Şamanik Çiçek Rehberler

Uzun süredir takipçilerimden aldığım soru dolu mesajlar arasında en çok soru alan, “Çiçek Terapi Modül 2 Eğitiminde” yer alan “Şamanik Çiçek Özleri ve Bitkiler” başlıklı bölüm oldu. Daha aydınlatıcı olabilmek ve bu süreçteki deneyim ve bilgilerimi paylaşmak adına bu modülün içeriğinde aydınlatıcı kaynak ve bilgilerle kılavuz olmaya çalışacağım. Master Çiçekler adı ile literatürün en üst sırasına oturan bu Çiçek Terapi sisteminde “Alchemy Flower” sisteminin Çiçekleri ile buluşacağız.

Şamanik Çiçek Rehberler

Kalp çakrası kapalı olan biri ile çalışırken bireysel durumunuzun bazı kriterlerle buluşması gerekir. Bunu bir başlangıç seviyesinde de düşünebiliriz. Kakao Çiçekleri ile yapılan bu tentür ile, başlangıç temizlenmede ki teslimiyet şarttır. Direnç göstermek, enerji akışında savaş çıkmasına sebebiyet verir. Direnç bazen en ufak bir şüpheyi bile kapsar, adrenalinin artmasına, hızlanmasına bazı organların olumsuz etkilenmesine neden olur. Her şey adım adım, “Shanti shanti” olmalıdır.

DNA modeli üzerinde çalışan bu master çiçek anneleri arketiplerinde “Tanrıların Meyvesi” adı ile de anılır. Şamanik toplumların iyileşme bilinçlerini bu master bitkilerin kanalı ile açabilmek için size önderlik eden, bu yolu daha önce defalarca geçmiş bir elçiye (ŞAMAN) ihtiyaç olmasıdır. Zira şuur kayıpları oluşabilir, an da kaymalar, fiziksel boyutta acı ve ağrılar içinde kaybolup gidebilirsiniz. Temizlenme süreci gibi bir başlangıç-giriş-nihai noktada olma ve sonuç gibi ritüelin bölümleri vardır. Bu günümüz dünyası kriterlerinde neredeyse dünyanın tamamı akın akın bu tören yerlerine koşmaktadır. Bunu turizm sektörü ve kazanç kapısı haline getirenlerde vardır.

Günümüz Çiçek Terapi anlayışı izafi düzeyde sorunların ötesinde bilinç altı ve ruhla çalışır. Her sorunun yüksek benlikte bir düğüm oluşturduğunu, giderek bu düğümlerin içinde sıkışıp kalan ruhun yüzeye çıkması için oldukça güçlü titreşimlere ve frekanslara (boyutlara) ulaşmak zorunda olduğunu ileri sürer ve çalışmalarını bu yolda ilerletir. Hiçbir şey hızlı ve süratli olmamalıdır.

Örneğin; Simya Çiçeği Oracle, çiçek dünyası ile taşıdıkları mesajlar arasında bağlantılar kurar. Bu Oracle, sezginizin yorumlayabileceği ve anlayabileceği mesajlar taşıyan doğal dünya ve çiçeklerle iletişim kurmaya başlamanın bir yolu olarak kullanılmak içindir. Burada bir danışmanla çalışmanız gerekir. Sistemin çalışma biçimini, ilerleyişini iyi bilen bir danışman.

Şamanik Çiçek Rehberler

Yazılarımda hep şunu söylemek isterim ki; bitki ve çiçek dünyasını bilmek-deneyimlemek-bu yolculuğun bir parçası olmak (yaşam biçimi haline getirmek) teorik ve simyasal bilgilerle donanmak gerektirir. Ruh ile çalışırken sizi alt negatif duygularda yormayacak bir temiz yüksek benlik gerektirir. İçinizde bir yerlerde dengesi kaçmış bir endişe-korku-umutsuzluk-korunamama gibi telaşlar varsa, master çiçeklerle çalışmanız size zarar getirebilir.

Şamanic Vedic, Homa veya Yagna Vedic uygulamasının önemli bir parçasıdır ve Deity’leri ve Yaratan’ı desteklemek için kullanılır. Yangın törenleri yağmur getirmek, toprağı iyileştirmek ve katılan herkese bereket vermek için kullanılır. Manu, ateşi olumsuz özelliklerden, eski anılardan ve artık bize hizmet etmeyen her şeyden kurtarmanın bir yolu olarak kullanmaya teşvik ediyor. Böylece gençleşiriz ve yaşam gücümüzü yeniden kazanırız. Bu yenilenme ritüeli Master Bitki dünyasının sizi Toprak Ana’ya (pachamama) bağladığı, geçmiş yaraların iyileştiği andır. Arketipleri ve kullanımlarını ise ancak Simya bilgisinde kavrarsınız. Daha önceden Simya ile tanışmayan birinin bu yüksek çalışma biçiminden bir haber bir şekilde içine girmesi kişiye yapılan en büyük ruhsal saldırıdır. Süreci tanımak ve bilmek (fiziksel ve ruhsal boyutta) terapide farkındalığı hep diri tutacaktır.

And geleneğinde, herhangi bir temizlik başlatılmadan önce, bir şaman ilk önce dünyanın ruhlarını, ateşi, suyu, havayı ve en önemlisi Apus’u (dağ ruhları) çağırarak şifa alanını açmalıdır. İyileşme sürecinizde size yol göstermesi için yerel ruhların desteğini almanız çok önemlidir. Kero kabilesinden bir Şamanının rehberliğinde, despacho adı verilen bu kutsal töreni birlikte oluşturulur.

Çiçek Özü Simyası size şu konularda destek olabilir:

Daha sağlıklı sınırlar ve benlik oluşturmak

Depresyon gibi “duygudurum bozuklukları”nın kökenine ulaşmak

Psişik ve manevi hediyeler geliştirmek

Yaşam geçişleri ve değişikliklerine daha fazla kolaylık ve netlik kazandırmak

Sezginize güvenme ve manevi rehberlerle bağlantı kurma

Ailesel, ata ve karmik kalıpları temizlemek

Adet döngüsü ve hormonal sağlığın iyileştirilmesi

Otoimmünite, kronik ağrı ve yorgunluk gibi yaygın fiziksel durumlardan iyileşme

Finansal bolluğun arttırılması

Travmalardan iyileşme

Yaratıcı bloklar arasında gezinme ve yaratıcı ifadeyi geliştirme.

Gelin Çiçekleri daha farkındalıklı kullanalım, bize farkındalıklı olmayı onlar öğretsinler…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir