İlahi hak edişler geliyor

Tam 12 yıllık bir süreçten sonra hakikat ve ahlak algımızla her ne yaptıysak geri dönüşlerini almaya başlayacağımız bir sürece girdik. Jüpiter Zodyak Kuşağı’nda bir turunu daha bitirdi hepimizin hayatına göre bazı ‘değerlerimizi’ geçiş yaptığı burçların hakikatlerine göre deneyimleterek algılamıza ekledi ya da dönüştürdü artık bunların eğrisini doğrusu anlama ve yaşama zamanı geldi. Jüpiter Balık Burcu’nda kendi tahtında oturur vermek istediği mesaj çok nettir iyi niyet ve merhametimizi herkes için ne kadar kullandık ya da kullanmadık ne kadar olaylara geniş perspektiften baktık ne kadar sadece kendi penceremizden baktık. Balık Burcu Zodyağın son burcu olduğu için kemalatında algısı artık okyanusuna kavuşan bir damla gibidir nerden gelip nereye vardığını anlamış, birliği bütünlüğü diğer bütün burçlarda deneyimleyerek algısında yerine oturtmuş teslimiyet duygusu çok aktif İlahi olan yönüyle bütünleşmiş bir algı seviyesidir.

İlahi hak edişler geliyor

Tabii bu özellikler nefs teskiyesini yapabilmiş (kendi bencilliğinden arınmış) içindeki Hak (öz) ile bütünleşmiş Hak algısını hayatına geçirerek tahakkuk etmiş (gerçekleştirmiş) ve bu şekilde yaşamayı kendine uygun görmüş bir anlayış biçimidir. Tabii ki karşıt burcu olan Başak Burcu’ndan aldığı analitik düşünme, analiz becerisi, eğriyi doğruyu ayırma becerisi, ilime ve öğrenmeye olan iştah, nerde teslimiyet göstermesini nerde irade kullanması gerektiğini ayırt etmiş bir ruhani bilinç türünden bahsediyorum. Aksi takdirde kendi hayallerinde kaybolmuş, olmayacakların peşinden koşan, kibirli, aşırı duygusal, bencil, aşkınlıktan kendini kaybetmiş ve nevrotik olan kendi bilincine açılan kapıdan geçmemiş olan Balık Burcu’nun en düşük nefsani frekanssal değerde titreşen bir algıdan bahsetmiyorum. Balık Burcu’nun gölgesi zaman zaman şifa değil zehir de akıtabilir.

Jüpiter Balık Burcu’nda iyi niyetlerimizin hediyelerini vererek ilahi bir şifa dağıtır. Ahlak ve etik değerlerin temsilcisi olduğu için direk enerjimizin bu yönüyle bağ kurar. Dokunduğu alana genişleme, ferahlama, huzur, bolluk ve bereket aktaran Jüpiter algımızı da genişleterek büyük resimden olayları değerlendirmemize yardım eder.

Jüpiter’in en keskin gölgeleri abartmak, gereksiz kibir, kurban bilincine düşmek, vurdumduymazlık, ben bilirimcilik, huzursuzluk ve eminsizlik olduğunu da hatırlamakta ve bunlardan sakınmakta fayda var.

Hepimize tabiri caizse kalbimizin ekmeğini önümüze getirecek olan Jüpiter’in Balık Burcu geçişinden en çok nasibini alacak olan kişisel gezegenlerinde Balık etkisi olanlar, toprak grubu burçları, İkizler, Yay olan değişken burçlar.

Kişisel haritalarımızda Balık Burcu hangi evi kesiyorsa o evin konularında aydınlanma, genişleme, ferahlama ve şans bizimle olacak.

Jüpiter’in Balık Burcu seyri hepimize hayırlar getirmesi dileğiyle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x