Yay Burcunda Yeni Ay

24 Kasım Perşembe gününün ilk saatlerinde Yay Burcunun 1 derecesinde bir Yeni ay yaşayacağız. Yüksek öğrenim, uzun yolculuklar, yabancı kültürler, dış ticaret, akademik konular, yayıncılık, dini ögeler, felsefe, açık hava, umut, iyimserlik ve daha anlamlı bir hayat arayışı Yay Burcunun ana temalarındandır.

Yay Burcunda Yeni Ay

Güneş ve Ay ile birlikte Merkür ve Venüs’ün de Yay burcunda oluşu bu duyguları fazlasıyla hissetmemize sebep olacak. Zodyak’ın en mutlusu, çocuk kalplisi ama belki de en patavatsızı Yay Burcu kendi enerjisinde zararlı çalışan Merkür’ü de konuk ettiği için lafı eğip bükebilir. Kendini olduğundan büyük gösterebilir ve tutamayacağı kadar büyük sözler verebilir. Yeni ay anının haritasında 3. ev yerleşimine düşen gezegenlerin özellikle iletişim, eğitim, yayıncılık ve uluslararası konuları ve bunlarla ilgili ilişkileri ön plana çıkarıyor.

Bu dönemde bu temalarla ilgili tohumlar atılabilir, yeni başlangıçlar yapılabilir. Ancak bunun sonuçlarını alacağımız 8 Aralık İkizler Dolunayında oldukça sert enerjilere maruz kalacağımız için maksimum temkinli olmakta fayda var. Yay Burcunun iyimserliği ve coşkusu sonunu hesap etmeden bazı olaylara start vermesine sebep olabilir. Mars ve Neptün arasındaki zorlu yanılgı enerjisi tüm gücüyle ayağımıza çelme takmaya devam ettiği için dikkatli ve temkinli davranmakta yarar var. Bu iyi niyet ve yüksek enerjiyi geçmişten getirdiğimiz sorunlara, çözümlenmemiş problemlere projekte etmek önce önümüzü açıp sonra ilerlemek daha mantıklı olabilir.

Yay Burcunun yönetici gezegeninin bulunduğu derece ve hala düz harekete dönmemiş oluşu kibre, aşırı iyimserlikten körlenmeye, peşinden gittiğimiz konularda fanatik olmaya, dini eğilimleri abartmaya, sellere, gemi kazalarına, pek çok yolculuğa, arkadaşlar ve akrabalardan gelebilecek kayıplara sebep olabilir.

Medikal olarak karaciğer, pankreas ve hormonlarla ilgili hassasiyetler daha çok görülebilir.

Yay Yeni ayı ile birlikte tüm hayatımıza daha çok anlam, adalet ve çocuksu bir neşe gelmesini diliyorum. Sevgiler…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x