İkizler Yeniayı ve potansiyelleri

6 Haziran günü saat 15.35’te 6 derece İkizler burcunda bir Yeniay oluşuyor. Ay Güneş ve 3 gezegenin daha eşlik edeceği bu yeniay enerjisi oldukça süratli. İletişimin, bilgi akışının, ticaretin, eğitim öğretimin, yolculukların, anlaşma sözleşmelerin kısaca hayatın hızlanacağı bir sürece giriyoruz.

İkizler Yeniayı ve potansiyelleriSeçeneklerin çoğalması bir yandan özgürlük getirirken diğer yandan da zaman kaybına, kararsızlığa neden olabilir. Yine aynı şekilde gündemimizin yoğunlaşması dikkatimizin dağılmasına, detayların gözden kaçırılmasına sebebiyet verebilir. Yanı sıra sözcükleri etkin, yapıcı hatta büyüleyici güzellikte kullanabilir bu şekilde pek çok kapıyı açabiliriz.

Bilginin donanımın para ettiği, yine bilgiden, iletişim araçlarından, ustalıktan, zanaattan, eğitimden para kazanabileceğimiz de bir dönem. İlişkilerde iletişimin önemi ilk sırada yer alıyor. Bilmeye anlamaya olan iştahımız bizi entelektüel partnerlere yöneltebilir. Yeni girişimler, ticari anlaşmalar, eğitim ve yetkinlikler için başvurular yapabiliriz. Seyahat, yurtdışıyla ilgili işler ve hukuksal konularda da gelişmeler kaydedilebilir.

Rigel Sabit Yıldızı üzerinde oluşacak Yeniay pek çok kişiye sanatsal ve profesyonel bilgi içeren alanlarda, konusunda uzman olma, uzmanlığını gösterme ya da başkalarını bu becerisinden faydalandırmakla ilgili şans ve fırsatlar getirebilir. İkizlerin çokluk barındıran enerjisi bizi maymun iştahlı biri haline getirirken, Balık burcunda konaklayan Satürn bizi kendimize getiren uyarılar yapacak. Zaman zaman daralma, gecikme ve engeller çıkararak bize şimdiki anda kalabilmeyi sağlayacaktır.

Ülke haritasına göre yeniay etkilerini 12. ev konularından alıyoruz. Yöneticilerin sırlarının ortaya çıkması, gizli belgelerin, gizli aşk ilişkilerinin ifşa olması, delillerin karartılması ve gerçeklere ulaşma, doğru haber alma yollarının engellenmesi olasılıklar arasında.

Bu sürat zihinsel yorgunluğa, tükenmişliğe neden olabilir. Akciğerler, solunum yolları, eller kollar omuzlar da sağlık açısından risk taşıyor. Sevgilerimle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. Murat Tali

    Bu döngüler sadece üçüncü dünya ülkeleri ve yoksullara işliyor gibi geliyor sanırım. Çünkü zengin ve sömürge ülkelerde durum çok da arızalı değil ya da az arızalı sanırım onlar gezegenleri alt etmeyi başardılar ve halklarına hem finansal hem de astrolojik özgürlüğü vermişler. Seviye atlamamız gerekiyor ama bütünsel zıplama mümkün görünmüyor çünkü daha da karanlığa gidiyor buralarda her şey… O yüzden bireysel zıplamanın da kifayetsizliği içinde savrulup duruyoruz…

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir