Jüpiter Retrosu

21 Haziran-18 Ekim tarihleri arasında Jüpiter retro harekette olacak. Temmuz sonuna kadar Balık burcunda, daha sonra da Kova burcunda gerilemeye devam edecek. Şansın, bolluğun bereketin ve inancın gezegeni bizlere 18 Ekim’e kadar maalesef ki negatif yüzünü gösterecek gibi duruyor.

Jüpiter Retrosu

Retro hareketi boyunca Jüpiter ağır giden gezegenlerin hiçbirine açı yapmayarak özgürleşme konusundaki inadını ortaya koyacak. Bu sebeple şamarın nereden ve ne zaman geleceğini tespit etmek zor. İlahi adaletin yeryüzünde ama insan eliyle yeniden inşa edilebilmesi için eksik gedik, çer çöp ne var ne yok önümüze dökülecek. Jüpiter Kova burcundayken refah ve zenginliğin eşit dağıtılması, hukukun herkes için aynı işlemesi ve inanç özgürlüğünün sağlanması konularında yönetimleri ve yöneticileri köşeye sıkıştırabilir.

Satürn’ün de Kova burcunda olması yüzünden en çok da devletlerin ve büyük köklü kurumların sınanacağını gösteriyor. Buradaki sınav sadece sosyal adaletin sağlanması değil, ehliyet ve hakkın yerini bulması, bilginin herkesle ve doğru olarak paylaşılması, inançların da güvence altına alınması ilgili olacak. Bu sebeple halklarla yönetimleri karşı karşıya hatta agresyon içeren durumlarda görebiliriz. Üniversiteler, uluslararası seyahat, uluslararası ticaret, hukuksal normlar ve dini konulardaki problemlerin nüksetmesi yüzünden yeniden yasal düzenlemeler yapmak gerekebilir. İklim sorunları, havayolu ulaşımı, havacılık kazaları yaşanabilir.

Dini yapılar, inanışlar ve tarikatlar arasında ayrışmalar, fanatik tutum ve eylemler görülebilir. Bilimsel buluş ve gelişmelerde düzeltilmesi gereken sorunlar çıkabilir. Özellikle Covid-19 aşısının bazı sağlık sorunları yaratması ya da tüm insanlara eşit dağıtılmasıyla ilgili sorunlar ortaya çıkması söz konusu.

Haritalarınızda aldığı açıya bağlı olarak retro Jüpiter bazı kaçırılmış şansları iade edebilir. Yurtdışı işleri, akademik konular ve hukuksal durumlarda bir yavaşlama görülebilir. Bu dönemde kişisel bazda yapılacak en doğru şey hayatınızın anlamını sorgulamaktır.

Sizce siz Tanrı’nın size verdiği zenginliği ve yeteneklerinizi diğer insanlarla yeterince paylaşıyor musunuz? Bu soruya ”Evet” demeyi başarabildiğimiz gün dünya daha iyi bir yer olacak. Aynen Jüpiter’in istediği gibi…Sevgilerimle…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir