Kalp Merkezli Bir Yaşam Olsun Yolculuğunuz

Yaşam denilen giz perdesini, ne kadar aralayabiliyorsan,

Yolculuğun o denli keyifli, yolun aydınlıktır ebedi.

Yaşamın gizemli tınısının farkındalığıyla

Kalbini, ruhunu, bedenini ve zihnini uyumlayabiliyorsan

Her an yaşamı keyifle yudumlarsın

Denge ve uyum, bir insanı yıkılmaz kılar

Gücünü dinginliğinden ve ruhunun zenginliğinden alan,

Evrenle ve kendiyle uyum içindedir ebedi.

Kendi hakikatini ve değerini bilenin nazarında,

Yaşamın her anı kutsal ve kalbin bilgeliğine hizmettedir.

Kalbinin tahtına oturan her insan, yaşama en güzel hediyedir.

Kalbini, zihnine efendi kılan, yaşamın her anına hükmedendir.

Arzu ve duyguların yuvası, cesaret ve bilgeliğin kaynağıdır kalp. Yaşam yolculuğunu  aydınlatan bir fenerdir kalp. İnsan vücudunun en güçlü elektromanyetik enerji kaynağı olan kalbin ürettiği manyetik alanın, beynin ürettiğinden 100 kat daha fazla olduğu öngörülür. Bu nedenledir ki; kalben kurulan her iletişim samimiyeti ruhunda taşır. Kalpten bir yaşam, ruhun yegâne ihtiyacıdır. Kalbinin bilgeliğinde yaşayanlar, varlığıyla her birimize en değerli armağandır.

Kalp merkezli yaşayanlar, kalbinin rehberliğinden faydalananlardır. Onlar her daim kalbinin izini takip eder. Onlar kalbinin bilgeliğiyle yolculukta olanlardır. Kalp merkezli bir yaşam; sevgi, şefkat, sabır, nezaket, hoşgörü, takdir, uyum ve işbirliği içinde olabilmektir. Yaşamla ve tüm canlılarla kalp merkezli bir yaşam, sonsuz huzuru kucaklamaktır. İkilik ve ayrılık yoktur, kalbin bilgeliğinde. Nefret ve korku yoktur, kalbin rehberliğinde. Karanlık hüküm sürmez, kalbin tahtında. Kalp, bilgelik ışığıyla aydınlatır yaşam yolculuğunu.

Kalbin rehberliğinde bir yaşam, sezgiyi de güçlendirir. Dünya yaşamının her deneyimiyle bilgi deryasında olan insan, sezgileriyle bilgiyi kalbin bilgeliğine taşır. Sezgisel bir kalp, yaşamı taçlandırır. Sezgisel bir kalp, canlılarla kurulan her iletişimde yol gösteren rehber niteliğindedir. Sezgiler ışığında alınan kararlar daha doğru sonuçlar doğurur. Kalp merkezli bir yaşam ise; kalbin bilgeliğine, kalbin zekâsına ve sezgisel zekâya uyum sağlamanın etkili bir yoludur. Kalp merkezli bir yaşamla, sezginin muhteşem gücünden daha fazla yararlanmak mümkündür. Sezgilerin rehberliğinde tüm duyguların, deneyimlerin ve bilincin kontrolü kişinin kendisinde olur. Bu durum, kişinin yaşamsal farkındalığını yükseltir ve yaşama anlam katar.

Kalbin bilgeliğini dinleyenler, sezgileriyle de daha güçlü bağ kurup, dünyevi duygu ve düşüncelerini kontrol ederler. Duygu ve düşüncelerinde denetim sağlayabilmekse, yaşama uyumu arttırır ve tüm canlılara huzur getirir. Kim ki geveze zihnini susturabiliyorsa, kim ki kalbinin derinliğiyle daha güçlü bağ kurabiliyorsa sezgilerinin de rehberliğinden her daim faydalanır.

Dünya tüm canlılara şefkatli bir yuvadır. Dünya yaşamına misafir olan her insan, kalp merkezli bir yaşamı prensip edinmelidir. Kalbin bilgeliğiyle yaşanılan her deneyim, yaşama huzur getirir. Kalbin bilgeliğinden mahrum olmaksa, yaşamda tüm canlıların huzurunu bozar. Bu nedenle tüm insanlığın kolektif olarak, kalbiyle olan iletişimini güçlendirmesi gerekir. Her insanın kendi bilinci ve duyguları üzerindeki denetimi, tüm insanlığın bilinç ve duygu alanını olumlu yönde etkiler.

Yaşam tüm canlılarıyla, birbirinden ayrılmaz bir bütündür. Dünya yaşamı evrenden bağımsız olamaz. Dünyanın huzuru, tüm kâinatın huzuru demektir. İnsan uygarlığı, sonsuz evrenin huzurunun sorumluluğunu ruhunda taşır. Bu nedenledir ki, insan önce kalbiyle uyumu yakalamalı ve kalbinin bilgeliğine erişmelidir. Her kalp kendi manyetik alanıyla, dünyanın manyetik alanını etkiler. Dünyanın manyetik alanı ise, canlı yaşamın bilgi hazinesi gibidir. Her canlı yaşamla ve birbiriyle kalbi aracılığıyla bağ kurar. Her ruh, kalbinin enerjisiyle yaşamın bilgeliğinden nasiplenir.

O vakit dinleyin kalbinizin sesini. Kalbiniz varlığınızın muhteşem gücüdür. Kalbinizin bilgeliği, yaşam nefesinizdir. Kalbinin bilgeliğinden uzaklaşan her canlı, yaşamın gerçek anlamından da uzaklaşır. Bu yaşam tüm güzellikleriyle, hepimiz için varlık amacındadır. Kalplerimiz ise birbirimizin kudretli varlığına kurduğumuz, yegâne yıkılmaz köprümüzdür. Kalp merkezli bir yaşam olsun tercihiniz. Yaşamı kalbinizin bilgeliğiyle onurlandırsın varlığınız. Kalbiniz, zihninize ve tüm yaşamınıza hükmetsin. Siz kalbinizle bağ kurun yaşamın sonsuzluğuyla ve kalbinizin enerjisine ebedi sahip çıkın.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gamze
Gamze
29 Eylül 2020 18:51

“kalbinizin bilgeliği yaşam nefesinizdir.” İç dünyama hitap eden bir yazıydı. Teşekkürler.

Şenay
Şenay
16 Ekim 2020 20:02

Bazen satırlarla sohbet eder ruhlar, görünmez bir alemde. Kalpten kalbe köprüler kurulur o an itibariyle. Sevgiler

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x