Haziran 2015 burç yorumları. Yaza damgasını vuracak bir ay, ilişkiler!

Anne sana kim dedi yavrunu doğurmayı?
Sanki karnında fazla yaramazlık mı ettim ?
Senden istemiyordum ne tacı ne sarayı
Karnında yaşıyordum kafiydi saadetim.

Cahit Sıtkı  TARANCI

Şimdi hepiniz yazımı okurken ne alâka diyorsunuz ? Biliyorum.  ‘’ Anneler Günü ‘’ geçti. Neden bu şiirle başladım? Anlatacağım güzel okurlarım.

1 Haziran 2015 tarihinde  gökyüzünde Güneş ve Ay’dan sonra en parlak gezegen olan Venüs’ün Vedik Astroloji sistemine göre Yengeç burcuna geçiş yapacak olması bana yukarıdaki şiiri sizlerle paylaşma duygusu verdi. Venüs Yengeç burcunda iken ilişki kurma biçimlerimiz duygusal, korumacı, besleyici, kollayıcı ve anaç tavırlar içinde olmamızı sağlar. Kişisel haritalarında Venüs’ü Yengeç burcunda olanlar  kendilerini güvende hissetmeyi, ilgilenilmeyi, beslenmeyi ve beslemeyi seven kişiler olurlar. Hatta bir bebek gibi her şeyi talep edebilirler. Size bu tanımlar ilk olarak aklınıza kimi getiriyor? Dimi Annelerimiz…

Evet! Hepimiz Haziran ayında ilişkilerimizde fazla talepkâr, duygusal özellikle güvende hissetmek isteyeceğiz. Aynı zamanda Yengeç burcunda bir yıldır misafir olan Jüpiter’inde bulunması ile flörtten değil evlilikten ciddiye yönelik ilişkilerden bahsediyor olacağız. Tabii işin içine  2 Haziran 2015  tarihinde  Venüs’n Pusyha takımyıldızına geçmesi ile işin içine Akrep burcunda Retro seyrine devam eden Satürn’de dahil olacağı için ilişkilerde dedektiflik ruhumuz kabarabilir. Pusyha takımyıldızı Satürn tarafından yönetilir ve sembolü inek meme’dir. Beslemek, desteklemektir. Ama burada ki beslemek bir anne gibi değil aziz, öğretmen gibi destekten bahsediyorum. Özellikle ben önemli seminer tarihlerimde Ay’ın takımyıldızının Pusyha olmasını tercih ediyorum. Bunu her deneyimlediğimde seminerlerim karşılıklı olarak çok verimli geçiyor. Bu da benden size ufak bir ipucu olsun. Yine kişisel haritalarında özellikle Ay’ın bulunduğu takımyıldızları Pusyha olan kişilerin meslekleri öğretmen, profesör, avukat, yargıç, politikacı gibi gruplar arasında olur. Onlar aynı zamanda yasalara uymaya zorlanmadıkları için iyi vatandaş olurlar. Bu takım yıldızlarından yeri geldikçe uzun uzun bahsetmemin nedeni Vedik Astrolojide nakshatralar yani takımyıldızları çok önemli. Bana gelen mailler ve sorular içerisinde internetten ücretsiz Vedik Astroloji sistemine göre kişisel haritalarını oluşturan kişiler takımyıldızları hakkında bilgi almak istiyorlar. Onun için bende fırsat buldukça bu takım yıldızlarından ayrıntılı olarak anlatmaya çalışıyorum. Tabii engin bir deniz olan Vedik astroloji takımyıldızlarını bile kendi içerisinde 4 ayrı pada dediğimiz bölümlerde değerlendiriyor. Mesela Ay’ı Pusyha ‘da 04:53  derece olan   bir kişi için bu takımyıldızı  1. Pada diliminde olacak ve onlar için din , maneviyat önemli olurken, yine aynı takımyıldızında fakat  12:51 derece olan kişi için 3. Pada da olur ve bu dilimde maddiyat öne çıkar. Gördüğünüz gibi Vedik astrolojinin Batı astrolojisinden  ne kadar farklı ve gizeminin detaylarda gizli olduğunu görüyor musunuz ? Aynı gezegen aynı burç da  hatta aynı takımyıldızında ama ufak derece farklılıkları bizleri nasıl da birbirimizden ayırıyor. Bu durum İkiz olan kişilerin de nasıl farklı karakterlere sahip olduğunu da gözler önüne seriyor.

Şimdi Haziran ayında yaşayacağımız gökyüzü etkilerine dönecek olursak;

2 Haziran 2015  ki Dolunay onu takiben 16 Haziran 2015 Yeni Ay bizlere aşk, aile, arkadaş… odak noktamız tüm bu konuları içeren ilişkiler bu aya damgasını vuracak. Hesaplaşmalar, aşk, tutku, kıskançlık…  Aynı zamanda Dolunay zamanında Ay’ın  takımyıldızının Merkür tarafından yönetilen Jyestha olması retro seyrindeki Merkür’ü  de dahil edecek. Ayrıca Jyestha  takımyıldızı ego, gizlilik, intikam gibi konuları içerdiği için  Dolunay ‘da  gündemimizde yer alacak başlıklar arasında bu konular olacak.

12 Haziran 2015 tarihinde iletişim gezegenimiz Merkür’ün retrosu sona eriyor. Bu retroya Mars’ın, Güneş’in ve Retro seyrindeki Satürn eşlik etmesi ile bir hayli zorlanıyoruz. Büyük büyük konuşuyor, agresif tutumlar sergilemekten kendimizi adeta alamıyoruz. Tam anlamıyla gölge günleri 17 Haziran 2015 tarihinde sona ereceği için tüm iletişim alanlarımızın düzelmesi bu tarihleri bulabilir.

Bu ayın en olumlu enerjisini 19-20 Haziran ‘da hissedeceğiz. Jüpiter ve Ay ikisi birden Yengeç burcunda olacak ve tüm güzel enerjilerini bizlere gönderecek. Bu tarihler yeni işlere, projelere başlamak için doğru zamanlardır. Şanslı etkiler altında olacağımız için bugünleri güzel bir şekilde değerlendirmeliyiz.

Yazımı bitirmeden önce bu ayın  gökyüzü enerjilerini ülkemizin için değerlendirecek olursak; hepinizin merakla beklediği SEÇİMLER var biliyorum. Merkür retrosunun devam ettiği tarihlerde seçimlerin olması işleri biraz karıştırabilir. Bu nasıl bir karışıklık olabilir ? Öncelikle ülkemizin haritasında 12. Evde Merkür retrosunun devam etmesi yukarı da bahsettiğim gibi Mars, Güneş ve Satürn gibi doğal zararlı gezegenlerin enerjisi ile birleşmesi seçimlerde agresyon, gizli, saklı hareketler, dikkat dağınıklığı, karışıklar gibi konuları öncesinde ve sonrasında gündemimize taşıyacaktır. Özellikle bir çok bölge de itirazlara tekrar tekrar sayıma gidilebilir. Tabii ki sonuç için her partinin ayrı ayrı haritasına bakıp yorum yapmak gerekiyor. Ülkemiz açısından genel olarak değerlendirdiğimizde hararetli, gergin bir seçim gündemi bizi bekliyor.

Sizlere güzel umutlar vererek yazımı bitirmek istiyorum. Temmuz  2015 ayını bekleyin diyorum !  Hatta içim içime sığmadı şimdiden heyecanla yazımı yazdım, bitirdim. Ama sizlerle önümüzdeki ay paylaşacağım.

Namaste

 

Vedik astrolojisinin batı astrolojisinden temel farkı  tüm gezegenler  burçlar neredeyse bir tam burç geride olmasıdır. Bu yüzden  burç yorumlarınız okurken  kişisel  doğum haritalarınızda Ay‘ın bulunduğu burca göre  veya yükselen burcunuza göre okumanızı rica ediyorum. Her zaman ay ve yükselen burç yorumları gökyüzündeki gezegenlerin transitlerine göre genel etkileri olduğu için gerçek yorumlarınız için doğum haritanız üzerinden yorum yapılması gerektiğini de hatırlatmak istiyorum.

AY & YÜKSELEN KOÇ BURCU

Ayın ilk yarısına kadar aile hayatınızda, iş çevrenizde iletişim alanlarında dikkatli konuşmalar adımlar atmaya devam etmeniz gerekiyor. Ayın ikinci yarısından sonra aile, kariyer hayatınızda yaratıcılığınız artabilir. Maddi anlamda lüks şeyler adına fazla harcamalar yapmak arzusunda olabilirsiniz. Bu harcamalar eviniz, arabanız için olabilir. Özellikle bu ay tutulmalar para evlerinizde olacağı için bu konular tüm ay gündeminizde olacaktır.

AY & YÜKSELEN BOĞA BURCU

Merkür retrosunun devamı tüm yaşam alanınızda, ayın ilk yarısına kadar yoğun etkiler altında olmanıza neden olacak. Ayın ikinci yarsı itibariyle özellikle maddi alanlarda olumlu gelişmeler yaşamaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda yakın çevrenizle, kardeşlerinizle olan ilişkilerinizde onlara karşı aynı dönemlerde hassas, kırılgan enerjiler altında olabilirsiniz. Tüm ay boyunca tutulmalar sizi ilişkileriniz anlamında sınava tabii tutacak, konuları daha sakin bakış açısı ile değerlendirmeniz tavsiye ederim.

AY & YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Hayatınızda gizli, saklı kalmış tüm geçmiş konuları çözmek için ayın ilk yarısına kadar beklemeniz gerekiyor. Özellikle ertelen, aksilikler yaşadığınız yurt dışı bağlantılı işleriniz, seyahatleriniz ayın ikinci yarısı itibariyle düzelebilir. Yine ayın ortasında itibaren para eviniz hareketlenecek, maddi kaynaklarınızda artış yaşayabilirsiniz. Bu ay tutulmalarla beraber çalışma şartlarınız, iş temponuz yoğunlaşabilir. Sağlınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

AY & YÜKSELEN YENGEÇ  BURCU

Merkür retrosu sizin hedefleriniz, arkadaşlarınız, prim, komisyon, çocuklarınız  gibi  alanlarınız da  yavaşlamalara neden oldu. Ayın ilk yarısından sonra tüm konularda rahatlayacaksınız. Özellikle bu ay aşk hayatınızda güzel etkiler hakim. Yeni aşklara yelken açabilirsiniz. Hatta geçmişten gelen küllenen aşklar da alevlenebilir. Bu ay tutulmalar zihninize karışık ve dalgalanma etkileri getirebilir. Bol bol doğa da açık havada huzurlu olduğunuz ortamlarda bulunmak size iyi gelebilir.

AY & YÜKSELEN ASLAN BURCU

Ayın ilk yarısına kadar kariyer ve ev hayatınızda yaşadığınız aksilikler devam edebilir. Tüm bu alanlarda dikkatli olmaya devam etmelisiniz, kariyer değişikliğine gitmek için ayın ikinci yarısını beklemelisiniz. Bu ay özellikle uzun süredir hayatınızda aldığınız kararlar ve sonlandırmalar adına son dönemeçtesiniz.  Yepyeni bir hayata hazırlanmak, yaşamak için bu ayı doğru değerlendirmelisiniz. Biraz daha sabır, karşılığını çok yakında fazlasıyla alacaksınız.

AY & YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Özellikle bu ayın ikinci yarısı itibariyle kısa, uzun yolculuklarınız, eğitim alanında yaşadığınız aksilikleriniz sona erecektir. Projelerinize kaldığınız yerden devam edebilir, yeni faaliyetlere adım atabilirsiniz. Kariyer yoluyla gelecek paranız da artış yaşayabilir, başarılı projeleriniz sayesinde yüklü primler alabilirsiniz. Sadece bu ay daha hassas olacağınız enerjiler altında olacağınız için eşinizden, partnerinizden ilgi ve sevgi beklemeyi abartabilirsiniz.

AY & YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Merkür gerilemesi halen hazırda sizin aile hayatınız, ortaklaşa gelirleriniz alanında devam ettiği için ayın ilk yarısına kadar bu alanlarda dikkatli olmanız gerekiyor. Daha sakin olmayı deneyip, tartışmalardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayın ikinci yarısında kariyer hayatınızda güzel gelişmeler yaşayabilir, yeni fırsatlar, projelere odaklanabilirsiniz. Tutulmalar para evlerinizi aktif hale getireceği için finansal kaynaklarınızda ki gelişmeler olabilir ama yine de dikkatli adımlar atmalısınız.

AY & YÜKSELEN AKREP BURCU

Tüm ay boyunca hem Merkür’ün geri gitmesi hem de tutulmalar sizi eş ve  iş partnerlerinizle olan ilişkilerinize odaklayacaktır. Bir yandan sizin için yaşadığınız Satürn etkisi diğer burçlara göre hayatınızda zor dönemler yaşamanıza neden oluyor. Bu sınav zorlu olabilir ama sonrasında kazanacağınız deneyimler hayat boyu size ışık tutacaktır. Ayın ikinci yarısından sonra yakın çevrenizle olan ilişkileriniz düzelebilir, çıkacağınız kısa bir tatil size iyi gelebilir.

AY & YÜKSELEN YAY BURCU

Özellikle iş ortamınızda, çalışma şartlarınızla ilgili yaşadığınız aksilikler ayın ikinci yarısından sonra düzelmeye başlayacak. Ayın ikinci yarısından sonra beklediğiniz ama geciken priminizi alabilirsiniz. Aynı zamanda uzun süreli ilişkilerinizde ve eşinizle yaşadığınız hayal kırıklıkları bu ay devam edebilir. İlişkilerinize adına bu ay nihai karar vermek zorunda kalabilirsiniz.

AY & YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Merkür retrosunun ayın ikinci yarısında sona ermesi ile aşk hayatınızda yaşadığınız problemler bitecektir. Ayın ortasından sonra bekar olan Oğlak’ların  aşk hayatları  renklenebilir, sosyal ortamlarda yeni tanışacağınız kişilerle flört etme fırsatları yakalayabilirsiniz. Evli ve çocuk sahibi olanlar ise tüm ay boyunca çocukları ile ilgilenmek, onlarla alakalı konulara yoğunlaşmak zorunda kalabilirler.

AY & YÜKSELEN KOVA BURCU

Birkaç haftadır yoğun bir şekilde ev ve kariyer hayatınızda yaşadığınız aksilikler bir nevi savaşlar ayın ikinci yarısında sona erecek. Kariyer hayatınızda işleriniz olumlu yönde gelişebilir, size çalışma şartlarınızı sevdirecek güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz.  Yaz ayına girdiğimiz bu dönemlerde özellikle tatlılardan uzak durmanız gerekiyor. Bu dönem yeni bir evcil hayvan besleyebilir hatta onun enerjisi size iyi gelebilir.

AY & YÜKSELEN BALIK BURCU

Merkür retrosu, tutulmalar ile birlikte bu ay tüm odak noktanız yakın çevreniz, kardeşleriniz,  kısa seyahatleriniz olacak. Bu alanlarda yoğun etkiler altında zorlanabilirsiniz. Mümkün olduğu kadar bu alanlarda dikkatli olursanız bu etkileri en az zararla atlatabilirsiniz. Bu arada bu ay yeni bir aşk yaşama  potansiyeline fazlasıyla açıksınız. Romantizm yaşamak için bu ay olumlu etkiler altında olacaksınız. Aynı zamanda çocuklarınızla da güzel, hoş vakitler geçirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir