Sen beni Hindi zannet ama ben Türkiye’yim…

Bir bozamadınız beni, bölemediniz, çıkaramadınız, toplayamadınız, göremediniz, sayamadınız, anlayamadınız…

Ben Hindi olarak bilindim. Dalga geçtiniz, diri diri yemek istediniz. Tüylerimi ellerinizle koparmaya çalıştınız.

Bu Hindi nasıl bir bilinçtir aslında bilir misiniz? Toprağı vardır. Tanrıçası, evliyaları, âşıkları vardır.  Asil bir ruhu vardır. Tutunduğu değil tuttuğu gücü vardır.

Yıllarca yiye yiye bitiremediniz. Hesaplarla kitaplarla, haritamı yazboz tahtasına çevirdiniz. Hep hayal kurdunuz, oyunlar oynadınız. Sonuçlandırmaya ve neslimi tüketmeye çalıştınız.

Kafamı bozamadınız, attıramadınız, korkutamadınız. Ben sana Hindi oldum, âleme kökümle Anadolu oldum. Köküm sağlamdır o yüzden. Dünyaya liderlik edecek bilince sahibim, ama bunu sahnede göstermeyi sevmem. Hindi dansı da bilmem. Mavi ışığın içinden geçer, yeşilin bozkırlarında dolanmayı severim. Beni yakalayıp ateşlere atsan da özümden hiçbir şey kaybetmem.

turkey-hindi

 

Ben en çok neyi severim bilir misin? Sen beni Hindi zannederken ben bundan hiç gocunmadan, senin algına şaşarım. Sen sokaklarda karanlıkla dans ederken ben Anadolu toprağının gizeminde ışıkla kaynaşırım. Oradan bir lider çıkarıp, asırlık nesillere öncülük edecek, bir dünya kumandanı dikerim.

Ben nasıl bir Hindiyim biliyor musun? Gücünün farkında olarak onurunla kabaran, gizemini bilecek kadar özüne sahip, sahibini sen olarak benimsemek yerine, ben olarak bilecek kadar mütevazı ve bundan kuşku duymayanım.

Sen kimsin biliyor musun? Korkunla bana yanaşan, acaba dünya yok oluşa giderken, yaptığın hesaplarla toprağı suların altına gömülmeyecek tek ülkenin bir Hindi olduğunu fark ederek ağzı sulanan bir etobursun.

Biz kimiz biliyor musun? Kaçmayan, göçmeyen, gerektiğinde savaşmayı atalarından aldığı güçle; eğrilip, doğrulmadan bilen varlıklarız. Kendi toprağının içinden yeniden doğmanın sırrını dünyaya göstermekten çekinmeyen bilgeleriz.

Batmayacağız. Yılmayacağız. Biz bunu daha önce yaptık. Korkman da zaten bundan.

Korkan Hindiler elbette bu toprakta sizin politikanızla kaçmaya çalışacaktır. Bunu başaracağınıza duyduğunuz güven size karnınızı kaşıtabilir. Şimdilik…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir