Karakteriniz itibarınızdır

Bir reklama denk geldim. Diyor ki “Görünüşünüz İtibarınızdır” halbuki görünüşü değil; karakteri, itibarı olmalı insanın.

Görünüş çoğu zaman aldatıcı ve gayrı samimidir. Karakter ve kişilik ise sizi İNSAN yapar. Reklamlarla bilinç altına kazınan; tükettikçe elde edilen itibar kavramı, karaktersiz duruş üzerinde laçka bir görünüm sergiler.

Karakteriniz itibarınızdır

Tükettikçe değer kazanacağınıza ve itibarınızın artacağına dair yapılan yönlendirmeli her eylem, sizi değersizleştirmekten öteye geçmiyor. Neden mi? Çünkü o satın almayı yapma sebebiniz, reklamın size sunduğu değer ve itibarı almaktan başka bir şey olmuyor. Yani bilinçaltınızda yer etmiş, değersizlik duygunuzun üzerini örtüyorsunuz sürekli olarak. Çıplaklığınızla değerli ve itibarlı hissettiğiniz andan sonra her neye sahip olursanız olun, onlar size itibar değil, sadece görünüm ve güzellik katacaktır. Bunu fark etmeniz için de bilinçaltınıza yönelik yapılan bu faaliyetleri görmeniz ve anlamanız gerekiyor.

Varlığınız itibarsızlaştıran her türlü yönlendirmeyi fark edin. Sistem sizi hasta hissettirip; ilaç, değersiz hissettirip; araba, telefon, kıyafet, ev ve lüks tüketim ürünü satar. Fakat siz hiçbir zaman satın aldıklarınızla değerli ve itibarlı olmazsınız. Sadece o markanın varlığını besleyen bir misyoner olursunuz. Sürümü ve modası geçmiş itibar olur mu? Olur, çünkü kullandığınız her şeyin modasını geçirtecek bir döngü kuruldu ve siz o döngüyü sahip olduğunuz her şeyi vererek devam ettiriyorsunuz.

Varlığınıza adil davranın ve onu çok sevin. Sahip olduklarınızla değil olduğunuz halinizle değerlisiniz ve itibarlısınız. Uyanın… Kral çıplak

#karakter #görünüm #itibar #tüketim #kişilik #olmak #kralçıplak #değerli #değersizlikduygusu #itibarsızlık #reklamendüstrisi #marka #moda #model #araba #ev #kıyafet #ayakkabı #lüks #yaşamakgüzeldir #hayatgüzeldir

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir