Kova Dolunayı

22 Ağustos’ta Kova Burcunun 29 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Bu, Kova burcunda 2. kez tekrarlandığı için aynı zamanda bir mavi aydır. Temmuz ayında 1 derece Kovadaki dolunay zamanında ortaya çıkan durumun şimdi 29 derecede daha yoğun ve büyük ölçekte tırmanışına şahitlik edeceğiz.

Kova Dolunayı

Satürn ve Jüpiter’in Kova burcunda uzun zamandır varlıkları halklarla sistemin başındaki adamları hep karşı karşıya getiren zorluklar yarattı. Şimdi bunların ayyuka çıkmış hallerini izleyeceğiz. Regulus’un üzerinde duran Güneş, itibarını kaybeden, çaptan düşen ama inadında ısrar eden gaddar yöneticileri getiriyor akıllara.

Halkların özgürlük ve adalet talepleri artıyor. Topluluklar seslerini daha çok duyurabilmek adına tehlikeli kalabalıklar oluşturabilirler. Kolektif düşünemeyen, kutuplaşmacı zihniyet iyice belirginleşerek karmaşa ve kargaşaya sebep olabilir. Çok fazla isyan enerjisi var. Bunun sağlıklı bir ifade etme tarzına dönüştürülmesi zor görünüyor. Bu yüzden hem idareciler hem de sıradan insanlar sinirlerine hakim olma konusunda epey güçlük çekebilir.

Herkesin birbirinden etkileneceği ve tetiklenerek büyüyen bir anksiyete dalgası söz konusu. Bu süreçte yayın, yayıncılık ve sosyal medya her zamankinden daha etkin bir rolde. Ancak bazı bilgilerin gizlenmesi, örtülmesi, yanılgı ve hedef şaşırtma gibi negatif durumlar da mevcut. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt etmek güçleşiyor. Gerçekliği sorgulamak gerekiyor. Sağlık ve hizmet sektöründe de bir hareketlenme var.

Salgında bir artış ve ivmelenme olduğu kadar, salgınla mücadelede de bir hızlanma olabilir. Bilim adamları kainatta var olan sistemin işleyiş bütününe ”Düzenli Kaos” diyor. Umarım bizler de kaostan düzene geçme yolunda ilerleyebilir krizi fırsata çevirebiliriz. Herkes mevcut durumdan dersini alsın ki bu kaostan adil, insan odaklı yöneticilerle, kendi için istediğini herkes için isteyebilen adem oğulları çıksın…

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x