Şubat Olayı: Sisler İçinde Hızlı İlerleme

Hem ülkede hem kendi yaşamlarımızda olaylar hız kazanıyor. Ülkenin geleceğiyle ilgili belirsiz ve umutsuz hissettiren olayların cereyan edebileceği bir ay. – Bireyler olarak toplumun geleceğini görmekte zorlanabilir, ne yapsak ne etsek diye düşünmeye başlayabiliriz. Tepkisel davranışlardan uzak durup, planlı bir şekilde işin içinden çıkma, hedef belirleme oldukça önemli. Arkadaşlarımızla, dostlarımızla bir araya gelip fikir alışverişi yapabiliriz. Zaten tüm bunlara rağmen beklenmedik gelişmeler olacaktır. Elektrik, Su ve Doğal gaz problemlerine karşı dikkatli olmakta yarar var. Su yedekleyebilir ya da tesisatı kontrolden geçirebiliriz.

Yapmayı düşündüğümüz yatırımlar ve yeni bir işe başlamak için – özellikle eğitim, para, hukuk, seyahatlerle ilgili konuların temellerini 6 Şubat öncesi atmakta yarar var. Hazirana kadar bu konularda bir gelişim ve değer kazandırma süreci olacak ve neticesi Haziran’dan sonra belli olacaktır. 6 Şubat neyin giderek gelişeceğini gösterecek önemli bir gün. Birkaç gün öncesi ve sonrası dâhil dikkat edebiliriz. – Birçok kişi Ağustos gibi taşınmaya, evlenmeye vb. yeltenebilir, işte bu radikal değişimlerin kökeni, ayın kapanışına bağlı.

Şubat Olayı: Sisler İçinde Hızlı İlerleme 14 Şubat Sevgililer Günü

11 Şubat Aslan burcunda Ay tutulmasıyla özellikle kalp krizi, dolaşım problemlerine karşı dikkatli olmak, tansiyon ve kalp ritmiyle ilgili konulara özen göstermekte yarar var. Gay olduğumuzu ya da işten istifa ettiğimizi söyleyeceksek, alıştıra alıştıra söyleyebiliriz. 14 Şubat – 28 Şubat tansiyonumuz zaten yüksek.

Aynı tarihlerde hayatlarımızda yeni çözümler ortaya çıkacaktır ve hızlı reflekslerle karşılamamız gerekebilir. Kendimizi yenilemek için bugüne kadar görmediğimiz, değerlendiremediğimiz fırsatlara bakacağız.

Bizi mutlu eden ve düzenli biçimde hayatımızın parçası olamayan temaları ve kişileri ise bu tarihlerde hayatımıza almaya başlayabilir, ortak hedeflerimizi belirleyebiliriz. İstikrarsız olan konular istikrar kazanıyor.

14 Şubat Sevgililer Gününde ilişkilerimizde girişim yapmak, bir sonraki aşamaya geçmek isteği güçlü olacaktır. Önemli teklifler, hareketler, sözler söz konusu olabilir. 14 – 28 Şubat arası hayat akışımız ve olaylar hızlı cereyan edecek ve Mart ayında ise bazı şeylerin yeniden değerlendirmesi yapılacaktır. Dolayısıyla hayat son derece hızlanmışken gaza gelip sonra neden ilerlemiyor dememekte yarar var. Satürn prensibiyle temel atarak ve bilinçli olarak eyleme geçersek, Ekim’e kadar bu konuları yerli yerine oturtup, başarı ve huzur kazanabiliriz. İster iş, ister ilişki olsun yazın netliğini, bugünün kaosu getiriyor. Yeter ki kendi içimizde ve üzerimizde çalışalım.

Merkür vurgusu devam ettiğinden düşüncelerimizi durdurmakta zorlanabilir, ani beklenmedik söz ve kararlara yatkın olabiliriz. Alacağımız haberler ve duyacağımız sözler üzerimizde şok etkisi yaratabilir. Öte yandan yazmak, bilinç akışı çalışmalar yapmak, keşiflerde bulunmak için mükemmel bir zaman. Sözlerimizin ve zihnimizin gücü yoğunken kişisel keşiflerimiz için değerlendirebiliriz. Şubatın ilk haftası tüm bu zihin bahçesi ve iletişim trafiği renkli. Kırıcı sözler, bir kopuş yaşatabilir.

Şubat Olayı: Sisler İçinde Hızlı İlerleme
Şubat Olayı: Sisler İçinde Hızlı İlerleme

Son olarak bu ayın finansal açıdan öngörülemezliğine vurgu yapmak istiyorum. Parasal anlamda birçok kişi kaygılı olabilir. Ancak bu ay, daha önceden atılmış adımların ve yatırımların sonuçları alınacaktır. Yani – son söz söylendi. Bazı kişiler için para kaybı, iflas tutunamama, bazı kişiler içinse iş değişikliği gündeme gelebilir. Bu konuda toparlanmak için 15 Nisan sonrası uygun görünüyor. Kafanıza takmayıp, bu dönemi kendi değerinizi ve parayla – sevgiyle olan ilişkinizi yenilemek için değerlendirebilirsiniz.

Diğer bir kısım ise 2015 yılında başlattıkları girişimlerin sonuçlarını alabilirler, bir miktar kara geçip, yaza doğru iş büyütebilirler.

Zaten öyle bir Yaz geliyor ki, bu Kış hepimiz karınca olmaktan büyük keyif alsak yeridir.

Özgürlük, İlerleme, Reform.

Kendimizle ve Tanrıyla aramıza koyduğumuz sınırların kalktığı bir Şubat Olsun.

Işık Olsun.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir