Neydi? Ne oldu? Algol Tesirli Ay Tutulması

19 Kasım 2021 – Ay Tutulması

Ay,  27 derecede yücelim gösterdiği Boğa Burcu’nun son derecelerinde artık çıkış kapısına dayanmış  tam karşısında Güneş  27 derecede bilinmeyeni anlamak isteyen Akrep Burcu’nda tam karşı karşıya geliyor.  Boğa ve Akrep aksı aşk-nefret aksıdır duygusal dünyamızda.  Ay,  duygularımız,  geçmişimiz, bilinçaltımız, ruhumuz ve içgüdülerimiz  Güneş’in yani bilincimizin karşısında aydınlanıyor. Dolunaylar hep kafa tutma enerjisi olarak anlaşılır ama aslında tam olarak değil Ay’ın karanlık tarafınının aydınlanması biraz da ama yalnız değiller 26 derece Boğa Takım Yıldızı’nda olan Algol sabit yıldızı da eşlik ediyor. Medusa’nın kesik baş  hikayesini mitolojisini anlatmayacağım herkes yeterince okudu kimsenin canını sıkmak da istemiyorum çok kısa olarak Medusa inandığımız hakikatleri uygulamadığımız  alanları gösterir aslında yozlaşma. Gerek toplumsal düzeyde gerek bireysel düzeyde bilerek ve isteyerek göz yumulan ya da yumduğumuz  yozlaşmanın tesirlerini görebileceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz bu da bu durumun bizlere geri dönüşü demek.  Ay Boğa Burcu’nda yücelir çünkü duygularda huzur vardır güven vardır  evde oturup battaniye altında hiç birşeyi  kafamızda sorun olarak görmeyerek  sevdiklerimizle beraber  patlamış mısırla film seyredirken hissettiğimiz keyfi düşünün işte o Boğa Burcu enerjisidir.  Boğa aynı zamanda kendimize verdiğimiz değerdir kendini sevmekten kendini önemsemekten bahsetmiyorum.  ‘Bunu yaparsam kendime ihanet ederim’ dediğimiz değer mekanizmasıdır. Başka bir açıdan ‘gönül memnuniyeti’ doğru olduğunu düşündüğümüz  şeyleri yaptığımız zaman kendimizden memnun oluruz kalbimize huzur akar ve o akışı hissederiz.

Neydi? Ne oldu? Algol Tesirli Ay TutulmasıBu dolunay kendimize verdiğimiz değeri sorgulatma niyetinde gereksiz Polyannacılık oynayarak görmezden geldiğimiz gerçekleri de bize gösterme niyetinde, kendimizi değerli bulmak adına ne yapıp ne yapmadığımızı da ya da neyi doğru yapıp neyi yanlış yaptığımız kısmı anlamak için Güneş’ten aldığımız ışıkla kendi karanlıklarımızı aydınlatarak  farkındalık kapısından geçebiliriz bile bile yapmaya devam ettiklerimiz ise Algol tesirinde olacak gibi görünüyor.  Algol bedel ödemektir başka bir vecheden. Bu farkındalığın bize getireceği ‘bir daha yapmama’ kararı ise Algol’un şifa kısmıdır  aldığımız dersler kısmına gelince de  ‘yapılamaması gereken’ şeyleri yaptığımızda başımıza açılan dertler ve sıkıntılar ise ilahi hakikatlerin ne kadar gerçek olduğunu anlatıyor.  Yaptıklarımızın bedeli ya bize yapılanların bedelini görebileceğimiz  olaylar yaşamamız  Neydi? Ne Oldu?  diyebileceğimiz olayları hayatın karşımıza getirmesi bu süreçte bizi ne kadar üzse de hazırlıklı olmamız gereken durumlar.  Boğa toprak grubunun sabit burcudur Akrep ise su grubunun sabit burcudur. Bu iki sabite kendinden ödün vermek istemediği için her daim dönüşmek zorunda olduğu durumlar kapıya dayanır.  Toprak ile su bir araya geldiğinde toprak verimli olur toprak irademizi,  gerçekliğimizi, kararlılığımızı, güvenilirliğimizi  su ise duygularımızı temsil ettiği için ikisinin dengesi  kıvamı ortaya yeni bir yaşam biçimi çıkarır yani tohum filizlenir kendi içimizde de bu böyledir tıpkı doğada olduğu gibi. İçimizde bu dengeyi oluşturmak ise  toprağı ya da suyu fazla kaçırmamak  değişim ve dönüşüm  ister bu ise yeni bir yaşama başlamak demektir.

Dolunay haritasının ezoteri kısmına baktığım zaman  Sevgi ve Bilgelik enerjisinin hiç akmadığı  görülüyor o kadar karmaşık bir döneme giriyoruz ki hepimizin bireysel olarak farkındalığımızı yükselterek yanlış hissiyatlara, bilgelik uğruna kuru teorisyenliğe,  ayrımcılık, bencillik gibi olumsuzluk içeren durumlar içinde kalmamak için uyanık olmamız gerek.

Güneş ve Ay karşıtlığına Jüpiter kare açı yapıyor. Jüpiter kareleri manevi huzursuzluk hissettirir  genişleme ferahlama hissimizi kısıtlar çoğunlukla bireysel manevi  alanımızda hissettiğimiz bu huzursuzlukla içimize sinen şeyleri yapmak isteriz aslında bizi hakikate yönlendirir ama Jüpiter’in büyütme huyunu göz önünde bulundurmazsak abartmaya kaçabiliriz huzursuzluğu abartıp hayata küsmek de buna dahil eğer böyle yapıyorsak kaçmaya meyletmiş oluruz  kaçmak hiç birşeyi çözmez kaçtığımız her sorun biz onu çözene kadar defalarca karşımıza çıkar ama Mars ve Uranüs karşıtlığı pek buna izin vermeyecek gibi  Mars-Uranüs karşı karşıya gelince eylemlerimiz fevri olma potansiyelini taşır düşünmeden hareket etmek anlık gafletler gibi hakikat  tarafında ise  hayat bizi gitmemiz gereken yola doğru ittiriyordur aslında bir süre sonra yaptığımız şeyi neden yaptığımızı anlayınca fark ederiz bunu.  Merkür-Neptün üçgeni bir şeyleri düşünürken, karar verirken, iletişim dilimizde ve  zihinsel dünyamızda sezgilerimizin bizi doğru yola götüreceğini söylüyor. Balık ve Akrep tam olarak ilahi sezgi üçgeni. Venüs ile Merkür septil açısı ilişkilerimizi takıntı yapmamamız gerektiğini vurgularken Venüs’ün Uranüs ile üçgen açısı takıntı yapmazsak  ilişkilerimizi bir üst seviyeye çıkarabilmek için destek veriyor. Venüs’ün Oğlak’ta  ilişkilerde güven isteyen bir durumda olduğunu düşünürsek Uranüs’ün bu güvene vereceği akılcı bir destek ile güven duygumuz sağlamlaşabilir  ve kalıcı olacak ilişkilere yeni adımlar atabiliriz  tam bir toprak üçgeni. Güneş’in  Satürn’den aldığı quintil açı desteği sorunlara pratik  ve sağlam çözümler bulma konusunda destek verirken yine  Satürn ve Şiron arasındaki 60’lık açı kendi yaralarımızı da şifalandırabileceğimizi haber veriyor güçlenme açısı.  Duygularımıza gelen Plüton’dan üçgen açı desteği dönüşerek ne kadar güçlü olduğumuzu hissettirirken  Ay ve Pallas arasındaki novile açı içimizdeki sezgisel zekamızla duygusal sorunlarımıza  zorlanmadan çözüm bulabileceğimizi de söylüyor.  Satürn’ün ruhumuzun yolu olan Kuzey Ay Düğümü’ne üçgen desteği ile gitmemiz gereken yolda olduğumuzu haber verirken Güneş ile Neptün arasındaki üçgen bakış sezgilerimizi doğru yönde kullanabileceğimizi de söylüyor.

Boğa Burcu Dolunayı’nın hepimize hayırlar getirmesi dileğiyle….

 

 

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir