Örnek bir şifacı, örnek bir çakra dostu

Her şeye nüfuz eden Tanrı’nın kavranamaz elinden çıkan Renkler ve Çiçeklere Selam Olsun…

Kıpır kıpır Neroli Çiçeği, Eşsiz canlılığı ile Turuncu renk. Bir parça aktif olmayan bir Mavi, sakin kalabilmeyi dengelemeli. Neroli titreşince yayılır etrafa neşe ve kımıltılar, bana bahşedilmiş en derin nefesle, içime çekerim Neroli çiçeklerinin taze özlerini. Buram buram portakal çiçeği yayılır havaya, keskin notaları ile haykırır Yeniden, yeniden diye. Küçük bir çocuk gibi bir daha bir daha olduruverir. Bahçenin en güzellerindendir Neroli çiçeği. 2.Çakranın annesidir. Sıcak renklerin en güven verici, en önemlisi. Çakra Bahçemizin en alev alev enerjisi, ikinci beyin olarak bildiğimiz bu alanda, enerji blokajı, ritim dengesizlikleri olduğunda, gölge duygusu olan suçluluk duygusu baş gösterir. Kendinizi ve başkalarını suçlamaya başladığınız an, sinyaller yağmaya başlar enerji alanından. Yaratıcılık gücümüz buradan gelir, buradan gider. Yeni bir şeye başlamanın gücünü ondan alırız, korku sevmez Neroli çiçeği, Korku nedir bilmez Turuncu rengi.

ornek-bir-sifaci-ornek-bir-cakra-dostu

Güç merkezlerimiz üzerinde bağlantıyı sağlayan Çiçekler ve Renkler titreşim frekansları ile Çakralarımızın dünyevi görüntüsünü aktarır, taşır bize. Beden yoluyla emilen ışık, koku yoluyla sinir sistemine ve hormonlara ulaşan Çiçek titreşimleri. Bu olağanüstü buluşma da her çalışma bir ritüel gibidir. Meditatif hale geçmemizi ve varsa sorunun merkezine koşan çiçek kokuları ve renkleri, üzerimizde çalışmaları için derin nefeslerle yol vermektir amaç. Tibet ve Eski Mısır’da çiçeklerin birer şifacı olduklarını biliyoruz. Ölümlülerin koku emerek, sihirli Tanrısal güçleri çiçeklerin içimize üflediğini ve iyileştirici titreşimleri ile şifacı olduklarını, ruhlarımızın kutsanıp, saflaştığını, sevgiye açılan kapının hemen başında bekleyen çiçeklerin güçleri olduğunu asırlardır okuyoruz kaynaklardan. Ruha temas eden her şeyi, onu yoran zihni, dünyevi sorunları ve beraberinde getirdiği korku ve kaygı kapılarını Renkler ve Çiçek titreşimleri ile temizleyebiliyoruz, İkinci Çakra alanımızın kapalı enerji blokajlarına dönüşmüş olmasına en güzel örnek şeker hastalığıdır. Bu gün birçok insanın şeker hastalığından ve kan kanserine varıncaya kadar, birçok hastalık tehdidi altında olduğunu, her geçen gün artan rakamlarla görebiliyoruz. O halde hastane koridorlarında, elimizde tahlil neticeleri ile dolaşırken, ruhumuza da gerekli tetkikleri yaptırmayı neden ihmal ediyoruz? Bir yudum kahkahaya hasret kaldığımız şu günleri neden daha ruhumuzla ve evrenle barışık geçirmiyoruz ki…

Her geçen gün bir çoğumuzda konsantrasyon bozukluğu ya da dikkat eksikliği görülüyor. İşte size tipik bir 2.Çakra enerji bozukluğu nedenleri. Yaratıcılığın ilhamını ruhumuzdan alırız, ruhumuz kalp bağlantılıdır, kalp ikinci çakra ile alış veriş içindedir. Diğer çakra alanlarına enerji taşır, bu enerjiyi farkındalıkla taşımanın bir çok alternatif modeli tekniği, çalışma biçemi vardır. Uzak doğu kültüründe anahtarlar ruhumuzla bağlantılıdır, eğer ruh doğru çalışırsa, beden de sağlıklı ve güçlü olur. Zihin temiz ve sağlıklı kararlar alabilir. Renkler ve Çiçekler ise bu enerji kanalının en temiz iletkenleridir. Akıl almaz Suyun hafızası ile buluşunca, sizin dışınızda bir arınma başlar. Yeter ki doğru zaman da doğru Rengi ya da Çiçeği seçin. Tıpkı 2.Çakra alanı için gerekli olan rengin Turuncu, gerekli çiçeğin ise Neroli olması gerektiği gibi.

Turuncu rengin arkadaşlığı iyi gelir, yabana atmayın, kendinizi bedbaht, yorgun ve umutsuz hissediyorsanız bu renkle temasa geçin. Herkes için pek de kolay olmayan bu temas süresinde, kimilerimiz zihnimizi bir türlü rahat bırakamayız. Gözlerimiz ise yumduğumuzda ise, gözle görülür anlara ya da izlere rastlarız bilinç ekranımızda. İşte tam bu an da Neroli çiçeğinin titreşimleri dağılmalıdır etrafınıza, sizi sarıp sarmalayan bu çıldırtıcı keyifte ki Turuncu meyveli, beyaz çiçeği derin derin nefeslerle özünüze kadar çekip gerekli adreslere bırakmalısınız. Renkler ve Çiçeklerle ilgili egzersizleri yaparak çakra alanında ki enerji düzensizliklerine çeki düzen verebilir hatta düzenli enerji aktivasyonunuzu kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için illa stüdyolara gitmenize gerek yok ya da SPA merkezlerine para dökmeye de gerek yok. Evinizde sizin için hazırlanmış belli bir çalışma tekniği ile hazırlanan Renk çalışma reçetelerini uygulamanız ve arada terapistinize bilgi aktarmanız yeterli olacaktır. Sizin Matınız artık Lavanta çiçeği, Asana’nız Mor renk olacaktır.

Turuncu bağışıklık sistemini güçlendirir; safra kesesi, böbrekler ve üreme sistemimizde çalışmayı pek sever. Güçlü bir kramp gidericidir. Turuncu, yaşamdan zevk almanın ve ona neşe ile katılabilmenin rengidir, bana bugüne kadar gelen danışanlarımda, sıklıkla rastladığım bir durum 2.Çakra Blokajı.  Ben onlara Turuncu bir reçete hazırlıyorum, içinde bol portakal çiçeği kokan, bol mandalina sulu, mantrası turuncu renk olan bir 21 günlük bir program.

Turuncusuz, Nerolisiz kalmazsanız 2.Çakra için onlar sizinle çoktan çalışmaya başlayacaktır, hatta şimdi yazıyı bitirirken bile…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir