9 Temmuz : Oğlak Dolunayı: Sınırların Yıkımı

9 Temmuz Pazar günü Oğlak burcunda Plütonik bir Dolunay meydana geliyor. Temmuz ayında gündemimizde olan konular yoğunluk kazanıyor ve mücadele etme gerekliliği ortaya çıkıyor. Rahat bir Dolunay olmasa da bize güç kazandıran bir zaman. Duygusal ve finansal bir yeniden yapılanma içinde olacağımızdan, bu hem rahat günlerin bir hazırlığı hem de aslında konfordan daha büyük bir keyif veren, bir hedef ve anlam doğrultusunda yaşama, değişme fırsatı getiriyor.

Bu Dolunay’ı iki yönden ele alabiliriz, birincisi gündelik yaşantımızda, hayatımızdaki gizil mücadele konusu, eyleme geçmek, dönüştürmekle görevli olduğumuz alanlar vurgulanıyor. Aklımıza çözümler, buluşlar, yeni fikirler gelebilir. Bu konularda uzun vadeli düşünmek ve adım atmak gereken bir süreçteyiz.

İkincisi ilişkiler alanında sorumluluklarımızı gözden geçirip, sınırlarımızı ve ilişkinin koşullarını değiştirmek için bir yeniden yapılanma içinde olacağız. Yine bu konuda da uzun vadeli düşünmeli ve gelen değişimi kabul edip, kendimizi zorlamadan hareket etmeliyiz. Çünkü hırs yapabileceğimiz bir hafta, kendimizi yorduğumuz – zorladığımız konuları açıkça göreceğimiz bir hafta. Adeta hayat bir noktada durup – Tamam mı, devam mı, diye soruyor. Her iki şıkta da bugüne kadar geldiğimiz şekilde devam etmeyeceğiz. Bize biraz durmayı, kalbimizden geleni nişan almayı öğretiyor  ya da öneriyor.

Hangi yönden ele alırsak alalım, ister finansal ister duygusal, aceleci olmadan ağır ve çalışkan bir sürecin içinde olacağız. Peki nerelerden destek bulabiliriz? Öncelikle Merkür Aslan geçişi etkisinin öne çıktığı bu bir aylık süreçte, düşünme biçimimiz ve diyalogda olduğumuz arkadaş çevremizde değişimler görülebilir. Daha sosyal olabilir, kişisel isteklerimizi, kalbi ve fiziksel duygu durumumuzu ön plana alabiliriz. Yavaş yavaş zorunluluktan yaptığımız şeyleri bırakıp, kişisel ya da kalbi isteklerimizi gerçekleştirmek için çalışmaya başlayacağımız uzun dönemli (üç yıllık) bir sürecin içindeyiz. Bu Dolunay’da da ilişkilerimizin ve işimizin bu yönde seyir değiştirdiğini, Temmuz başında ortaya çıkan durumların artık bir netlik kazandığını görebiliriz.

9 Temmuz : Oğlak Dolunayı: Sınırların Yıkımı

İkinci bir destek alanı ise kısa seyahatler, eğitimler, yoga, astroloji, din gibi kendimizi geniş perspektiften ele alıp, açıklık bulabileceğimiz konulardan geliyor. Bu dönem hem sosyal çevremizden, hem de belli bir amaç doğrultusunda toplanmış eğitim ve felsefe gruplarından yararlanabiliriz. Aynı zamanda devam eden devletle ilgili işlerimizi neticeye bağlayabilir, resmi başvurulardan olumlu geri dönüşler alabiliriz.

Aşk ve ilişkiler konusunda tutkulu ve duygusal bir dönemden geçiyoruz. Venüs İkizler’e geçerek, son iki yıldır sıkıştığımız alanlara biraz rahatlama getiriyor. Bu süreçte ilişkilerimizde iletişim kurarak, kendimizi doğru ifade ederek, isteklerimizi dürüst samimi biçimde ortaya koyarak kazanabiliriz. Özellikle sohbet etmek her zamankinden daha faydalı ve destekleyici olacaktır. Eşimize olan tutkumuzu, sevgimizi ifade etmek, daha yakın bir temas kurmak için ideal bir dolunay. İtiraflar, gizlide olan, o güne kadar saklanmış bazı durumlar ve duygular açığa çıkabilir.

Parasal alanda ise sözleşmeler, anlaşmalar, ticari projeler gündemde. Devlet dairesine takılmış süreçlerde sonuçlanma görülebilir. Anlaşma imzalamak, yeni fikirler üretmek, projeler yazmak, sunmak için ideal bir dönemdeyiz. Zaten sorumluluklarımızın çok farkında olacağız. Ancak onları kalbimizden geçenle değiştirmek üzere bir yeniden yapılanma için hayat dikkatimizi düzeltmemiz belki yıkmamız gereken o alana çekecektir. Bu nedenle Temmuz sonuna kadar olan süreçte kriz yaşadığımız alanlar için şükredebiliriz. Bu bir ilişki, proje ya da yapı olabilir. Ancak burada gerçekleştirdiğimiz yıkım, bize yepyeni bir yaşamın kapısını açıyor olacak ilerleyen dönemde. Tekrar söylersek, bu uzun dönemli düşünmek gereken bir Dolunay.

Sağlık alanında ise mide, göğüsler hassas olabilir. Kadınların aylık döngüleri normalden daha yoğun ya da sancılı geçebilir. Kemiklerle ilgili dişler, dizler, romatizmal durumlar ortaya çıkabilir. Bu bölgelerin bakımını yapmak normalden daha verimli olacaktır. Ayrıca kalsiyum, magnezyum, fosfor gibi kemikleri mutlu eden takviyeler, mideyi mutlu eden bir beslenme ideal. Midemizin almadığı her şeyi gönül rahatlığıyla çıkarabiliriz hayatımızdan, gökyüzü buna yöneltiyor bu dönemde. Mutlaka güzel şeylerle beslenip, ürettiğimiz duyguları gözlemleyerek krizdi fırsat oldu, diyebiliriz.

Zorlu ama güzel temaslar var gökyüzünde, endişelerimizi kalbimizi dinleyerek yok ediyoruz.

Hepimiz için sağlıklı, bereketli, huzurlu bir ay olsun.

Işık Olsun.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir