Diriliş Kehaneti – Kitap

Herkesin merak ettiği Kehanet! “Diriliş Kehaneti”, Kitapçılarda

Soğuk kış günlerinde, sürükleyici bir romanın sayfalarında kaybolmayı kim istemez? Yeni çıkan ve yazarının ilk romanı olan Diriliş Kehaneti, bir solukta okunan esrarengiz öyküsüyle, tam da bu soğuk günler için.

Mezarı hala Mersin’de bulunan unutulan Olba Ülkesi’nin efsanevi kraliçesi Aba’nın gizem dolu hikayesi, Çiçek S. Tüfekçi’nin sayfalarında hayat buldu. İnanışlar ve ilahi aşk ile harmanlanan soluk soluğa bir roman olan Diriliş Kehaneti, alışılmışın dışında hikayesi ile sürükleyici bir eser. Müptela Yayınları’ndan çıkan kitap 320 sayfa ve 18 TL…

Diriliş Kehaneti’nin konusu kısaca şöyle… Aden Ataman, işinde çok başarılı bir arkeologdur. Anadolu’nun güneyinde bulunan gizemli bir parşömeni deşifre etme çabasıyla birlikte kendini uluslararası oyunların içinde bulur. Kraliçe Aba ise 2000 yıl önce yaşamış bir kraliçedir. Günümüzün olağanüstü bilimsel keşifleri sayesinde yolu Aden Ataman ile kesişecek ve imkansız görünen bir aşk ilişkisinin kıvılcımları çakacaktır.

diriliş kehaneti çiçek sekban tüfekçi

KİTAPTAN:“Kozmik bir şakanın ötesindeydi bu diriliş. Gelecektekilerin geçmişte yaşananları bilebilmesi anlaşılan bir durumdu. Ancak geçmişte yaşayan birinin, gelecekteki bu olayı bilebilmesi mümkün müydü? Gerçi bunun bir adı vardı: Kehanet! Kraliçe Aba, ölümden sonra dirileceğini sanki öngörmüştü. Hatta bir ad bile vermişti. Ya da yaşama gelme gayesindeki adam işaret etmişti. O işaret ettiği adam buradaydı. Bilgindi ama bilge değildi. Kadın ise bilgeydi, bilgin değildi. Sadece geçmişin karanlığını biliyordu. Büyük bir boşluk okyanusundan kulaç atmadan geliyordu bugüne…”

YAZAR HAKKINDA:1984 İstanbul doğumlu Çiçek S. Tüfekçi, Akdeniz Koleji Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Mitoloji ve felsefe üstüne yazıları, Yuvaya Yolculuk ve Felsefe Taşı, e-dergilerinde yayımlandı. Çiçek Sekban Tüfekçi evli ve 2 çocuk annesi…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x