Jin Shin Jyutsu ile tanışalım mı?

Jin – Bilen ve şefkatli olan aracılığıyla
Shin – Yaratıcı
Jyutsu – Sanat

3000 Yıllık Şifa Sanatı
Jin Shin Jyutsu, vücuttaki çeşitli semptomların nedeni olan gerilimleri serbest bırakma sanatıdır.

Jin Shin Jyutsu aracılığıyla, fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak kendimizi (evrenle ritim içinde) uyumlu hale getirme ve dengeleme yeteneğine sahip olduğumuz gerçeğini, pratiklerle keşfederiz.

Jin Shin Jyutsu

Jin Shin Jyutsu, bir tekniğin aksine bir sanattır çünkü bir teknik mekanik bir uygulamadır, oysa bir sanat yetenekli bir eserdir. Bu güzel, basit Sanat bizlere bırakılmış mirasıdır.

Jin Shin Jyutsu, enerji akışını dengelemek ve daha uyumlu bir duruma geri döndürmek için vücudun belirli bölgelerine hafif dokunuşlar ile yapılır. Jin Shin Jyutsu, hastanın bedenine, zihnine ve ruhuna hitap eder ve dengede olduğunda vücudun doğuştan gelen iyileşme yeteneğini destekler. Bu basit ve hepimizin evlerinde kendi kendine yapabileceği uygulama ile, farkındalığımız, hepimizin kendimizi uyumlu hale getirme yeteneği ile doğduğumuz gerçeğine uyanır.

İçgüdüsel olarak, insanlar kendilerini rahatlatmak için ellerini vücutlarının üzerine koyarlar. Örneğin, yanlışlıkla bir nesneye çarparsak, o yaralı bölgeyi otomatik olarak tutmak isteriz. Aynı şekilde, belimiz ağrıyorsa veya başımız ağrıyorsa, ağrıyı hafifletmek için doğal olarak o alanlarını tutarız.

Jin Shin Jyutsu, vücuttaki belirli noktalara hafif parmak basıncı uygulayan nazik hareketlerden oluşur. Hastalık veya ağrı nedeniyle engellenebilecek enerji akışını geri yükler.

Akut ve kronik ağrılar, bağışıklık sistemini güçlendirmek, yorgunluğu ortadan kaldırmak, stresi azaltmak ve sindirimi iyileştirmek gibi çok çeşitli durumlar için faydalıdır. Kendi kendine yardım teknikleri içerir ve öğretir.

Jin Shin Jyutsu, 20. yüzyılın başlarında Usta Jiro Murai tarafından yeniden keşfedilmiş. Öğrencisi Mary Burmeister, 1950’lerde Japonya’dan Amerika’ya öğretiyi getirmiş. Jin Shin Jyutsu şimdilerde, pek çoğumuzun evlerinde kaldığı, hastanelere gitmek istemediği nedenlerden dolayı, özellikle Amerika, İspanya ve Almanya ‘da pratik eğitimlerle öğretilmeye ve yeniden hatırlanmaya başlamıştır.

Beden Zihin Ruh Sağlığı İçin Pratik Bir Rehber

Eski zamanlarda bilge insanlar beden, zihin ve ruh arasında belirgin bir ayrım yapmazlardı. Bedeni beslemek için kullandıkları yöntemler, fiziksel, duygusal ve ruhsal bütünlüğü de gözetirdi.
Şimdiki zamanlarda travmatik olaylar yaşamasak bile, günlük hayatın içindeki koşturmaca ve gerilimler yaşam enerjisi akışımızı bozduğunda, beden -zihin-ruh dengemiz etkilenir. Korkularımız, kaygılarımız, öfkelerimiz hasta olma olasılığımızı da yükseltir.

Jin Shin Jytsu, uyumlu bir denge oluşturmak için kolay araçlara nefes ve ellerimize ihtiyaç duyar ve kendi kendimizin şifacısı olduğumuzu hatırlatır.

Bedensel ya da ruhsal canlılığımızı artırmak için kullandığımız evrensel şifa enerji tekniklerinin ana temasında, sorunumuzun ya da hastalığımızın altında gizlenen nedeni ya da uyumsuzluk noktasını bulmak ve ortadan kaldırmak gerekir.

Yaşam ve şifa enerjisi tüm evrende ve içimizdedir.

Jin Shin Jytsu sayesinde ise, nefesimizi ve ellerimizi kullanarak ,bedenimizin ihtiyaç duyduğu noktalarına hayatımız boyunca, kimseye ihtiyaç duymadan yaşam dolu bu enerjileri gönderebiliriz.

Özetle Jin Shin Jyutsu, her yerde ve her zaman kullanabileceğimiz yaşam enerjimizi dengeleme sanatıdır. Kimi yöntemleri o kadar basit ve pratiktir ki, kolaylıkla otobüste, zorlu bir iş toplantısında kimseye fark ettirmeden uygulayabilirsiniz .

Fark edeceğiniz şey:

Daha dengeli bir ruh hali ve huzur yayan auranız olacaktır.
Belki sizi yakından inceleyen birisi; bir ya da iki parmağınızı tuttuğunuzu görebilir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir