Mesafe Venüs Oğlak Burcu’nda

İlişkiler dünyamızın mimarı Venüs kışın habercisi Oğlak Burcu’nun güvenilir topraklarında seyrine başlıyor. Oğlak Burcu dendiği zaman aklımıza ‘mesafe’ gelir çünkü mesafeli sabırlı ve yavaştır. Güven temelli ilişkiler kurmayı sever güven hemen oluşabilecek bir duygu durumu olmadığı için bunun için de zaman gerekir ne de olsa yöneticisi Satürn zamanın efendisidir. Ateş ve hava grupları gibi ‘hadi’ pek yoktur lügatinde bir şey yapılacaksa ağır sakin ve sistemli yapılmalıdır aceleye gelmemelidir zaten de getirmez toprak elementinin ağırlığını sonuna kadar hissedersiniz. Oğlak Burcu’ndaki Venüs için emek sarf edilmiş, zaman içinde değeri ispatlanmış, olgunlaşmış ilişkiler önemlidir ve ilişkilerini bu temeller üzerine kurmak ister gerçekçidir hayallere çok kapılmaz. Sorumluluk konusunda üzerine düşen ne varsa hepsini yapmaktan çekinmez erinmez değer verir bu yüzden temkinli yaklaşır. Gelenekseldir yeniliklere açık olsa da uygulama konusunda güvensizdir.

Mesafe Venüs Oğlak Burcu’nda

Oğlak Burcu sabır ve azimle bir yapı inşa etmenin burcudur hedeflediği şeylere ağır ağır ve hesap yaparak ilerler karamsardır bunun anlamı hesapçılık ya da çıkarcılık değil başaracağından emin olmak istemesiyle alakalıdır atacağı her adımı hesap eder inşa edeceği ilişkilerin tuğlalarını kendi elleriyle tek tek fayda-zarar oranına göre ekler. Aşırı temkinden dolayı kendine olan güveni ve kendiyle ilişkisi çok güçlü değildir duygularıyla çok bağ kurmaz zamana yayılan ve başarıya odaklı bir güven duygusu geliştireceği için kendini kısıtlanmış daralmış hissedebilir. Sorumluluk duygusu ağır bastığı için kendinden çok çevresindekileri düşünür ancak kendisine koyduğu hedefleri öz disiplinle ilerledikçe başardığına inandığı zaman kendi iç dünyasıyla barışır. Toprağın öncüsü olan Oğlak zor ve sabır gerektiren yoldan giderek diğer toprak burçlarına göre hedefine ilerlerken kararlıdır vazgeçmez inatçıdır pes etmez her ne gerekiyorsa yapmaktan çekinmez. Venüs Oğlak Burcu’nda ilerlerken 19 Aralık’ta retro yapmaya başlayacak bu retro sürecinde geçmişe dönüp bakmamızı ve ilişkilerimizde nerelerde hata yaptığımızı sorgulatıp anlamamıza yardım edecek. Güvene dayalı olmayan her ne kadar ilişkimiz varsa hepsinin üzerinde tekrar düşünüp düzeltebilmemiz için fırsat tanıyacak.

Statü, saygınlık, maddi güvence önemlidir maddi konular ile nefsani bir bağ kurmaya eğilimlidir bazen bu güvenceyi özdeğer ile karıştırabilir aslında aradığı şey maddi kazanımların çokluğu değil kendi gerçekliğini ispatlamış olmaktır. Oğlak duyguların değil sorumluluk ve azmin burcudur kendi duygularına çok önem vermez çok belli de etmez zaten duyguların onu güçsüz göstereceğine inanır ama aslında içinde bir Balık Burcu ruhaniyeti yatar oldukça da hassastır ilişkilerini ve kendi değerini alınan sorumluluklar ve mantık üzerinden değerlendirirken yanılgıya düşebilir . Karşısındaki kişi gereken sorumluluğu üstleniyor ve gösteriyorsa güven inşa etmeye başlayarak içindeki Balık açığa çıkar sevgisini açar sadıktır. Venüs bu burçta ilişkilerin sıcak tarafını değil görünen yüzünde somut olarak ne yapıp yapılmadığıyla ilgilenir.

Oğlak Burcu ezoterisinde zamanın ve maddenin efendisidir. Manevi/İlahi değerleri belli fikirsel düzlemde madde dünyasına aktarıp inşa etmekle alakadır. İlahi sistemi dünyada devam ettirmek en büyük içgüdüsüdür hakkaniyetli bir yönetici olmak gibi. Sistem kurarak aslında bir medeniyet inşaa eder. Dünyadaki maddi kaynakların geliştirilmesi ve hak/hukuk kavramlarının doğru kullanılması adına hizmet ederek maddeyi tekamül ettirir faydalı şeyler için kullanarak ilerletir. Adildir ve güvenilirdir. Bütünsel bakış açısıyla eksik ve yanlışları tespit ederek düzeni geliştirerek doğru kullanıma açar. İşin şeri/şeriat yani toplumsal düzeni ile ilgilenir ve bunun için en çok ihtiyacı olan şey sabır ve azimdir yöneticisi Satürn’ün desteği ile bunu zorlanmadan başarabilir. En büyük sınavı bu olduğu için maddi değerlerle sınanır çoğu zaman. İnsan olma bilincine erişmede son aşamadır ve kemalata açılan kapıdır. Bu arada Satürn’ün çıplak gözle görebildiğimiz son gezegen olduğunu da unutmamak gerekir sınırdır. Ruhun beşeri algıdan çıkıp artık sonsuzluğunu keşfettiği alana giriş kapısıdır. Oğlak burcu doğal Zodyak’ta 10. evdir. Ruhumuzun dünyaya tepeden baktığı alan ve maddi manevi kariyerimizin olduğu evin alanıdır. Kişisel haritalarımızda 10. Evi hangi burç keserse kessin altta Oğlak Burcu enerjisi çalışır. Sadece sabır ve azimle elde edebileceğimiz alandır.

Dünyaya dönersek, Venüs’ün Oğlak Burcu seyri bizlere ilişkiler konusunda ciddiyet ihtiyacı hissettirirken finansal konularda ise yeni gelişmelere fırsatlara olanak tanıyabilir. İçimizdeki Oğlak enerjisi Venüs’ün desteğiyle bize azim ve sabırla hedeflerimize ilerlemek için güzel bir zaman dilimi sunuyor.

Oğlak Burcu yıldız haritamızda hangi evimizi kesiyorsa hayatımızın o alanı hareketlenecektir. Hepimize hayırlar getirecek Venüs Oğlak Burcu seyri dilerim.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir