fbpx

19 Eylül, 2019

Sanat ile sanatçı arasındaki duvar benliğidir

Bir ressam ancak boş bir tuvale resmini çizer, bir yazar boş bir kâğıda yazar. Doğanın ve üst gücün bize verilen uçsuz bucaksız güzelliğini ve sanatını yapabilmek için sanatçının önce kendi realitesinden ve benliğinden çıkması gerekir. Böylece artık bir sanatçı değil, sanatın kendisi olabilir.

Artık sınırlı çerçevesinden ve zihninden bir şeyler yaratmaya çalışmaz. Bunun yerine sonsuz yaradılışın içinden çıkan ve bu güzelliği bize aktaran bir enstrüman haline gelir. Artık kendisi ve sanatı diye bir şey yoktur, sadece sanatın kendisi vardır. Sonsuz sevgi ile yaratılmış bir sanat.

İnsanlar sanatı yapanın bir insan olduğunu düşünüp ona hayranlıkla bakarlar. Hâlbuki ki sanat da sanatçı da üst gücün birer enstrümanlarıdır. En iyi sanatçı, kendini bu gücün karşısında tamamen yok edebilendir. Kendini tamamıyla boşaltıp, Yaratanın ışığıyla doldurandır. Bilir ki kendisi içeride dolduğu ölçüde dışarıya aktarabilir.

İyi bir sanatçı bunu yapanın kendi olmadığını gayet iyi bilir. Kendinden öte bir şeyin öne çıktığını ve kontrolü aldığını görür. Kendisini ona tamamıyla teslim ettiğinde, o güç gelir ve tüm kalbini, vücudunu, ellerini, gözlerini, aklını alır ve onu iyi bir enstrüman olarak kullanıp yaratılışı tüm ihtişamıyla tamamlar.

Bu ihtişam sonunda, güzelliği, bolluğu ve aşkı özümseyebilenlerin varlığı haline gelir. Kişi kendi benliğinden çıkıp, içine baktığında tüm bunların içine yerleştirilmiş olduğunu görür.

Çağla Meydan

Yazar; Çağla Meydan

1980 İzmir doğumluyum, Orta Okul ve Lise’den Özel TED Kolejinde mezun olduktan sonra Üniversite eğitimimi Ankara’da Maliye bölümünde tamamladım ve 2003 yılında New York’a yerleştim. 2003-2012 yılları arasında New York’da finans sektöründe çalıştım. 2009 yılında Amerikan vatandaşlığımı aldım. 2008-2010 arasında New York’da Masters of Science in Financial Management and Accountancy üzerine master eğitimimi tamamladım. 2010 yılında Amerikan Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarına girerek sertifikamı almaya hak kazandım. 2012 yılında İstanbul’da Finans sektöründe BIG 4’dan biri olan KPMG Uluslararası Mali Müşavirlik ve Denetim firmasında işe başladım. 2014 yılında kendi finans danışmanlık şirketimi kurdum ve 2016 yılına kadar devam ettim. Uzun zamandır almış olduğum kararımı nihayetinde yerine getirerek finans sektörünü 2016 yılının ortalarında terk ettim. 2012 yılında ortaya çıkan yazmaya olan ilgimi devam ettirip paylaşma isteği içindeydim. Diğer uğraşılarım ise yağlı boya resim yapmak, astroloji, spiritual çalışmalar ve okumalar, reiki çalışmaları vs. Bunlar sadece ilgi alanlarım. Asıl üzerinde çalıştığım ve her zaman çalışacağım şey “olmak”. Akıntıda giderken insanlığın kalbine akabilmeyi öğrenmek ve öğretmek en büyük mutluluk kaynağı. Tüm gönüllerin aynı Aşk’ı ve Işığı paylaşması dileğiyle…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir