Cazibenin Dersi – Venüs Akrep Burcu’nda

Cazibenin Dersi – Venüs Akrep Burcu’nda; 10 Eylül 2021

İlişkiler dünyamız Venüs, Mars’ın peşine takılıyor. İlişkilerde denge ve uyum arayan Venüs’ün tam zıd prensibi olan bu gezegen Akrep Burcu’nun anlayış biçiminde ya da bakış açısında bir arada olmanın yollarını bulmayı hayatımızda aktif hale getirecek.

Cazibenin Dersi  - Venüs Akrep Burcu’nda

Akrep çok derin bir burçtur. Mars’ın yanı sıra Plüton da yönetir. Yer altı dünyasıyla, Hades ile, ölüm sonrası yaşam ile çok ilgilidir. Mevsimsel olarak Kasım ayında doğadaki bitki örtüsünün artık ölmeye başladığı ve doğayı derin bir sessizliğin kapladığı dönemi anlatır. Gözünüzde bu mevsimi canlandırın ve duygusunu hissedin. İçimizdeki Akrep Burcu böyle hisseder çoğunlukla. Ölüm başlamıştır ve kış uykusundan/dinlenmesinden sonra doğa yeniden doğacaktır. Aslında ölmüyordur daha derinlerde dönüşüm geçiriyordur bahar yine gelecektir.

Akrep yoğun bir duygusal bir savaşçıdır, içindeki maneviyat çok aktif olsa da iç güdüsü kendi ‘var’lığını korumaya yöneliktir Koç bir gündüz savaşçısı gibi ‘var’lığın ‘ben’ kısmı için savaşırken Akrep ‘var’lığının devamı için savaşır daha çok gece savaşçısı gibidir tehlikeye açıktır karanlıktadır ve onun için şüphecidir ve her zaman hayatta kalmak için daha güçlü olduğunu hissetmek ister. Gecenin sessizliğinde hissedilen derin sezgilerin ataklığıyla davranır. Yaprak bile kıpırdasa tehdittir onun için. İlişkilerini de en alt benlik (nefsani) seviyede bu algıyla yönetir her şey var oluşuna bir tehdittir sanki. Duygusal olarak kendi yarattığı bir güven dünyasında ilişkilerini yaşamak ister aslında sadece güven ve sevgi içinde yaşamak istiyordur ama bunu isterken izlediği duygusal yol bazen savaşçı gücünün etkisiyle her şeyden şüphelenerek yakıcı özelliğini kullanır ve karşı tarafı yok etmeye güdülenir. Bu şüphe onu sürekli araştırmaya, detayları anlamaya sevk eder. Suyun (duygunun) sabit ve katı halidir, takıntıya eğilimlidir. Fikrini değiştirmekte zorlanır. Bu yüzden zaman zaman aşırı kıskanç, aşırı boğucu, dişil olduğu için gelen etkiye göre tepki veren, yavaş, ağır, karamsar, su olduğu için bu duygu geçişlerini çok sık hisseden ama bunu belli etmeyi zayıflık olarak algılayan, ketum, içine kapalı bir duygusallıkla, çok sezgisel, inatçı bir iletişim şekliyle ilişki kurar. Hırçınlığı şüpheciliğinden gelir eğer bu sezgilerini doğru yönlendiremezse yakıcı özelliği açığa çıkar hem kendine hem de karşısındakine zehrini akıtarak yok eder aslında içten içe ölümden korkar. Buradaki ölüm aslında dönüşümdür. Nasıl ki tırtıl sürünme aşamasından başarıyla geçerek kelebek haline dönüştükten sonra yeni bir uçma fiili yani yukarıya doğru bir var oluş biçimi kazanıyorsa Akrep Burcu’nun da dönüşüm biçimi duygusal olarak bu yolu izler ve sürekli dönüşür ama neden böyle olduğunu farkında değildir. Çünkü bırakması gerekeni bırakmak istemez artık işe yaramayan, fayda vermeyen, değerini yitirmiş, amacından sapmış her şeyi bırakmayı öğrenmelidir. Dönüşümün gerekli olduğunu bilir ama dönüşmek istemez inatçıdır. Bu yüzden sürekli duygusal krizler yaşayarak dönüşür. Çünkü alt (nefs) ve üst benliğin (öz/hakikat) buluşması için geçmiş kalıpsal/teorik duygusal inanışların tortularının temizlenmesi gerekmektedir. Sezgileri maneviyata açılacaktır dönüşümün gücü olacaktır. Ne de olsa Zümrüdü Anka olacaktır. Küllerinden yeniden doğacaktır.

Venüs bu burçta çok rahat değildir ama elementsel uyumdan dolayı sezgiler çok güçlüdür ve en büyük dönüşüm aracıdır. Sezgileriyle artık alt ve üst gerçekliği ayırıp anlamlandırarak tedbirli olur, kendini arındırır, etrafını korur kollar, sadıktır, gönülden bağlıdır, gönülden sever, güvenilirdir, gözü karadır ve inandığı doğruların arkasından savaşçı özelliğiyle korkmadan giderek aydınlanmaya ve etrafını aydınlatmaya vesile olur. Cesaretlendirir, destek olur, yardımcı olarak hakikatini gerçekleştirir. Derin Plütonik sezgilerle bağ kurar ve varlığını size ruhsal/içsel olarak hissettirerek her zaman yanınızda olur güven verir. Eğer bu aşamada gerekli derinliğe siz de sahipseniz artık konuşmadan gözlerinizle bile anlaşırsınız.

Venüs’ün Akrep Burcu seyri yıldız haritamızdaki hangi evi kesiyorsa o evimizi ilişkiler yoluyla hareketlendirecektir.

Venüs’ün Akrep derinliğindeki frekans salınımının hepimize farkındalıkla hayrlar getirmesi dileğiyle.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir