Ruhunun oturduğu yeri bilir misin?

Uyan

Önce kendini okumalı insan

Okumalı ki, keşfetmeli kendinde saklı olanı

Tanışmalı ruhunun kudretiyle bir an evvel

Uyanıp o derin uykusundan bilmeli tekâmül yolunda mı?

Yoksa sınırlı bilincinin tutsağında kalıp,

Egonun efendiliğine köle mi etmiş kendini

Önce kendini okumalı insan

Okumalı ki, varoluşun muhteşem sırrını kalbiyle keşfetmeli

Sadece aklını körü körüne bilgiyle değil,

Ruhunu da hakikat sevgisiyle doyurmalı

Sonsuz sevginin sadece dünyevi beklentilere bağlı olmayıp,

Özgün ve saf benliğinle var olmak olduğunu da kavramalı

Okumalı ki insan, öylesine ahķâm kesmemeli hayata

Varoluşun engin ilmiyle tanış olup,

Yaşam gayesinin farkında olmalı

Önce kendini okumalı insan

Okumalı ki, karanlığa aydınlık olabilsin varlığı

Karanlık niyetlerin ezeli tuzağına düşmeyip,

Kendi kudretinin ışığıyla yol almalı

Önce uyanmalı ki, o derin uykusundan

Ruh, beden ve zihin bütünlüğüyle kıyam etmeli nihayetinde

Velhasıl zaman “UYAN” der insanoğluna

Ve uyanmak için insanoğlu,

Önce uykuda olduğunun farkında olmalı.

Ruhunun oturduğu yeri bilir misin?

Ruhunun oturduğu yeri bilir misin? Orası senin en kudretli tahtındır. O en yüksek makamında seyreyle âlemi deryayı. Nice sırlar görür, nice derin bilgilerin izini sürersin yaşam yolculuğunda. Kalbin arş ise, tahtındır epifiz bezin. Kalp ile epifiz arasında güçlendir, o en derin bağını. Görürsün hakikatine nice kapılar aralar, ruhunun sonsuz bilgeliği.

Kalbinle şahitlik etmelisin ki, yaşamın sonsuz ilmine. O vakit her yerde ve her şeyde yaratılışın sırrına vakıf olursun hakkınca. Bu yaşam rüyasında uyurgezer olmak istemiyorsan eğer; yükselt bilincini, aç gözlerini ve UYAN o derin uykundan. Beden kalıbının esaretinden özgürleşip, ruhun ve bilincinle bütünleş arzı âlem için. Tüm şartlanmışlıklarından azat ol ve kaldır at bilincini örten perdeleri. İlmin kudretine teslim olmadıkça, varamazsın varlık hakikatine ebedi.

Bilincinde kök salmış kalıpları, yıkıp atmadıkça görünür olmaz gerçekler. Sen gerçeklerin izini sürmeye ve hatırlamaya çalışan bir garip yolcusun. Kalbinin ve niyetinin saflığınca, emin ol aydınlanır yolun. Dünya bu yolculuğun, sadece bir dönüşüm kavşağı. Ezeli olan varlığın ebediyete yine yalnızca sende olanı taşır. O vakit sor kendine, uyandın mı hakikat âlemine. Beşer doğan sen, çıktın mı insanlık yolculuğuna. Önce insan olmanın erdemlerini giydin mi üstüne. Sonra dönüp baktın mı kendine. Sen kimsin? Varoluşunla hangi güzellikleri kattın dünyaya? Nedir yaşam gayen? Nereye varır yolculuğun? Yoksa halen uyuyanlardan mısın?

Her insan özgür iradesiyle, sonsuz yaşamın bilgisine erişebilir. Her birimiz yaşam deryasında yüzen birer yaşam enerjisiyiz. Özünde taşıdığın cevheri tanımalısın ki evvel, ilim deryasında ışığınla NÂR olanı da tanıyasın. Varlığının yegâne amacı, aslınla birlikte kâinatın sırrını da tanımak olsun. Sende tüm kâinatın bilgisi saklıdır esasında. Önemli olan niyet etmen ve bilginin arayışında olmandır. Âlemin ruhunda saklı her bilgi, senin de ruhundadır. Bilincinin kalıplarını kırmadan, hakikate gözünü açmadan, yani uyanmadan kalbinin makamına oturmaz ruhun. İnsan ancak kalbinin kudretiyle kendini ve yolculuğunu tanıyandır. Bilmediğini bildiğin AN, artık sen uyanmışsındır.

Uyanmışsan o derin uykundan eğer, duyularının sınırlarından özgürleşir bir nebze algıların. Kalbinden epifizine yol almışsa ruhun, sen âlemi deryayı tüm boyutlarıyla izlersin. Sığınırsan kalbinin tahtına, koşulsuz teslim olursan sonsuzluğun hakikatine, o vakit korku nedir bilmezsin. Bu nedenle onurlandırmalısın kalbini tüm cömertliğinle. Ruhunun cevherine sahip çıkmalısın sadakatle. Okumalı, düşünmeli, sorgulamalı, farkına varmalı, dengeyi bulmalı ve olgunluk mertebesine ulaşmalı ruhun. Ancak uyananlar kendi gerçeğini bulanlardır.

Sen yaşam yolcusu dinle, sadakatle dinle. Aç gönül gözünü ve bilinçli farkındalıkla izle yaşam sahnesini. Uyanmış zihninle ve tüm ruhunla algıla olan biteni. Çünkü yaşam denilen rüyayı her an yöneten sensin özgür iradenle. Asla izin verme benliğinin, kurgulanmış algı dünyasında kaybolmasına. Kendi değişimine, dönüşümüne ve gelişimine ancak sen izin verebilirsin. Uyan ve tanı ruhunun kudretini. OKU evrenin ilim saçan tüm bilgi hazinesini. Seni ancak SEN uyandırabilirsin. Karanlıkta kaybolup savrulmasın ki benliğin. Yaşam gayenle er geç hakikatini bulabilesin.

Dünya yaşamı uyanmış insanların güzel niyetleriyle, ancak yaşanılası güzel sahneler sunar önümüze. Karanlık zihinlerin korkulu rüyasıdır, uyanmış olanların kudreti. Çünkü uyanmış bir zihin algıyla yönlendirilemez. Kalbiyle okur ikilik yaratan tüm oyunları. Ruhunu sınırlı bilincine köle etmeden, kendi varlığını onurlandırır. İnsanlığa yakışır aydınlık bir yaşamdır onların yolculuğu. Onlar ruhları, kalpleri, zihinleri, düşleri, düşünceleri, sözleri ve güzel varlıklarıyla sancılı uyanışın ebedi yolcularıdır.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir