Tutuluyoruz

26 Mayıs tarihinde Yay Burcunda yaşanacak yılın ilk tutulmasında sadece Ay değil, dilimiz de tutulacak gibi görünüyor. Yüksek bilgi ve iletişim akışının sembolü burçlar birbirlerinin evlerine yerleşmişken duyacaklarımız, öğreneceklerimiz büyük ve sarsıcı olabilir.

Tutuluyoruz

Bunlar adalet sistemi, uluslararası ticaret ve sözleşmeler, üniversiteler, akademisyenler, dini mekanlar, yapılar, tarikatlar, deniz aşırı ulaşım, taşımacılık, her türlü fanatik fikir ve hareketler olarak kendini gösterebilir. Oldukça geniş bir skalada, değişken koşullarda çok farklı gelişmeler, dağılma ve çözülmeler görebiliriz. Haberler, bilgiler ve akış çok hızlı olsa da yeterince güvenilir olmayabilir. Veri güvenliği ve Dijital bilgi hırsızlığına karşı da dikkatli olmak gerekir.

Kişisel ilişkilerimizde de zemin pek sağlam değil. Yanılgı ve sadakatsizlik üzerine sınavlar verebiliriz. Aynı şekilde para ve finans konularında da yanlış karar ve kayıplar yaşamamak için büyük hareketlerden kaçınmak gerekiyor. Ev yuva, aile ve kariyer yaşamındaki huzursuzlukları tolere etmek ve güç mücadelesine girmemek yerinde bir davranış olur. Tutulmanın ülke haritası üzerindeki görünümü ise patlamış mısır eşliğinde izlenecek heyecanlı bir film gibi.

Eski defterler açılmaya devam ediyor ve mevcut skandallara içinde paranın ve aşkın da olduğu yenileri ekleniyor. Bu kaos neredeyse Temmuz ayının ortasına kadar sürecek gibi duruyor. Vergi, borç kredi ve ödemelerle ilgili eski kararların yeni versiyonları ve düzenlemeleri yapılabilir. Ülkenin kendi anayasası, uluslararası anlaşmaları ve taşımacılığı, üniversiteleri, akademisyenleri barolar ve yayıncılık ile ilgili yasal değişiklikler olabilir. Farklı dini inanç ve görüşlerde tartışmalar, bazı dini yapı ve mekanların yeniden gündeme gelmesi söz konusu olabilir.

Sağlık konusu, sağlık çalışanları ve genel çalışan kesim için yeni uygulama ve organizasyonlar yapılsa da beklenen ferahlatıcı etki şimdilik yok. Halk içerisinde siyasetin geneline ve adalet konularına karşı genel bir rahatsızlık duygusu görülebilir. Bunların toplumsal şiddete yol açabilecek öfkeli eylemlere dönüşmemesi için 10 Haziran’a kadarki zaman aralığında sakin kalmak çok önemli…Sevgilerimle

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir