Merkür Yengeç Burcunda Ay ile kolkola,

Ne yapsam ne yapsam, Bir hamak alıp sallansam
Kurtulur muyum bunalımdan, Hamakta sallansam🦀
Ne kadar enteresan 🎈
Üstat Mazhar Alanson’dan tam da Retrolar için yazılmış 🎶

Eveettt Sevgili Sempatik Merkür’ümüz, ’’Güvenlik Arayan, Aidiyet Hisleri Güçlü, Hassas, Korunmak ve Doyurulmak İsteyen’’ Yengeç Burcu’nda 13 Temmuz’a kadar Retro hareket edecek.

merkür retrosu

Retro başladığında Yengeç Burcu’nda Ay ile kol kolalar. Yaralı Şifacı Chiron’da Merkür ‘e kare açı yapıyor, bu noktadan da hassasiyet ve gerginlikler tetikleniyor. Misler gibi Nostalji kokulu bir Retro yaşayacağız. Anılaaar, anılar şimdi gözümde canlandılar.

Ay Yengeç Burcu’da zaten etrafında olup bitenlere ve özellikle DEĞİŞİM sinyallerine son derce hassas olur. Fiziksel, maddesel ya da duygusal mahrumiyet ihtimalini sezdiği an, hemen gerilir ve bu gerilimi yatıştırmak zor olur.

Merkür de RETRO olduğunda, iç gerilim artar. İletişimin burcu olması nedeniyle, çok fazla veri toplayan ama Retrolarda bu verileri seçip işlemekte zorlanan, bu nedenle huzursuzluk hissi yoğunlaşan zihinler verir.

Merkür’ün burcu olan İkizlerin görevi; Far Etmek, Tanımlamak, Olasılıkları Keşfetmek, Dile dökmek, Haber Vermek, Akışı Sağlamak, Dinamizm Katmak, Bilmek ve Aktarmak, Var Olanın Yayılmasını ve Kullanıma Girmesini Sağlamaktır. En büyük korkusu ise kısıtlanmak ve kaybolmaktır. Bir de üzerine katmer katmer miss gibi RETRO geldiğinde Merkür ne yapsın, tek suçlu RETROLAR, Ah bu Retrolar.
Sevgili Merkür yazılı, sözlü, görsel iletişimleri, imzalı her işlerimizi, elektronik ve haberleşme araçlarımızı, karar vermemizi, düşünme mekanizmamızı sembolize ettiğine göre Retroların da ne yapsak ne etsek, nelere dikkat kesilsek

Öncelikli her türlü iletişim, yazılı sözlü imzalı olan konularınızda daha dikkatli olun. Elektronik eşyalarınızın bakımlarını yaptırın ki, Retrolarda bozulmasın size ilave masraf çıkartmasın. Ev, araba, elektronik eşya alımlarınızı mümkünse erteleyin, özellikle dolandırıcılara dikkat edin. Önemli konularda kesin kararlar mümkünse almayın, fikirleriniz değişebilir ya da karşı tarafın fikirleri değişebilir. Cüzdanınıza sahip çıkın, alışverişlerinizde paranızı pulunuzu kontrol edin. Sevgili Chiron karşınıza eskiden kalmış, borç harç, ödenmemişler çıkartırsa şaşırmayın, ödeyin. Eskilerden gelen giden arayan soran olursa, çok da oralı olmayın, amannn dosya kapanmış tekrar eskiye meyletmeyin.

Her şey Yolunda, olması gereken oluyor… Retrolara çok da kaptırmayalım. İdrak ve farkındalık yeterli.

Sevgiyle

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir