Gaia Yeni Dünya Düzenine Hazırlanıyor

Gaia Yeni Dünya Düzenine Hazırlanıyor. 200 Yıllık Yeni Döngünün Şafağındayız

Dünya 21 Aralık’ta büyük bir astrolojik olay yaşayacak. Grand Conjunction de dediğimiz bu göksel kavuşum 20 yılda bir oluyor ve önümüzdeki yirmi yıl için kolektif alandaki astrolojik yolumuzu gösteriyor.

Jüpiter ve Satürn kendi aralarında hem 20 yıllık bir döngü başlatacak hem de geçiş yapacakları hava elementli Kova Burcu itibari ile 200 yıllık bir döngü başlatacaklar.

Satürn, eli sopalı ve kurallara göre oynamamızı isteyen baba figürüdür ve aslında kısıtlayıp zorlarken sınırlarımızdaki bilgeliği ortaya çıkartmaya çabalar. Jüpiter ise, aile yemeğindeki, bize hediyeler veren, sevimli, biraz şakacı olan amcamızdır ve bize daha çok büyümemiz, daha fazlasını yapmamız ve daha fazlasını paylaşmamız için ilham verir.

Gaia Yeni Dünya Düzenine Hazırlanıyor

Bu iki gezegenin kavuştuğu yere bağlı olarak Satürn, Jüpiter’in cömertliğini kısıtlayabilir ya da artık plakları satmayan çöküşte olan bir rock yıldızının mali durumunu kontrol eder, iyi bir para yöneticisi gibi onu yeniden yükselişe geçirmek için çalışabilir.

Jüpiter bir burca geçtiğinde, o burcun enerji / arketipsel temasını genişletir. Benzer şekilde Jüpiter, Satürn’ün analitesini güçlendirebilir, olayları gergin ve baskıcı hissettirebilir veya Satürn’ün düzenini genişletip yumuşatarak bizi daha güvende hissettirebilir, sanki güzel, süslü bir kalbin etrafında bir şiir kitabı okuyormuşuz gibi.

Bireysellikten çıkıp, kolektife hizmet edecek olan bu yeni döngünün başlangıcı olan, 20 yıllık süreçlerimizde acaba eli sopalı öğretmen Satürn liderliği ele alıp bize zorlu kozmik işler mi yaptıracak? Yoksa sakin amca Jüpiter görevi devralıp, hafta sonu için bize şık bir mekanda eğlenceli yemek mi ısmarlayacak?

Kova Burcu, arkadaşlıklar, kolektif yaşam, sosyal birliktelik anlamına gelen 11. Evi yönetir.
2020 yılında tüm insanlık Kova Çağı’na geçiş için zorlu sınavlardan geçirildi.

Oğlak Burcu stelyumu ile tepemizden eksik olmayan tüm planetler, tam da bir keçi direnci ve inatçılığı ile, kolektif yaşama hazırlık öncesi, bizleri evlerimize kapatarak, aklımıza başımıza almamızı hatırlattılar.

Kova Çağı öncesi ,yanlışlarımızı görelim, eksikliklerimizi tamamlayalım diye bize imkanlar ve zaman sundular.

-Ben ben ben demekten vazgeç dediler.
-Egom için gelmişim, egomu deneyimlemem gerekiyor maskesiyle örttüğün bencillikten vazgeç ve dengesiz egonu dengele dediler
-Nefes alan her canlıya saygı duy, Dünya’ya sahip çık dediler.
-Attığın her adımda, kırıp döker miyim? Zarar verir miyim? Düşün dediler.
-Verimli ol, çalışkan ol, samimiyetle kendine ve evrene güven dediler.

Oğlak döngüsündeki Jüpiter, bütünlük, sağduyu, pratiklik, sabır, düşünme, bilgelik, hassasiyet, sağduyu, kısıtlama, güvenilirlik, özdenetim ve kendine güven konularında bizleri büyüttü.
Artık kendi ruhlarımız ve kendi hayatlarımız için son rötuşları yapmanın vaktidir. Kolektif kapı bizi beklemekte. Kimileri rahatlıkla kabul görür, kimilerine kapanır kapılar… Neler olduğunu ne kadar anlarsanız, dengenizi ve istikrarınızı kaybetmeden tüm değişiklikleri o kadar rahat atlatabilirsiniz.

19 Aralık 2020…
Rüzgar eken rüzgar biçer, tohum eken ekin biçer…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir