Yin ve Yang çiçeklerle iyileşme

Çiçekler titreşim frekansları ile ilgili gölge duyguları ve bedensel zayıflıkları, çakra enerji blokajlarını temizleyerek dengeler. Algı kapılarınız yeniden açılır, zira zihin çiçekle alıştığı titreşim frekansının dışına çıkmaya başlar. Yaşam görüşü, amaç ve hedefler netleşir, korku ve kaygılar dengelenerek olması gerektiği frekansta kalır yani dengelenir. Olumsuz her travmayı pozitif titreşimleri ile ilgili çakra ve meridyen alanlarına taşır. Sizi yıpratmadan, nazikçe bir dille algı boyutunda uyarır. Çiçekleri farkındalıkla kullanma sanatı olan Çiçek Terapi sistemi enerji boyutları ve fraktallar üzerine çalışan bir yöntemdir.

Yin ve Yang çiçeklerle iyileşme

Yere doğru olan ve yere yakın güçler Yang güçlerdir. Yerçekimi Yang’dır, enerji yukarı doğru yükselir. Yukarı yükselen bu enerji de Yin’dir. Yin’in yayılmacı ve genişleyen etkisi vardır. Yukarı doğru büyüyen en güzel Yin örnek dalları ve yaprakları ile ağaçlar ve eşsiz Çiçeklerdir. Ancak aşağı doğru yol alan yere yakın güçleri Yang olan kökleridir. Dolayısıyla kadim bilgeliği içinde taşıyan Ağaçlar; Yin Yang dengesini kurmuşlardır.

İnsanlara gelince; Yin olan insanlar ellerinden çok zihinlerini kullanırlar. Bu yüzden daha çok masa başı işleri, araştırma, makale yazma gibi işleri tercih ederler. Onları alıp da tarlada bırakamazsınız zira kapalı yerleri tercih eder ve içe dönüktürler. Geceleri tercih eden insanlardır. Geç vakte kadar oturmayı severler. Yang olanlar ise daha hareketli ve bedensel bünyeye sahiptir. Açık havayı ve doğayı tercih ederler. Dışa dönüktürler. Gündüzleri ve güneşi daha çok severler. Organlarımızda Yin ve Yang enerjisini taşırlar.

Çiçek terapide Yin ve Yang’ı dengelemek ilk reçetedir, ihtiyacımız olan enerji frekansını Yin çiçekler ya da Yang çiçeklerden alırız, uygulama ya çiçek homeopatisi ile haricen kullanılır ya da Aromaterapi elçiliğiyle koku kanalı ve masaj ile dahili olarak alırız. Hemen bir örnekle açıklamaya çalışacağım; Cinsel sorunları ve ilgisizliği olan kadınların 2. Çakra enerji alanlarındaki blokajları ylang ylang çiçekleri ya da Crab Apple çiçekleri ile dengeleyerek Yin enerji titreşimlerini harekete geçirirsiniz. Ortalama Yin frekansında çalışan ilgili organlara (üreme alanı, böbrek ve mesane) titreşimleri ile denge kurar. Yabani elma çiçeği gibi dadim yöntemlerde kullanılan enerji aktivasyonunda ilk sıralardadır. Druid (Kelt rahipleri) geleneğindeki doğa ile uyumlu bir halde yaşama ve onlarla döngüleri takip etme, şifalanma söz konusudur. Doğum yapacak ya da çocuğu olmayan kadınların bu tür bitki aileleri ile çalışması, sorunların yine doğa ve bitki krallığı aracılığı ile tamiri mümkün olduğunu savunmuşlardır. Çiçek terapi sisteminin kurucu babası olan E. Bach (1935) bir İngiliz bakteriyolog ve homeopat olarak çıkar karşımıza. Druid iyileşmelerinin izinde giden ve birçok çiçek özü kullanımını ilgili kaynaklara ulaşarak deneyimlenen doktor, tüm iyileşmenin doğada ve onun kızları çiçeklerle olabileceğine inanmıştır. Çiçek terapi sisteminin dünyaca kullanılmasına önderlik yapmıştır. Kır çiçekleri, ağaç çiçekleri, çalı çiçeklerinin enerjitik imzalarını araştırmaya ömrünü adamış bu doktor, 36 çiçek özü, bir tomurcuk ve kaynak suyu ile 38’lik bir Çiçek Remedy ailesi kurmuştur. Ruhsal sorunların bedenimizde hastalık olarak kendini göstermesi ve zihin, beden ve ruh üçlüsü ile holistik (bütünsel) değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizmiştir.

5000 yıllık Kadim Çin Tıbbı öğretilerine baktığımızda da Yin ve Yang dengesinin elementler teorisi ile birleştirilmiş en mükemmel örneğidir. Yin çiçeklerle hazırlanan çiçek özleri aynı zamanda çiçeğin hangi element unsurlarını içinde barındırdığı ile de oldukça alakalıdır. Eterik bedenimizin titreşim frekansları, hava, ateş, su, toprak ve Ethem (ruh) ile daha da derinleştirilmiştir. Bugün elementel çiçek özleri serilerini kullanan birçok çiçek terapi sistemi vardır. Kral Dokunuşu gibi kadim bir iyileştirme sanatında yine çiçeklerin elementel özellikleri dokunmanın gücü ile buluşur. Çiçek karışımlarından hazırlanan yağlar, bedensel kullanımda, ağrı noktalarını hafifletme, yaraları iyileştirme gibi konularda başarılı bir şekilde çalışmaktadır.

Harici kullanımlar;
Yaratıcı enerjiyi aktive eden çiçek özleri masaj yağları şeklinde ilgili alana düzenli kullanımla (21 günlük periyot) dengelemeye başlarsınız. Yine bu enerji alanındaki korku ve endişe gibi olumsuz titreşimleri Homeopatik bir çiçek remedy ile 3 ay gibi bir kullanım süresinde bertaraf edersiniz. Olumsuz tıkanmış enerji alanına çiçeklerle tazelenme sağlarız. Karanfil, sedir ve patçuli gibi çiçekler ise Yang enerjimizi destekler. Kök çakra alanındaki tüm tıkanıklıklar bu çiçeklerin remedy (homeopatik kullanımda çiçek kombinasyonu ) ya da ilgili çakra yağı ile çözülebilir.

Kararsızlıklarınızı Naghchampa, aşırı hassasiyet gösterdiğiniz ve sizi üzen blokajlara Holly ağacı çiçekleri ile şifa bulabiliriz, siz yeter ki çiçek ailesine farkındalıkla yaklaşın, bakın neler olacak?

Çiçeklerin şifası ile dağlardan sevgiler…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir