Ayurvedik Marma Çiçek Terapisi

Pranaya Çiçeklerle İyileşmek  : Ayurvedik Marma Çiçek Terapisi

Marma; bedenin hayati noktalarıdır, Sanskrit kökenli bir kelime olan MARMA: Ölüm demektir. Kaslar, damarlar, bağlar, kemikler ya da eklemler gibi iki veya daha fazla  doku  türünün birleştiği bir kavşaktır. Antik dönemlerde Krallar ve Savaşçılar kullanırdı bu bilgiyi.

Ayurvedik Marma Çiçek Terapisi

Marma noktası tedavisi, 5000 yıllık Ayurveda şifa sistemi içinde ortaya çıkan bir enerji şifa uygulamasıdır. Akupunktur ve refleksoloji gibi daha sonraki nokta terapileri için temel olduğuna inanılan ayrıntılı bir enerjik matrisine dayanmaktadır. Ayurveda vital enerji noktalarının bilgisi aslında iki yönlü bir biçimde kullanıldı: Kalaripayattu savaşçıları, rakiplerini öldürmek için belirli marma noktalarını vururken, Ayurvedik doktorlar iyileşmek için diğer marma noktalarını kullandı.

Bazen “Aasan” veya adlandırılan bir marma ustası,Marmani der ki ;

“Ne zaman Prana (yaşam enerjisi), serbestçe akar işte o zaman  nadiler, marma noktalarının içine, sağlık akıtmaya başlar.Bununla birlikte, enerji durgun hale gelirse veya akışı kesilirse, sağlık bozulur.”

Enerjitik Bedenin sağlıklı olması sayesinde, sorumluluklarınızı daha iyi taşırsınız, uykularınız daha kaliteli olmaya başlar, paranoyik bir zihin sizi ele geçiremez, endişe ve kaygı sorunlarınız olmaz, enerjinizi doğru kullanmayı öğrenir, bağışıklık sisteminizi güçlendirirsiniz. Çiçek enerjitikleri bedeninizde doğru noktalara dokunursa, enerji akışında değişim başlar. Bunun için 7 Temel Enerji alanı çiçek özleri kullanılır. Dokunma-Nefes ile birlikte desteklenen bu ÇİÇEK ENERJİ çalışmasına MARMA ÇİÇEK çalışma seansıdır. Her sorunsal durum için Enerji alanı düşük seviye olan bölge ile aktarım yapılır. Her seans ortalama 2 saat sürer.

Marma Noktası Nedir?

İyileştirme gücünün bu noktaları neler? Marma noktaları genellikle bilinç ve maddenin birleşme noktaları olarak adlandırılır. Onları anlamak için, ayurveda enerji anatomisinin ilkel bilgileri faydalıdır. Vedik bilgeliğe göre , fiziksel bedenin içine akan, nadis olarak bilinen 72,000 dolaşımdaki yaşam gücü kanalı var . Bu yaşam nehirleri, gerçek anlamıyla insan vücudunu  canlandırıyor. Noktalan pranayı çıkan Nadis fiziksel gövde ve girer marma noktaları olarak bilinir. Böylece, marma noktaları maddi olmayan enerjik gövdeyi somut fiziksel gövdeye bağlar.

7 marma noktası

Yaşam tarzınız nispeten sağlıklı olsa bile, basitçe modern dünyada yaşamak, bedeninize giren yaşam gücü akışını etkilemek için yeterli olabilir. Genellikle yaşlanma ile ilişkili birçok işlem (yorgunluk, sertlik, hafıza kaybı, kırılgan kemikler, hassas sindirim vb) Ayurveda’ya göre, bedenin pranik akışın bozulmasından dolayı ilerleyen devitalizasyonunun sonucudur .

Enerji katmanına erişmek için yumuşak bir dokunuş ve ilgili Çiçek özü kullanmak esastır. Enerji, ağır bir dokunuşa yanıt olarak içe doğru katlanan hassas bir bitkiye benzer. Nazik, hafif dokunma marma noktalarında çalışmanın tek yoludur.

Marma terapisi, hayati enerji noktalarındaki durgunluğu gidermek için çalışır ve böylece karşılık gelen vücut parçaları içindeki canlılığı arttırır. Marma teknikleri ham düzeyinde çalışmak Çünkü prana’nın ( prana’nın henüz insan vücudunda çeşitli fonksiyonları içine farklılaştırılmış edilmemiştir), yeteneğidir fiziksel, zihinsel, duygusal kolaylaştırmak için, ve ruhsal iyileşme çok büyüktür.

Bağışıklık geliştirir

Duygusal tıkanıklıkları temizler

Enerji seviyesini arttırır

Ağrı kesici özelliktedir

Sindirim ve ruhsal kabullenmeyi geliştirir

Derin, canlandırıcı uykuyu teşvik eder

Ciltte dolaşımı arttırır

Yaratıcılığı arttırır

Sezgiyi genişletir

Derin içsel barış deneyimini kolaylaştırır (kendine kızgın olmak, affedememek, öfkeli zamanlarla başa çıkamamak.)

İç organları güçlendirir.

Ayurveda, masajları sadece rahatlama amaçlı değil aynı zamanda şifa amaçlı da reçete ettiği için eşsizdir. Bu şifa masajı “Abhyanga” olarak bilinir.

Ayurvedik Marma Çiçek Terapisi

Çiçek uçucu yağı,enerji ve doğadan bilgi içerir. Bu zeka, her bir marma noktasının enerji ve bilgi içeriği ile iletişim kurarak belirli bir iyileşmeyi sağlar. Örneğin, Sthapani marmasında (kaşlar arasındaki nokta) sandal ağacı yağı zihni sakinleştirmek ve uyandırmak için kullanılabilir. Solunum rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olmak için Kshipra marması üzerinde (avuç içinde başparmak ile işaret parmağı arasında işaret) okaliptüs yağı kullanılabilir .

ENERJİ GÜÇLÜ BİR ŞİFACIDIR…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir