Her Kadının Ruhu Bir Çiçek’tir

Dişi kuş, öfkeli birileri tarafından darp edilen, boş kalan yuvanın hüznünü taşır. O yaralanmıştır, güven kayıplarına uğramıştır, titrek kanatları ile tekrar yuva yapmaya güdümlüdür. Yaşadığı derin acı onu sarsarken, halsiz ve güçsüz bırakır. Çırpındığı, onca fedakarlıkla yarattığı yuvası param parça olmuştur. Dişi kuş yeniden yaratıcı döngüsüne şevkle nasıl tutunacaktır? Oluşan korkuları ve endişelerini nasıl bertaraf edecektir? Artık kuzguna, şahine nasıl güvenecektir?

“Dişi Kuş’un Enerjisi” adlı hikayenin bir bölümü ile alıntı.

Kadın bedeni, gözümüzün önünde bir aylık yaşam ve ölüm döngüsünü tamamlayabilen güçlü ve karmaşık bir oluşumdur. Hormonal döngülerimizi düzenli ve dengeli tutmak, yalnızca sağlıklı menstürasyon ve hamilelik için değil, genel olarak kadın sağlığı için çok önemlidir. Sıcaklık, saç büyümesi, esnek cilt, enerji seviyeleri, ruh halleri ve daha fazlasını düzenleyen hormonal döngülerimizdir. Doğurganlık ve hormonal denge daha çok stres altında olan mücadelelerle blokaja uğrar, adrenal bezleri ve onların endokrin bezlerinin geri kalanı ile hassas ruh, fizyolojik olarak da etkilemekte ve kök çakramızı ve tüm bunları içine alan enerjiye engel oluşturmaktadır. Çiçekler kadın enerjitiğine en yakın titreşimleri içerirler. Çiçeğin melatonin, seratonin, dopamin ve oksitosin gibi hormonları olumlu yönde dengelediği kanıtlanmıştır. Yaşamın değişimlerini zarafetle ve onurla karşılamak isteyen her kadın için değerli bir kaynaktır Çiçek özleri. Homeopatik olarak kullanımda (içilebilir özler) kadınların ruhsal dünyaları ve kimlikleri üzerine yapılan kliniksel çalışmalar sonucu, Çiçek Özleri ile terapi sürecine katılan kadınların, yüzde 80 oranında iyileşmeleri kaydedilmiştir. Bugün, Amerika, Kanada, Almanya, İngiltere gibi Avrupa ülkelerinde Çiçek Terapi nin etkin sonuçları ile yaşam kalitesi arttırılmıştır. Boşanma, terk edilme, ihanet, şiddet ve terör gören kadınların ruhsal ve zihinsel sağlıklarının, onların üreme alanlarında ciddi blokajlar bıraktığı da bu çalışmalarda kanıtlanmıştır.

Her Kadının Ruhu Bir Çiçek'tir

Peki ya hormon ne demektir?

Hormon kelimesi, Yunanca Horma kelimesinden gelir. Rahatsız eden, harekete geçiren ve harekete geçiren bir şey anlamındadır. Günümüz dilinde, hormonlar bilgi taşıyan kimyasallardır. Bu kimyasallar adet, hamilelik, ergenlik, menopoz gibi döngülerde denge kayıplarına uğrar. Seviyeler ya çok yüksek ya da oldukça düşük verilerden oluşur. Hormon takviyesi ya da düzenlemesi adı altında bir dizi tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Ruhsal dalgalanmalar bu süreçte oldukça sıkıcı değişimler, ani dalgalanmalar yaratır. Bu belirsiz duygular, bir dizi endişe ve korku enerjileri ile aktive olur. Eğer bir de dişi kuş henüz bir ilişki travmasından çıkmışsa, bu dengeler iyice alt üst olur. Beden, ruh ve zihin el ele verip bu negatif vagonda yolculuklarına başlarlar. Kabus dolu geceler, ani öfke krizleri, patlamalar, ağlama nöbetleri, aşırı pişmanlık hissiyatı yaşama, kendine acıma ve öz güven kayıpları. Sorun kimi zaman zihinde takıntı olmuş sorularla dolup taşar; neden terk edildim? Bunu mu hakkettim? gibi bir dolu suçlamalar başlar. Değişim bir türlü kabul görmezse, yaşamla inatlaşma, direnç başlar. Direnç göstermek büyük blokaj nedenleridir, çakra enerji alanlarını paslandırır, olumlu değil, olumsuz duygular yükseltir. Sevgi, nefrete, dürüstlük intikama, şefkat şiddete dönüşür. Zihin sokaklarda bir katil gibi başı boş dolaşıp, intikam ve nefret odaklı çalışır. Kışkırtıp durur egoyu, kalbin sesini keser, senin yüzünden oldu der…

