Geriye Bakmak – Mars İkizler Retrosu

30 Ekim 2022 – 25 Mart 2023

20 Ağustos’ta başlayan Mars İkizler sürecinde hayatımızda her şeyi hızlı bir şekilde yoluna koymak, ilerlemek bir şeylere başlamak için içsel bir itilimle hareket ettik. Artık neyi doğru yapıp neyi yanlış yaptığımızla ilgili tam 5 ay boyunca geriye dönüp bakıp bir değerlendirme sürecine giriyoruz.

İkizler enerjisinin en önemli ve kamil özelliği hayatımızın dualitik yapısını net bir şekilde algılamak ve buna göre yönlenmek ve ilerlemektir. Hava elementinin uçarı enerjisi düşünsel faaliyetlerimizi Mars desteğiyle hayata geçirmemize, daha çok ilişki kurmamıza, sosyalleşmeye yardım eder.

İkizler’in zayıf olabilen psikolojik yönü ise içsel ve dış dünyadaki stresle baş etmeye çalışırken hissettiği hüzün duygusundan kaçmak adına olumsuz duygulara yokmuş gibi davranarak durumun sadece düşünsel yanıyla ilgilenip asıl önemli olan konuyu (hissettiği ve hissettirdiklerini) göz ardı etmesidir. Bu durum her şeyin sadece yüzeysel tarafıyla ilgilenip derinlik içeren konuları önemsemiyor gibi görünmesine yol açarken hızlı ilerleme isteği ise ‘dikkat dağınıklığı ve hiperaktiviteye’ neden olabilir.

Mars bizim yaşam enerjimizi nasıl ortaya koyduğumuz ile ilgilidir, harekettir, ileri-geri gidişlerimiz, ruhumuzun eril yönüdür. Hayatla verdiğimiz mücadelenin kalitesi Mars’ımızın niteliği ile ilgilidir. Öfkeler, kızgınlıklar, hırslar, tepkiler, intikamların yanı sıra çalışmak, hayatta kalmak, yaşam gücü ve iradesi, verdiğimiz kararları uygulama yöntemlerimiz, eylem ve harekete geçme yeteneğimiz Mars tarafından yönlendirilir.

Ezoterik olarak var oluşumuz, hak, adalet duygumuz, haksızlığa karşı tepkimiz, hakikatin neferi içimizdeki korkusuz ve cesur şovalyedir Mars. Bundan dolayıdır ki Batı Astrolojisinde Mars Terazi Burcu’nda sevilmezken Kabalistik Astroloji’de ‘adaletli davranma eğilimi’ yönünde Terazi Burcu’nda iyi konumdadır. Hazır İkizler’in yöneticisi Merkür Terazi enerjisindeyken ilişkiler adına yaptığımız hatalara göz atıp yeniden değerlendirmek bize yeni kazanımlar sağlayacaktır.

Retro sürecinde;
Gidilmemiş yerler,
Söylenmemiş sözler,
Dilenmemiş özürler,
Yarım kalan eğitimler,
Bile bile yapılan yanlışların bize geri dönüşü,
Yapılan haksızlıklar,
İçimizde kalanlar,
Adaletsizlikler,
Haksızlıklar,
Yanlış verilen kararlar,
Kötü sözler – dil yarası
gibi konularda hayatımızda ne varsa Mars İkizler retrosunda düzenlemeye ve düzeltmeye yönelik adımlar atabiliriz.

Retro sürecinde ilerlemenin durması, iletişim konularında aksamalar, yayıncılık, reklamcılık, habercilik, internette sorunlar, hava kazaları, öğrenim, kara ve hava yolları, ticaret gibi konularda aksamalar yaşanabilir.

Kişisel anlamda; düşüncelerde durgunluk, takıklık, aynı konu üzerinde dönüp durma, her şeyde aşırı mantık arama, zihinsel sorgulamaların ve içsel konuşmaların artması, içsel durgunluk, dikkat dağınıklığı, sosyal ilişkilerde gerileme, anlama-anlaşılma konularında zorlanma, yanlış anlaşılma, tartmadan konuşma, tembellik isteği, karar vermekte zorlantı, hızlı aksiyona geçememe gibi konularda artış olabilir.

Kişisel haritamızda İkizler enerjisi hangi evimizi yönetiyorsa o evin konuları hakkında geri bakışlar, tekrarlar, düzenlenmesi ve yeniden gözden geçirilmesi gereken konular önümüze gelebilir.

Herkese hayırlı retrolar dilerim…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x