Ateş ve Havanın Kadim Dansı

Ateş ve Havanın Kadim Dansı / 19 Aralık 2021 / 27 derece İkizler Burcu’nda Dolunay

Yaklaşık 1,5 yıldır hayatımız İkizler-Yay eksenin tesiri altında geçti. Eylemsel tarafımız daha pasif bir konumdayken öğrenme, anlama, eğitim, aydınlanma gibi zihinsel aktivitelerimizin daha yoğun yaşandığı bir süreç geçirdik. Yaşadığımız bütün tutulmalar hayatın daha felsefi ilahi yönüne eğilmek için bizi yönlendirdi bilgiye olan ihtiyacımız, bilgiyi anlama ve işleme sürecimiz, yüzeysel bilgilerin farklı disiplinlerde derinleşerek bir hayat felsefesi haline gelmesi gibi süreçler ve olaylar yaşadık. Maneviyatın rasyonel akıl tarafından yaşam felsefesi olarak algıya gelmesi ve daha zihinsel düşünsel temada ilerledik. Artık bu hayat akışının son düzlüğüne doğru ilerliyoruz ay düğümleri (duygu düğümleri) Boğa-Akrep aksında geçtiği zaman bu süreçte öğrendiklerimizi uygulamaya geçirip neyi ne kadar anlayıp yaşamımıza dahil ettiğimiz noktasında yeni bir 18 aylık sürece gireceğiz.

Ateş ve Havanın Kadim Dansı

Dolunaylar duygusal farkındalıkla ilgilidir çoğu zaman bitiş ya da başlangıçları anlatır arada kalmış, netleşmemiş, sıkışmış ya da bizim halının altına itip görmezden geldiğimiz durum ve olayları Ay (duygu-ruh) Güneş’ten (bilinç-öz) aldığı ışıkla açığa çıkarıp bizi yüzleştirir. İkizler Burcu’ndaki dolunay ise zihinsel-düşünsel ikilemlerde orta yol ve denge bulmayla ilgilidir zihinsel dengesizlik yine İkizler Burcu’nun kapsamı içinde olan kendimizi ifade etme ve iletişim yöntemlerimizi de etkisi altına alır. İkizler Burcu dualiteyi zıtlıkları temsil ederken de ruhsal ve fiziksel dünyamız arasındaki bağlantıdır. İçimizdeki gerçekleri ifade etmek için bu dolunay süreci oldukça olumlu yönde akıyor. Yeni yıla üzerimize yük olan ifade edemediğimiz şeyleri bırakarak girmek bize hafiflik sağlayacaktır.

Bu dolunay Galaktik Merkez üzerinde oluyor gerçek anlamda farkındalık ve bilinçlenmemiz için evren ana enerjisini bize aktarıyor hayatın akışına ve bize getirdiklerine karşı bir teslimiyet ve güven içinde olmamızı istiyor. Yay Burcu büyük resmi görmek ile ilgilidir bakış açımız genişledikçe daha fazla fırsata, bir şeyleri çözüm noktasına ulaştırmaya, çıkış yoluna daha açık oluruz Güneş Yay’dan Ay İkizler’e akan bu enerji hali hazırda doğal zodyakta bilgi aksıyken mantıksal tarafımızla ruhsal tarafımızın uzlaşarak yaşadığımız sıkıntılar için kendimize çözüm yolları bulmamıza yardım ediyor. İkizler Burcu’nun son dekanı Satürn ile yönetilirken geçmişten gelen acılarımızın son bulması şansını içerir lakin duygularımızın değişkenliğine de ayak uydurmamız gerekebilir. Ay burada ikiyüzlüdür psişik yönüyle ruhaniyete kolektif bilince bağlıyken diğer yönüyle de rasyonelliğe göre değerlendirme yapabilir. Ay İkizlerdeyken duygularımız, zihnimizin ve düşüncelerimizin değişimine göre duygulanır ve hisseder İkizler değişkendir. Değişken bir aksta olan bu dolunay değişip gelişen olaylara uyum sağlamamız için bizi destekliyor.

Tutulma haritasında Yay Burcu yükseliyor. İdeolojilerimiz için kendimizi var etmeye çalışırken Mars’ın da Yay Burcu’nda olması içgüdüsel olarak istediğimiz şeyler için harekete geçeceğimizin habercisi gibi görünüyor. Satürn’ün de Mars’a verdiği sekstil açı kalıcı şeyler için adım atmamızı destekliyor. Yine Mars’ın GAD ile olan iletişimi geçmişten getirdiğimiz çözülmemiş olan durumların tekrar karşımıza çıkması ve çözüm yoluna gitmemiz için destek veriyor. Yeni bir yıla girerken yanlış eylemlerimizden kaynaklanan sorunları yanınızda getirmeyin der gibi gökyüzü.

Güneş’in Jüpiter ile sekstil üçgeni yaşadığımız süreçlerdeki büyük resmi görmemiz için algımızı açıp enerjisini akıtırken yine Jüpiter’in Ay ile sekstil açısı duygusal olarak iyileşme, genişleme, şifalanma yaşayabiliriz. Bu dolunayın ana teması ‘aradığımız çözümlere ulaşmak’ olduğu için Jüpiter’in Kova Burcu’ndan yaptığı zihinsel olarak aydınlanmaya ışık tutması anlayamadığımız kör noktaları aydınlatıyor. Hava grubu burçları zihinsel süreçlerimiz ile ilgilidir. Ateş (Yay) ve havanın (İkizler) kadim dansı zihinsel olarak idrak ettiğimiz şeylerin duygularımızın (su) ve vereceğimiz kararların (toprak) iyimser iklimini oluşturuyor. Merkür’ün (Oğlak) Şiron (Koç) ile karesi belki bizim ifade etmeye cesaret edemediğimiz duygusal yaralarımızı bir çözüme ulaştırmak için gün yüzüne çıkarabilirken yine Merkür’ün Uranüs ile üçgen açısı alışılmadık ve sıra dışı yollarla ani bir farkındalıkla şifalanmamıza yardımcı olabilir Satürn’ün de Şiron’a verdiği üçgen destek açısı ile bu şifalanmanın kalıcı olabileceğinin göstergesi tabii ki kendimizle baş başa kalıp duygusal dünyamızda yaralarımızla yüzleşirsek biraz kendimizle uzlaşmak gibi…

Neptün’ün Güneş ve Ay ile olan kare açı kontağı yaşadığımız gerçeklikte ne kadar hayalperest olup olmadığımızı dönüp bir kontrol etmemizi istiyor gibi ya da manevi yönümüzü ne kadar bilincimize ve duygularımıza taşıyoruz?. Neptün ilahi sevgi ve merhamet yönümüzü aktif ederken ‘olanı olduğu gibi görme’ konusunda bizi uyarıyor. Gönlümüze göre gitmeyen olaylar bizi ‘kurban bilinci’ne sürükleyebilir farkında olmakta fayda var.

Satürn’ün Kova Burcu’nda Eros ile yaptığı kavuşum ise zihinsel olarak uyum sağladığımız partnerlere çekildiğimizi gösterirken Venüs’ün hemen dolunay sonrası retro harekete girecek olması ilişkilerimizde çeki düzen vermememiz gereken olaylar ve durumlarla karşılaşabileceğimizin göstergesi. Mali konularda dikkatli olmalı ve öz değer konusunda ilişkilerimizdeki kriterlerimizi gözden geçirmeli negatif özelliklere yatkın tavırlardan kaçınmalıyız. Plüton’un dönüştürücü gücüyle yüzeysellikte hapsolmayan daha derin bağlarla bağlı ilişkilerin hayatımıza katılması da olası…

İkizler Burcu dolunayının hepimize hayırlar getirmesini dilerim.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x