İyilik Hareketi

Hayatta her şeyin iyi ve güzel olması gerektiğini düşünüyorum. Güzel olan şeylerin her insanın hakkı olduğunu içsel olarak biliyorum… Bazen şu sözler aklımın içinde dolanıp duruyor, “sen değiş dünya değişsin!” “kendi içinde dönüşürsen dünya(n)da dönüşür!” Sonra bütün bu değişimlerin sadece beni kendi kapanımdan çıkartmaya yetecek avuntular olduğunu fark ediyorum. Çünkü ben mutluluğun herkesin hakkı olduğuna ve bunu anlatmanın da bir gereklilik olduğuna inanıyorum.

iyilik hareketi

Anlatıyorum, daha fazla dile geliyorum, daha uzağa gitmeye çalışıyorum, ama bunlar beni mutlu ediyor. Beni yormuyor… Mutlu olan her bir yürekle mutlu olmayı biliyorum ben. İyiliğim sadaka vererek doyuma ulaşmıyor, bir yüreğin acısına meltem olup esip o acıyı dindirmek beni bütünlüyor. Kendimi iyi ve mükemmel bir insan olarak tanımlamadım asla fakat iyiliğin ve güzelliğin, paylaştıkça çoğalan bir şey olduğunu kimliğimdeki bütün izler kadar iyi biliyorum.

Dünyada kötülükler var, bunu görmeden yaşayanlar var. Gördüğünde değiştirmek istemeyenler var. Bana ne bunlardan deyip yok sayanlarda var. Söylediklerim iyiyi ve güzeli görmekten öte değil. Gül kokusunu anlatırken, lağım kokusunu da yanına koyuyorum ki lağımın değeri anlaşılsın. Dünya da iyiliğin değeri kötülük kadar kalıcı ve sürdürülebilir değil çünkü. Kötülük yok diyenlere de her zaman gülümseyerek bakıyorum çünkü lağım kötü bir kokuysa, o şekilde davranan insanlar da kötüdür. Bunun başka bir açıklaması yok benim sözlüğümde.

Dünya ilginç bir kaosla yönetiliyor, iyi insanların başına çok kötü şeyler gelebiliyor, kötü insanların başına da çok iyi şeyler… Fakat her ikisinin de yaşadığı tek şey İYİLİK oluyor ve iyilik her zaman dünyayı ve yaşamı güzelleştirmek için elinden gelen çabayı sergiliyor. Hayatı, dünyayı ve insanların (büyük çoğunluğunun) davranışlarını sevmiyor olabilirim, ama dünyayı daha iyi bir yer yapabilmek için sevgiyi ve sevgiye dair bildiklerimi pes etmeden anlatmayı seviyorum. Dünya iyiliği ve güzelliği hak edecek o BİR kişinin hatırına dönüyorsa ve o BİR kişinin yüreğine dokunacak lokma bendeyse ve o lokmayı paylaşmaya hazırım…

İyilik, dünyanın kaotik gidişatına yapılacak en büyük devrimdir ve bu kaosa çomak sokacak iyi ve güzel yürekli insanlara ihtiyacı var insanlığın. Daha çok konuşacak, anlatacak, bunun bir kader olmadığını söyleyecek, akışta olmanın iyilikten vazgeçmek olmadığını anlatacak insanlara ihtiyacımız var. İyilik perisini bekleyen bir yüreğe dokunmaya var mısınız? O zaman dokunmaya başlayın artık dünyaya… Henüz kıyamet kopmadı ve biz ölmedik…

#iyilikhareketi #iyilikzamanı #iyilikyap #hayatısev #yaşamısev #denizyildizi #hayatiyiliklegüzel

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir