Haziran ayı enerjileri

Zamanın süratine ve dahi sırrına kimse eremiyor. Acı çekerken hiç bitmeyecek sandığımız o günleri unutma arifesindeyiz. Halbuki birkaç hafta öncesine kadar maneviyattan, koronanın bir tür eli sopalı bir öğretmen olduğundan, aldığımız derslerden, doğanın ritmine ayak uydurabilmenin öneminden dem vuran filozoflar olmuştuk adeta… Şimdi tünelin sonundaki ışık görünür olmaya başladı ya ”kemale ermiş insan” hallerinin ne kadar gerçek olduğu çıkacak ortaya.

Haziran ayı enerjileri

Gökyüzü de aynen bu söylenenlerin sağlamasını yapar gibi gezegen retrolarıyla süreci anlatabilmek için bize rehber olmaya devam ediyor. Her ay olduğu gibi haziran ayında da bir dolunay ve bir yeniay yaşayacağız. Fakat her ikisine de hem retrolar hem de tutulmalar eşlik ediyor. 5 Haziran’da yay burcunda bir ay tutulması deneyimleyeceğiz. Olaylara ivme kazandırmakla kabullenmek arasında ruhsal bir karmaşa yaşayacağız gibi görünüyor.

21 Haziran’da yaşayacağımız güneş tutulmasında ise Ay düğümlerinin Yengeç/Oğlak hattındaki tamamlanmamış işlerini adeta tencerenin dibini sıyırır gibi çalıştıklarını göreceğiz. Merkür 18 Haziran’da Yengeç burcunda geri hareketine başlıyor. Neptün 23 Haziran’da gerilemeye, Mars ise 29 Haziran’da Koç burcuna geçmeye hazırlanıyor. Aynı anda aynı şarkının nakaratını tersinden söyleyen bir koro var karşımızda. Durup dinlenelim, boş bıraktığımız soruları geri dönüp cevaplayalım diye. Çünkü izolasyon döneminin kalkıyor olması ve bizlerin bir miktar da olsa kendimizle baş başa kalmış olmamız yeniliğe tam olarak hazır olduğumuz anlamına gelmiyor.

Görünen o ki göksel enerjiler bir müddet daha ruhsal yapılanmayı tamamlamamız için bizi kendi içimize döndürmeye kararlı. Bu kadar sessizliğin ardından asıl aksiyonu Mars Koç Burcuna geçende bekliyorum a dostlar. Neler olacağını ben de bilmiyorum ama Büyük Türk Siyasetçilerinden öğrendiğim kadarıyla ”Hiçbir şey Olmasa Bile Muhakkak Bir Şey Olur”

Yay Dolunayı ve Tutulma

Yay Burcunun 15 derecesinde gerçekleşecek bu dolunay aynı zamanda Ay Düğümlerinin İkizler-Yay hattına geçmesinden sonraki ilk tutulma. Yayın gölge yönü olan fanatizm, bilgide kibir, aşırı iyimser ve tedbirsiz hallerinden kurtularak, İkizlerin objektif, bilimsel bilgi arayışı ve iletişim yeteneğine terfi edebilmek için önümüzdeki 18 ay boyunca bu konularda türlü değişik deneyimler yaşayarak baya ter dökeceğiz.

Değişken burçların ve retro gezegenlerin vokalinde duygusal sıkışmalar yaşamak mümkün. Bir kere hayattan keyif aldığımız her ne varsa elimizden alınmış gibi hissedeceğiz. Harekete geçme güdümüz gitmekle kalmak arasında sıkışmış yüreğimizi darlandırmakta. Kararsızlık, erteleme, detayları görememe potansiyelimiz oldukça yüksek. İlişkilerde ise yeni durumlar, yeni konular eşimizle gerilimi yüksek testlere tabi tutabilir bizleri. Kaygan bir Balık enerjisi içinde olduğumuzu unutmadan sükûnetimizi korumak gerekiyor.

Para ile ilgili girişimlerin beklemesi daha hayırlı gibi. Bu kadar çok retro gezegenin tutulmaya eşlik etmesi, yenilenmesi gereken kişisel ve toplumsal arızaları gün yüzüne çıkarıyor. Siz iyileşti zannederken çıban bağlamış yerlerden tekrar cerahat akmaya başlayabilir. Anlayacağınız ortalık karışık, kafalar karışık…Bırakalım karışsın. Önce karışsın sonra düzelsin. Kervan yolda dizilsin. Karşı kıyıdaki bahçeden meyve yemek için önce şu akıntı bir geçilsin.

Uranüs Merkür’le zihinlerimize parlak fikirler, Neptün de düzen kurucularla yüreklere ruhsal güç pompalarken Her şeyin mutlu sonla bittiği bir hikâye yazabilmek bana hala mümkün görünüyor. Velhasıl gökyüzünün seyrine doyum olmuyor…

@yildizsepeti_

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir