Mars Yay Burcu’nda

İçimizdeki cesur yürek Jüpiter’in peşinden gidiyor. Uzun zamandır eylemsel yönümüz Akrep Burcu’nun içe dönük ve karamsar sularındaydı artık bu içsel sorgudan çıkıp ateşin hevesine cesaretine ve değişkenliğine giriş yapıyoruz. Daha dışa dönük daha aktif hayatımızın hareketlendiği bu süreçte hayatımıza bir yön değişikliği, zihinsel bağlılıklarımızda özgürleşme isteği, ideallerimizin peşinden gitmek, daha deneyimsel, keşfe dönük yaşayarak anlama, inanç sistemimize göre yaşama isteği, hayatın daha felsefi yönünü arayan yönümüz açığa çıkmaya hazırlanıyor. Gezip görerek anlama isteğimiz daha aktif.

Mars Yay Burcu’ndaMars Yay Burcu’ndayken ideallerimizin peşinden gitmeye istekli oluruz kendimize inanma potansiyelimiz çok aktiftir bu yüzden olması gerekeni yapmak yerine nereye varacağını düşünmeden – sonunu getiremeyeceğimiz işlere kalkışmamız ya da özgürlük düşkünlüğünden dolayı başladığımız işleri sıkılıp yarıda bırakacağımız eylemlere kalkışabiliriz.

Jüpiter mitolojide Mars’ın babası olduğu için bu iki enerji arasında sempati ve hoş görünün ağır bastığı bir iletişimsel enerji vardır. Satürn düzeni kurar, Jüpiter kuralları koyar Mars yapar. Bu durum bizim dışımızda gelişen olaylara karşı daha hoş görülü olmamıza yardım ederken mental anlamda (Kova) – (fikirsel-düşünsel) iyi anlaşan baba-oğul ilişkisi gibidir. İki gezegen de kendini olumlu yönde ifade eden ateş ve hava burçlarının uyumuyla yaşadığımız içsel ve dış dünyada suya (duygularımız) ve toprağa (irademiz) iklimsel şeklini verir. Bu durumu kendi iç dünyamızda görmek istersek negatif anlamda yaptığımız her yanlışta gerçekleri pek görmek istemeyerek kendimizi gereksiz yere aklamak da diyebiliriz. Pozitif anlamda ise içimizdeki bilge yönümüz aktif olarak bizi yönlendirebilir. Eğriyi doğruyu ayıklamada daha öngörülü ve bir adım önde olabiliriz.

Mars Yay Burcu’na geçtiği an itibariyle GAD ile kavuşum yaşayacak geçmişten gelen eylemsel davranış kalıplarımızı bize sorgulatırken hallolmamış her türlü meseleyi de önümüze tekrar çözmek üzere getirebilir.

Mars-Yay resitalinde aşırı özgürlük isteği ağır basacağı için davranışlarımıza sınır koymakta zorlanabiliriz. Bu kısım tehlikeli sularda olduğumuzun göstergesidir. Jüpiter ahlak kurallarını da (algımızı) temsil ettiği için gelecek günlerde kendimize gösterdiğimiz bu aşırı hoşgörü ya da boş vermişlik hayatımıza yaptıklarımızı sorgulatmak yönünde sorun olarak geri dönme potansiyeline sahip dikkat etmekte fayda var. Jüpiter de Kova Burcu’nda olduğu için evrensel değerlere bağlı, hümanizm içeren tavır ve davranış kalıplarını bizden görmek isteyecektir. Ruhumuzun bilge yönünü de aktif eden Jüpiter verdiğimiz kararlarda daha aklı selim, mantıklı, inanç değerlerimize göre ‘doğrusunu yapmak’ konusunda içsel istek uyandırır. Jüpiter burcumuz içimizdeki inancın bize verdiği huzurdur ya da huzursuzluktur. Bununla birlikte Yay hakkaniyet ve adalet kurallarını da yönettiği için ilahi hak edişler de kapımızı çalabilir.

Daha alt frekanslarda nefsani boyutlarda Yay Burcu inandığı değerler uğruna aşırı fanatiklik, bildiği ya da inandığı şeylerin gerçekliğini araştırmadan için kof bir bilgiçlik, hayatın felsefi yönüne doğru aşırı ilgiden dolayı günlük rutinleri pek önemsememe, istikrarsızlıktan gelen çevresine hissettirdiği güven eksikliği, özgürlük uğruna ilişkilerde ‘bağlılık’ değerlerini önemsememe, güvenilmezlik, macera yaşama hevesi uğruna bir şeyleri yarım bırakmak gibi durumlar içerisine bizi sokabilir.

Dünyevi alanda diplomasi ve hukuksal konuların daha ön planda olduğu, inanç sisteminin ardına saklanmış yanlış tavır ve durumların açığa çıkması, seyahatler, eğitimler, savaş gibi konuların daha çok gündemde gelmesi olası.

Mars’ın Yay yolculuğu değişken burçlar olan İkizler, Başak ve Balıkları da tetiklerken ateş ve hava grubuna yapacağı üçgen açı desteğiyle hayatımızda olumlu yöndeki değişimlere kapı açabilir. Toprak ve su grupları için ise cesaret konusunda desteklerken gelişen olaylar karşısında biraz zorlanmalar olabilir. Kişisel haritalarımızda Yay Burcu hangi evimizi yönetiyorsa o evin konuları daha aktif olacaktır.

Mars’ın Yay geçişi hepimize hayırlar getirmesi dileğiyle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x