Kendi bedenlerimizdeki enerjileri dengelememize yardımcı olmak için doğal titreşimsel Çiçek Özleri gibi saf frekansların çözümlerinden desteklenmek gerekir. Bunun için yapmamız gereken tek şey ise; “gözlerimizi sadece yaşadığımız gezegene çevirmemizden” başka bir şey değildir. İhtiyaç duyduğumuz her şey makro kozmos içinde, özümüzde, metamorfik sürecimizde yatmaktadır. Özden uzaklaşan her birey, korku, endişe dolu, nefret ve öfke, kıskançlık, şiddet negativitesinde kalır. Öze dönüş, evrensel bilince yaklaşmanın ilk kapısıdır, bu kapı herkese açıktır, sadece içeriye girmek için tek bir adım atmak bile yeterlidir. Bunu İNANÇ mekanizmasına da yaslayabiliriz. Evrenin tüm enerji ağı, var oluşundan beri, ayakta duran ağaçların evrimsel süreçlerinde, Toprak Ana’nın Yin enerjisinde yatar. Yaratım, döngü, değişim gibi evrimsel bilgi kayıtları, ağaçların 300 yıllık gövdelerinde, dallarında, köklerinde ve çiçeklerinde durmaktadır. (Druid Rahipleri Ezoterik Yaşam Bilgisi) Şifanın kendisi bizzat karşımızda durmaktadır. Ağaç Çiçekleri güçlü negatif enerjileri temizleme frekansına sahiptir. Kronikleşmiş her ruhsal travma, onların güçlü titreşim dolu enerjitiklerinde bulunur. Tıpkı Pine (Çam) ağaçlarının ruhun pişmanlıklarını, suçlamalarını temizlemesi, Kayın (Beech) ağaçlarının ormanın Bilge Kralı seçilmesi gibi.

Kadınlara yönelik Bush Flowers ve Bach Flora Terapi kombinasyonları ile hazırladığım içilebilir, homeopatik çiçek kullanımı ile bir çok kadın danışanım 2.Çakra alanlarında ki olumsuz etkileri temizlediler. On yıldır adet döngüsü görmediği için, çocuk, evlilik, hayat eşi gibi tüm yuva temellerini hayatından kaldırmaya çalışan danışanlarım, şimdi huzurlu adet döngülerini yaşayıp, yuvayı oluşturmanın heyecanını taşıyorlar. Pre-menapoz ya da hormon düzensizliklerinden kaynaklanan her türlü sorunsal da çiçekler iyileştirici olarak mükemmel çalışıyor. Regli düzensizlikleri, cinsel kaygılar, karşı cinsi reddetmek gibi tüm sorunlarda Çiçek Şifa Anneler sizi desteklerken, dönemsel sorunlarımızda da Çiçek Esansları (organik, inhalasyon için) dış bakım ile de desteğini üzerimizden çekmiyor. Jasmine, Lavander, Rose, Lotus gibi yüksek titreşim enerjitikleri barındıran çiçeklerin esansları ile çalışmak ise aura alanını koruma, enerjiyi dengeleme, yenileme gibi konularda oldukça başarılıdır.

Her kadının ruhunda mutlak bir çiçeğin imzası vardır…

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir