Hayatın Bir Mucize! Görmeye Açık ve Hazır mısın?

Yavaş, Hafif, Sakin özellikle içinden geçtiğimiz zamanların getirdiği zorlayıcı koşullarda, anlam duygusunu ve yaşama sevincini yitirmekle yüzleşen insanlar için yazıldı. Kitap okuyucuyu bir nefeslik durmaya ve hayatını, kalbinin sesine kulak vererek yeniden gözden geçirmeye davet ediyor. Neden görünürde çok şeye sahip olsak da bir türlü mutlu olamıyoruz? Eksik olan ne? Gerçekte bizim derdimiz, sorunumuz ne? Yetmeyen ne? Gerçek fakirliğimiz nerede? Belimizi bükse de bırakamadığımız ne?

Büyük çoğunluğumuz, mecburiyetlerle dolu bir yaşam tarzına koşullanmış ve sıkışmış durumdayız. Ayrıca olumsuz alışkanlıklarla ve her türden fiziksel, zihinsel, duygusal yükler nedeniyle de eziliyoruz. Günlerimizi can sıkıcı tekrarlar şeklinde yaşıyor, aslında ne istediğimizi bile düşünemez hale geliyoruz. Peki, bütün bu yüklerden özgürleşmek, her şeye rağmen tatminkâr bir hayat sürmek, nasıl mümkün olabilir?

Bu kitap tüm bu soru ve sorunlarınıza yanıt olabilmek amacını taşıyor.

Kendi kendimizi, çıkışı yokmuş gibi görünen bir “tatminsizlik ve arayış” sarmalına hapsettiğimizi görmemize ve bu sarmaldan nasıl çıkabileceğimizi keşfetmemize yardımcı olmak niyetiyle Ali Karakuş’un yazdığı Yavaş, Hafif, Sakin Destek Yayınları’ndan çıktı.

Yavaş, Hafif, Sakin Ali Karakuş
Yavaş, Hafif, Sakin Ali Karakuş – Destek Yayınları

Arka Kapak Yazısı:

Bedeni, kalbi ve ruhu yükler altında ezilen bir insan, telaşla koşturarak ancak kötü şansı çağırır.

YAVAŞLA!

Seni çılgınca akan hayat ırmağının bilinmezleri içinde yavaşlamaya ve mümkünse bir nefeslik durmaya davet ediyorum.

HAFİFLE!

Kendini nasıl olup da bir “tatminsizlik, kaçış ve arayış” sarmalına hapsettiğini görebilirsen yüklerini bırakmak ve hafiflemek mümkün.

SAKİN OL!

Hayat kutsal bir oyun ve tüm kâinat, senin oyuna küsüp köşene çekilmeni değil oyuna katılmanı ve ömrünün hakkını vermeni sabırsızlıkla bekliyor.

 

Yazar Hakkında:

Ali Karakuş, 1970 yılında Mersin’de doğdu. 1988’de Kuleli Askerî Lisesi’nden, 1994’te Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Üniversitenin son sınıfını öğrenci değişim programıyla gittiği Texas Tech University’de tamamladı. Farklı sektörlerde edindiği profesyonel deneyimlerin ardından 1999 yılında eğitim danışmanı olarak çalışmaya başladı. 2001 yılından bu yana da kurucusu olduğu eğitim ve danışmanlık firmasında liderlik, yönetim, kişisel dönüşüm ve satış alanlarında eğitimler tasarlıyor ve veriyor. Bugüne dek eğitimler vererek 30 binden fazla insanın hayatına dokundu. Yaşam amacını “bulunduğu köşeyi aydınlatmak” olarak görüyor. Bireysel katılıma açık eğitimler, bire bir çalışmalar, enerji, nefes, meditasyon inzivaları gerçekleştiriyor. Bu kitap dışında En Büyük Eserin Sensin ve 0’dan 1’e adlı iki kitabı ve İçimde Aşk Var adlı bir çalışması daha bulunmaktadır. Kendi ifadesiyle:

“Ben; o efsanevi, ışıklar saçan, harikulade şehri, vazgeçmeksizin aramış kâşifim. Aradıkça anlamış bulundum ki, o her gün kendisinden yeni güzellikler yaratan, keşfedilesi, görülesi şehir de zaten benim. Bulduğum da aradığım da her an değişiyor. İşte tam da bu yüzden; sonsuz bir arayış, sonsuz bir oluş, sonsuz bir bekleniş ve sonsuz bir kaybediş benimkisi. Ya da tam da bu yüzden belki; sonsuz bir boşluk ve sonsuz bir sessizlik hepsi…”

 “Yazarken, konuşurken, yaşarken kendimden dileğim; kendimi aradan çıkarmak ve hayatın akışıyla bir nabız yaşamak, hakikatten başka her şeyden soyunup arınmak. Yaşam benden ifadesini bulsun, kendini benden türetsin ve ‘ben’ gölge etmeyeyim yeter. Meselem, hayatta sevginin olmadığı boşluğu sevgiyle doldurmak değil –bu saçma bir girişim olurdu– meselem, yaşayan yegâne şeyin; sevginin, bizatihi kendi bilinci olmak.”

 

Kitabı bu adresten satın alabilirsiniz…

https://destekdukkan.com/magaza/urun/yavas-hafif-sakin

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir