Kova Dolunayı

24 Temmuz sabahı saat 5.36’da Kova Burcunun 1. derecesinde bir dolunay meydana geliyor. Beraberlik ve ortaklıklarda kendimize ait özellikleri kaybetmeden bir arada olabilmeyi öğrenme zamanı. Yani hep birlikte özgür olmayı tecrübe etmek…

Kova Dolunayı

Kova Burcu hayatı akıl yoluyla deneyimleyen ve sınırlandırılmayı sevmeyen devrimci bir arketiptir. Özgürlüğe giden yolu bilir ama bunu nasıl ifade edeceğini tam karşısındaki Aslandan öğrenir. Böylece kendini tüm ihtişamıyla ortaya koyan, kendine özel barışçıl bir enerji ortaya çıkar. İşte bu titreşimleri yoğun olarak hissedeceğimiz Kova Dolunayında genel olarak, beraberlikler, aile, ev ve toplumsal normlar gündeme geliyor. Bu noktalarda halledilmesi gereken bazı kaotik durumlar ortaya çıkabilir.

Aslında anın haritasında oldukça sert görünümler var. Sözler ve yanlış bilgiler, entrikalar ilişkileri kopma noktasına getirebilir. Duygusal işlerde ve parasal konularda oburluk, sınırsız istekler ve abartılı durumlar yaşanabilir. Özellikle finansal konularda büyük riskler almanın hiç sırası değil. Yaratıcı yeteneklerin, ilhamın, şifanın bizlere doğrudan sezgi yoluyla akması mümkün. Bu manevi güçle farkındalık oluşturabilir ve içimizdeki karmaşayı ve isyan etme arzusunu bastırabiliriz. Ülke natal haritasına göre mali yükler, borçlar, vergiler gibi konularda krizli haber ve gelişmeler olabilir. Doğal afetler deprem ve atmosferik olaylar görülebilir. Uluslararası ilişkilerde zorlanma, yapılmış ya da yapılması beklenen anlaşmalarda problemler olabilir.

Sanat, spor dünyasından ya da yöneticilerden tanınmış bir kimsenin kaybını duyabiliriz. Dolunay Altair sabit yıldızının üstünde gerçekleşiyor. Ani fakat geçici bir servet, cesaret ve büyük hayal gücünü ifade ediyor. Uçan Kartal olarak da anılıyor. Bu sebeple Tayr yani uçucu olan şeylere dikkat etmek gerekiyor. Kuşlar, uçaklar, uzay araçları, ufolar, atmosferik denemeler bu kapsam dahilinde.

Ayrıca sürüngenlerden gelebilecek tehlikeli durumlar oluşabilir. Kova dolunayında tüm iyi dilekleri hepimiz için diledim…Sevgilerimle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x