Torus nefesiyle evren-insan-dünya akışını hissetmek

Yaratılmış ve yaratılacak olan her şeyin enerji alanı torus şeklindedir; insan da dahil. İnsanın torusunun merkezi kalptir. Dördüncü çakra olan kalp, kendisinden aşağıdaki üç çakrayı kendisinden yukarıdaki üç çakradan ayıran, aşağı ve yukarı arasında köprü kuran, ikisini birleştirip sentezleyen, her şeyin özü olan sevgi enerjisinin yaratıldığı çakradır. Merkezi kalp olan torusun kutuplarında ise tepe ve kök çakrası bulunur. Tepe çakrası insanın evrene açılan kapısıyken, kök çakra dünyaya açılan kapısıdır. Torus, tepe-kalp-kök çakraları arasındaki sevgi akışıyla canlanan özün enerjisidir. Torus nefesi, sevgi akışını fark etmek, evren ve dünya arasında sevgi aracılığıyla köprü olmak, kalpteki sevgi merkezini canlandırmak anlamını taşır.
   
Nefes almak ve vermek arasındaki boşlukta, nefesi evren-insan-dünya akışının merkezindeki kalbe odaklamak, akışı fark etmeyi, hissetmeyi sağlar.
      
 Akış, insanın daha çok almak veya daha az vermekle ilgilenmeden, aldığını kalpte sevgiye dönüştürerek vermesi, verdiğinin sonsuz döngüde ona geri geleceğine güven duymasıdır, almayı ve vermeyi sevgiyle birleştirmesidir. Alırken sevgiyle almak, verirken sevgiyle vermek, akışı sonsuz yapar; sevgi, akışı sonsuz yapar. Nefes alırken gelen evren ve dünya tarafından sevilme hissi, nefes verirken onları sevme hissine, kalpteki durakta dönüşür. Sevilmek ve sevmek arasındaki dönüşüm, nefesle kalpte gerçekleşir. Kalp, evrenden ve dünyadan gelen sevgi enerjilerinin kesişim noktasıdır. Yukarıdan ve aşağıdan gelen sevginin birleşimi, birlik, evrenin ve dünyanın sevgisiyle bir olmak kalpte gerçekleşir. Nefesi aldıktan sonra hemen geri vermeden, almak ve vermek arasında kalpte verilen küçük bir duraksama, torusun odağıdır; kalp, torusun odağıdır.
Torus Nefesi ve Torus Enerjisi
Kalp merkezi canlı olmadığında insan evrenle ve dünyayla olan bağlantısının farkına varmakta zorlanır. Yalnızca yukarıya bağlıysa, dünyadan hoşnut değildir, neden dünyaya geldiğini idrak edemez, buraya ait değilmiş gibi hisseder; yalnızca dünyaya bağlıysa da yukarıyı reddeder, evreni anlayamaz. Halbuki insan dünyanın maddeselliğinde ve evrenin maneviyatında yaratılmıştır; her ikisiyle olan bağını anlaması için kalbini canlandırması gerekir. Kalp merkezi canlandığında insan yukarıda evrene, aşağıda dünyaya uyumlanır. Evren-insan-dünya bütünlüğünü kavrar.
Nefes alış verişler, torusun enerji alanını takip ettiğinden, torus nefesini uygulamak için torus şeklini anlamak faydalı olacaktır; fakat tek bir doğru uygulaması yoktur, içsel olarak size en uygun gelen haliyle yapmanız sizin için en doğrusudur. Hangi şekilde yapılırsa yapılsın, torusun en önemli noktası kalpteki hisse, sevgiye odaklanılmasıdır.
Uygulamalı olarak yöntemi görmek için Mary Soliel’in yapmış olduğu torus nefesi videosunu izleyebilirsiniz. Video açıklamaları İngilizce dilinde fakat videonun beşinci dakikasından itibaren Mary torus nefesini kendine özgü bir şekilde uygulayarak anlatıyor.

Torus enerjisi hakkında bilgi edinmek isterseniz Spirit Science serisindeki torus bölümünü de izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Ethereal Blossoms of Soul * Inspiration by spirit inside @etherealblossomsofsoul

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir