Terazi Burcunda Güneş Tutulması

14 Ekim Cumartesi gecesi saat 20.55’te yılın son Güneş Tutulması gerçekleşiyor.

Terazi Burcunda meydana gelecek bu tutulma ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar, siyaset, adalet, arabuluculuk, sanat ve sanatçılar gibi temaları öne çıkarıyor.

Güney yönlü bu tutulmada eski yapıların birer birer çürüyüp eridiğini görebiliriz. Plüton’un Oğlak etkisiyle de özellikle yönetimlerin ve yöneticilerin zorlu sınavlarına şahit olacağız.

Terazi Burcunda Güneş TutulmasıSistemler için sosyal adaleti sağlamak, evliliklerde sorumlu davranmak, yetenekleriyle çalışanlar için disiplinli olmak ve hukuka uygun siyaset yapabilmek için baya çaba harcayacağız gibi görünüyor. Bu koşullar altında dengede durmak için eski bildik metotların pek işe yaramayacağını söyleyebilirim. Yerine yenilerini koymak zor olduğundan bir müddet yerçekimsiz bir ortamda gibi hissedebiliriz.

Venüs’ün konumu da ilişkilerimizde sıkıştığımızı, finansal olarak daraldığımızı ve hayattan zevk alamadığımızı söylüyor. Bütün bu çıkmazın tam da ortasında Merkür yüreklere su serpebilir. Ana fikri ”Barış ve Birlik Olma” üzerine kurulmuş bir düşünce sistemi bizi aydınlığa çıkarabilir. Hem kendimizi hem de başkalarını inciten, yaralayan iletişim dilinden uzaklaşmak, birleştirici, arabulucu bir üslup kullanmak gökyüzünün gösterdiği tek çıkış yolu.

Öte yandan enerjimizi idareli kullanmak, sabırlı olmak, doğru yerde doğru hamleyi yapabilmek için de gerekli göksel kombinasyonlar var. Ülke haritasına göre özellikle, anayasa, eğitim öğretim, gençler, gazeteciler, sanatçılar, yayıncılık, taşımacılık, sosyal medya gibi konuların öne çıkması ve bu konularda yapılacak birtakım değişikliklere şahit olabiliriz.

Tutulmada Foramen sabit yıldızı etkisi var. Düşüşten sonra gelen yükseliş, görme kusurları ve deniz kazalarıyla ilişkilendirilmiş. Böylesi bir savaş ortamında kaosu ancak iyi niyet ve diplomasi çözebilir. Belki de kendi küçük hayatlarımızdan başlayarak değişimi kucaklayabiliriz. Sevgiler…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. Murat Tali

    Enok’un kitabında “yıldızların sırrını insanlara öğretmekten” bahseden bir yer vardı. O sırra vakıf olup ya da o sırrı veren arkadaşı bulup, şu döngüleri insanlık için güzel şeyler ortaya çıkarmak için kullamak istiyorum. Olur mu sence @EbruPala

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir