Boğa burcunda ay tutulması

8 Kasım günü saat 14.02’de Boğa Burcunda bir Ay Tutulması meydana geliyor. 2 hafta önce yaşanan Akrep Burcundaki tutulmanın daha keskin bir versiyonu diyebiliriz buna. Akrebin yokluğu, ölümü ve dönüşümü hatırlayan enerjisi ile Boğanın istikrarı ve varsıllığı çağrıştıran enerjisi birbirine ulanarak bizi deyim yerindeyse köşeye sıkıştıracak.

Söz konusu deneyimler durduran kısıtlayan ve sonlandıran olayları tetikleyebilir. Üstelik bu sıkışmayı kitlesel ölçekte hissedeceğiz. Tüm dünyada toplulukları isyana sürükleyen bir finansal kriz, gıda, ulaşım ve tedarik zincirinde zorlanmalar yaşanabilir. Sahip olduğumuz maddi değerleri korumak için her zamankinden daha çok mücadele etmemiz gerekebilir. Boğa teması dünyevi hazları ve konforu hayatlarımızda sürekli kılmaya çalışırken koşullar bizleri oldukça zorlayacak.

Bu zorlanmaların beklenmedik biçimde beklenmedik şekillerde gelmesi olasıdır. Uranüs’ün hayatımızdaki ani olayları tetikleyen enerjisi başta ilişkilerimiz olmak üzere pek çok alanda kendini gösterecek. Geleneksel olmayan ilişki tercihleri, ani başlangıç ve kopmalar, sevgiye sevgiliye farklı bakış, sıra dışı sanatsal faaliyetler, fütüristik fikirler, ani para giriş çıkışları bunlardan bazıları…

Ülke haritasında tutulma meclisi ve yerel yönetimleri temsil eden 11. evde meydana geliyor. Bu parlamentoda büyük değişimlerin ve sürpriz gelişmelerin belki de büyük kavga ve kargaşaların yaşanabileceği ihtimalini güçlendiriyor. Deprem ve doğal afet riskinin de yüksek olduğunu söylemek mümkün. Dini değerlere ve mekanlara saldırı, salgın hastalık, anlaşmaların bozulması, sözlerin tutulmaması, dolandırıcılık, ulaşım, trafik, arabalar ve medya ile ilgili olağanüstü gündemler ve haberler bizleri bekliyor gibi görünüyor.

Toprak, toprağa bağlı, topraktan olan, toprak kadar sabit ve istikrarlı olan her şey kırılmaya uğrayabilir. Topraktan aldığımız kadar Toprak ana gibi vermeyi de öğrenebilsek belki de değişime daha kolay adapte olabileceğiz. Sevgiler…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Murat Tali
Yönetici
6 Kasım 2022 14:39

bir gün her şey çok güzel olacak Ebru Pala

1
0
Would love your thoughts, please comment.x