Oğlak Dolunayı

24 Haziran’da İstanbul saatiyle 21.40’ta Oğlak Burcunun 3 derecesinde bir dolunay meydana geliyor. ”Size bir iyi bir de kötü haberim var” kıvamında oluşacak bu enerjiler yüzünden bazı kapanış ve farkındalıklar yaşayabiliriz. Global ölçekte, ülkelerin yönetimleri, kurumları ve toplumsal yasak ve kurallar gündemde olacak. Kişisel bazda ise duygularımızla sorumluluklarımız, ailemizle işimiz arasında denge sağlamaya çalışacağız.

Oğlak DolunayıMerkür Retro’sunun da tam bittiği güne denk gelen Dolunayda başrolde yine Satürn var. Retro’da olgunlaştırdığımız fikirlerin hayata geçirilmesi için destekleyici bir gökyüzü var. Ancak disiplin, sabır ve planlı davranmak koşuluyla. İlişkiler içinse kıskançlık, takıntı ve şiddet gibi zorlayıcı durumlar söz konusu olabilir. Bu negatif enerjiden affederek, karşımızdakinin kusurlarını örterek korunabiliriz. Dolunayın en sert açılarını yine Satürn yapıyor.

Yöneticilerin toplumlarla ilgili aldıkları kararlar çok yüksek risk içerebilen, tehlikeli hatta kaotik durumlara sebep olabilir. Özellikle para piyasaları, altın fiyatları ve gıda fiyatlarında hareketlilik görülebilir. Deprem oluşturabilecek bir dolunay bu aynı zamanda. Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale ve Ege’nin iç kesimlerinde doğa olayları da dahil olmak üzere bazı öngöremediğimiz gelişmeler yaşanabilir. Bu etkiler 9 Temmuz’daki Yengeç yeniayına kadar devam ediyor.

Jüpiter dolunaya iyicil bir görünüm yaparak adil, anlayışlı ve bilgece çözümler sunuyor. Bunu reçete olarak düşünelim. İyilikle değil karanlıkla iş birliği yaparsak tam tersi kötü sonuçları büyütebilir de…Ülke haritasına göre devlet ve devlet başkanı diğer ülkelerin gözünde daha güçlü ve prestijli olarak görünüyor. Ancak muhalefette agresyon ve siyasi kriz belirtileri var. Çünkü bazı yasal sınır ve engellemelerle karşılaşabilirler.

Para, ödemeler, borçlar, vergiler konusunda ülkenin meclisinde sürpriz kararlar, inişler çıkışlar, aziller ve tartışmalar çıkabilir. Sanatçılar ve sanatsal faaliyetler için bir yardım bir iyileştirme gelebilir.

Velhasıl dolunay, içinde reçetenin, ilaçların, kullanım kılavuzunun da olduğu viral bir enfeksiyona benziyor. Önce hastalanıp sonra iyileşeceğiz…Sevgilerimle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x