Vedik Astroloji – 2015 burç yorumları

Çok az ekip vardır,  kendi hayalleri ve idealleri peşinde koşmak için bir araya gelir…

Bu sebepten dolayı  bu ekibin bu güzel dergiyi uzun yıllar yaşatacaklarına tüm kalbimle inanıyor ve bu yeni uzun yolculuklarında ışıklarının hiç bitmemesini temenni ediyorum. Ayrıca adı gibi yuva sıcaklığını hissettiren bir ekibin içinde yol arkadaşlığı yapmaktan dolayı çok mutlu olduğumu siz değerli okurlarla da paylaşmak istiyorum.

Bu sayı itibariyle astroloji sayfamızda sizlere Vedik Astrolog (Hint Astrolojisi) olarak  yorumlarımı yazacağım için yeni tanışanlara Vedik Astrolojisi’nden çok kısa bahsetmek istiyorum.

Vedik Astrolojisi M.Ö. 1500-2000 yıllarında başlayan dünyanın en eski ve en gizemli astroloji sistemidir. Astroloji bir bilimdir ve gözlere hükmeder. ‘’Vedik’’ diğer adı Jyotish ‘’Işık’’ anlamına gelir. Böylece Vedik Astroloji sayesinde karanlığımıza ışık tutarak önce kendimizi, sonra da evreni anlayabiliyoruz.  Ayrıca Vedik Astrolojisi’nin yaygın olarak kullanılan Batı Astrolojisi’nden en temel farkı tüm gezegenlerin zodyakta tam bir burç geride olması ve  hesaplama sisteminde Sideral Zodyak yani Yıldız sistemini kullanmasıdır. Vedik Astrolojisi’nin  öngörüde ve yorumlarda ünlü olmasını sağlayan Batı Astrolojisi’nden daha birçok farkı ve spesifik özellikleri bulunmaktadır. Bunlardan ilerleyen sayılarda sizlere kısa kısa bahsedeceğim. Şimdi hepinizin merakla beklediği 2015 yılı yorumlarıma başlamak istiyorum.

Öncelikle bu ilk sayımızda 2015 yılının gökyüzü etkilerini ülkemiz ve burçlar üzerindeki genel etkilerinden bahsedeceğim. Daha sonraki sayılarımızda ay bazında değerlendirmelerimi daha ayrıntılı olarak sizlerle paylaşacağım.

Vedik Astroloji sistemine göre ülkemizin haritasına baktığımda,  2000 yılında başlayan  ve 2020 yılına kadar devam edecek olan  Venüs Dasha (gezegensel dönem) döneminin  2015 yılında Satürn alt dönemi ile  devam etmesinden dolayı zor ve yoğun etkilere hakim olacağını bu ülkede yaşayan bir birey olarak üzülerek belirtmek istiyorum. 2 Kasım 2014 itibariyle Transit Satürn’ün Akrep burcuna geçmesi ve ülkemiz haritasında 6. evde Natal Jüpiter ile kavuşum yapmasından dolayı 2,5 yıl kadar  uluslararası iş antlaşmaları, organize suçlar, düşmanlar, inançlar,  ortaklıklar, çocuklar, kadınlar ve eşler alanlarında zorlayıcı etkilere sahip. Özellikle Jüpiter söz konusu olduğu için ve sağlık evine yerleşiminden dolayı çocuk, bebek sağlığı ile ilgili medyada sık sık haberler duyabiliriz. Ayrıca 6. Ev söz konusu olduğu için  işçiler, sendikalar, SGK, sağlık ile ilgili  alanlarda da yoğun ve yeni değişim etkileri altında olabileceğimizi gösteriyor.

Transit Jüpiter’in  Temmuz ayına kadar Yengeç burcunda olması yoğun yağmur, sel ve toprak kaymalarına sebebiyet vereceği için herkesin bu anlamda önlemini alması gerekiyor.  Aynı zamanda Jüpiter’in başlamış olduğu geri hareketi  Nisan 2015’e kadar devam edeceği için ekonomi, eğitim, öğretim, dini konular anlamında hareketli günler geçireceğiz.  Bir de  karmik düğümlerimiz Rahu ve Ketu’nun Temmuz 2014 Başak ve Balık burcuna yerleşimleri Ocak 2016 yılına kadar devam edeceği için özellikle hepimizin bağışıklık sistemimizi güçlendirmesi ve sağlığımıza çok daha dikkat etmemizi gösteren hassas süreçlerden geçeceğimizi gösteriyor. Borsa ve altın piyasası  ile ilgilenenler için yaz aylarına kadar borsanın yükseleceğini sonrasında neredeyse dibe vuracağını , altın almak ve yatırım yapacak olan kişilerinde yaz ayından önce satın almalarını tavsiye ederim.

Genel olarak 2015 yılı, ülkemiz için değişim özellikle karmik derslerin toplumsal ve devlet olarak almamız gereken önemli bir yıl olacak. Ayrıca yaşanacak her zorluğa karşı birbirimize kenetleneceğimiz, birlik bilincinin gelişeceği bir 2015 yılı olacağını da belirtmek isterim.

2015 yılının bedenlerimiz için sağlık, ruhlarımız için huzur, dünya için barış, ülkemiz için umutla dolu geçmesini, herkesin saf mutluluğu yakalamasını temenni ediyorum.

NAMASTE

Vedik Astrolojisi’nin Batı Astrolojisi’nden temel farkı tüm gezegenler Zodyakta neredeyse bir tam burç geride olmasıdır. Bu yüzden burç yorumlarınızı okurken, kişisel doğum haritalarınızda Ay’ın bulunduğu burca göre veya yükselen burcunuza göre okumanızı rica ediyorum. Her zaman, Ay ve yükselen burç yorumları gökyüzündeki gezegenlerin transitlerine göre genel etkileri olduğundan gerçek yorumlarınız için, doğum haritanız üzerinden yorum yapılması gerektiğini de hatırlatmak istiyorum

AY & YÜKSELEN KOÇ BURCU

2015 genel olarak size yeni girişimler, yaratıcılık ve heyecanlı aşk ilişkileri verecek. Ayrıca aileniz ve çocuklarınız alanında bu yıl sizi ödüllendirecek. Özellikle yılın ikinci yarısından sonra yeni fırsatlarla dolu şanslı etkiler altında olacaksınız. Yılın ilk yarısında harcamalarınıza dikkat etmeli, gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız.  Finansal hayatınızda Temmuz ayında ilerleme ve büyüme yaşayacaksınız. Ama aynı zamanda sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bahar ayları itibariyle hayallerinizin birçoğunu gerçekleştirebileceksiniz, kariyer ve iş hayatınızda olumlu gelişmeler olabileceği gibi yeni iş teklifleri de alabilirsiniz. Transit Satürn’ün etkisi ile nafaka veya miras yoluyla beklenen gelecek paralar konusunda zor etkiler yaşayabilirsiniz. Ancak bu konularda derslerinizi olgunlukla karşılar sabrederseniz sonuç olumlu olacaktır.

AY& YÜKSELEN BOĞA BURCU

2015 sizi nispeten zorlayacak  bir yıl olabilir. Özellikle yılın ilk aylarında iş hayatınızda ilerleme kaydedeceğiniz gibi bir yandan da yeni iş antlaşmaları yaparken dikkatli olmanız iyice araştırırken  sonra imza atmanız gerekiyor. Gayrimenkul alanlarında bir mülkün satın alınması veya satılması ile karlı kazançlar elde edebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili genel olarak endişeli ve kaygılı bir ruh hali içinde olabilirsiniz. Yılın ilk yarısı  aşk hayatınızda zorlayıcı etkiler hakim olurken, ikinci yarısından sonra güzel etkiler içinde olabileceğiniz gibi bekar olan Boğa’lar evlenme kararı da alabilirsiniz. Yine de hayatınızda aşk ve evlilik  alanlarınızda transit Satürn’ün etkisini unutmamanız gerekiyor ve yeni kararlar alırken iyi düşünmenizi, eşinizin sizin desteğinize ihtiyacı olduğu zamanlarda sabır göstermenizi tavsiye ederim.

AY & YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Bu yıl genel olarak sizin için olumlu, pozitif geçecek. Geçen yıl yaşadığınız zorluklar sonra ilerleme ve başarılı bir yıl sizi bekliyor. Finansal ve kariyer hayatınızda yılın ilk yarısında zorlayıcı etkiler altında olmanıza rağmen bu tablo ikinci yarısından sonra pozitife doğru ilerleyecektir. Özellikle Temmuz ayı itibariyle cesaretiniz artması ile yeni fırsatlar kapınıza kadar gelebilir. Kariyer hayatınızda radikal kararlar almak için  destekli bir yıl olmasa da iş değişiklikleri  yapabilirsiniz. Aşk hayatınızda 2015 yılında şanslı etkiler altındasınız. Yeni ilişkiler için destekleyici etkiler hakim olacağı gibi mevcut ilişkiler içinde olumlu zamanlar daha yoğun olacak. Sağlık alanlarında özellikle ağız ve diş sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

AY & YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

2015 yılında kariyer hayatınızı geliştirmek, büyütmek için güçlü dürtüler içerisinde olacaksınız. Yılın ilk yarısında parasal kazançlarınız alanlarında stabil zamanlar yaşayabilir ancak ikinci yarısı itibariyle finansal kazançlarınız artacağı gibi miras yoluyla da  para gelebilir. Yine ikinci yarısı itibariyle iştahınız artacağı için yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor aksi takdirde kilo problemleri yaşayabilirsiniz. 2015 yılında çocuklarınızla ilgili yeni sorumluluklar alabileceğiniz gibi beklenmeyen yeni bebek haberleri de hareket alanlarınız olabilir.  Kariyer hayatınızda pozisyon artışı olabileceği gibi  çalıştığınız ortamlarda üstlerinizden olumlu destekler alacaksınız.

AY & YÜKSELEN ASLAN BURCU

Bu yıl hayatınızın çoğu alanında yılın ikinci yarısı itibariyle şanslı ve başarılı etkiler altında olacaksınız. Kariyer yaşamınızda yeni sorumluluklar size yüklenebileceği için günlük rutin hayatınızda sabırlı olmalı ve sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Özellikle yılın ikinci yarısı itibariyle taşınmaz mallarınız ve evinizle ilgili yaşanacak aksiliklere karşı sigorta gibi koruma önlemleri almanız gerekiyor. Yılın ilk yarısında aşk hayatınızda zorlayıcı etkiler hakim olabilir ama ikinci yarısı daha umut verici olacaktır. Geçmişte yaşadığınız sorunlar bu yıl su üstüne çıkarak size yeni hayat dersleri almaya hazırlıklı olabilirsiniz.

AY & YÜKSELEN BAŞAK BURCU

2015 siz Başaklar için mesleki açıdan umut verici bir yıl olacak. Özellikle kendi işinde çalışanlar  kariyer hedeflerine ulaşmak için şanslı etkiler altındasınız. Neredeyse yılın tüm aylarında kazançlarınız sizi mutlu edebileceği gibi Satürn etkisiyle para yönetimi konusunda dersler almanız kaçınılmaz olabilir. Bu yüzden genel olarak harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Aşk hayatınızda iyi etkiler hakim olmasına karşılık yine de evliliğe gidecek yeni adımlar için imza atmadan önce iyice düşünmeniz gerekiyor. Hayatınızın sorumluluğunu aldığınızda ve sabır gösterdiğinizde bu yıl sizler için genel olarak iyi etkiler altında olacaksınız.

AY & YÜKSELEN TERAZİ BURCU

2015 yılı kariyer hayatınızda başarı getirecek ama kolay olmayacaktır. İş yükünüz artabilir çalıştığınız ortamlardaki sıkıntılar sizi yeni iş arayışlarına itebilir. Yılın ikinci yarısından sonra kazançlarınız ve  gayrimenkul alanlarından gelirleriniz  artabilir. Temmuz ayından sonra gireceğiniz ortamlarda yeni insanlarla  tanışabilir bu sayede  hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Genel olarak bu yıl aşk  hayatınızda çatışmalar yaşanabileceği  gibi  ilişkilerinizde daha ciddi sorunlar yaşamamak için  ağzınızdan çıkacak sözlere daha özen göstermenizi tavsiye ederim.

AY & YÜKSELEN AKREP BURCU

2015 yılında Satürn hayatınızda her ne kadar gecikmeler, kısıtlamalar  getirse de bir o kadar da disiplin getireceği için bu engelleri aşabileceksiniz. Özellikle yılın ikinci yarısından sonra kariyer hayatınızda şanslı etkiler içinde olacaksınız. Yeni bir iş fırsatı çıkabileceği gibi kârlı iş antlaşmalarına imza atabilirsiniz. Eş, sigorta primleri, gayrimenkul ve yurtdışı bağlantılı alanlardan finansal anlamda gelirler gelebilir. Aşk hayatınızda şüphe ve kıskançlığı bir tarafa bırakabilirseniz  çiçekler, hediyeler arasında güzel bir yıl sizi bekliyor. Fazla kilolarından şikayet eden Akrepler için çok rahat fazlalıklarından kurtulabileceklerini müjdeleyebilirim.

AY & YÜKSELEN YAY BURCU

Bu yıl kariyer ve iş hayatınız çok aktif olacak. Yeni fırsatlar söz konusu olabileceği gibi bu tip durumlarda kaldığınızda çok yönlü değerlendirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde aldatıcı etkiler de hakim olabilir. Yılın ikinci yarısında yurtdışı kaynaklı alanlardan şanslı etkiler içinde olacaksınız. İş yeri ortamlarınızda eski çalışma tarzınızı değiştirdiğiniz takdirde büyüme yaşayabilirsiniz. Yılın ilk yarısı kazançlarınız harcamalarınız alanlarında zorlanabileceğiniz etkiler hakim olmasına rağmen ikinci yarısı kazançlarınız da artış olabilir. Sağlık konularında giderleriniz de artabilir. Aşk hayatınızda bekar Yaylar için  romantik tarafınızı sergilediğinizde potansiyel ilişkileri çekme gücüne sahip olacaksınız. Evli olan Yaylar için aile içi çekişmeleri çocuklarınızı etkileyebilir. Dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

AY & YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Finansal anlamda olumlu bir yıl yaşayacaksınız. Özellikle yılın ikinci yarısı ani kazançlar elde edebilirsiniz. Ama aynı zamanda tasarruf etmenizde sizin için faydalı olacaktır. Kariyer hedeflerinize ulaşmak için çalışma saatlerinizi uzatabilirsiniz. Yılın ilk yarısı yatırım, borsa, hisse senedi alanlarından uzak durmanız gerekiyor. Genel olarak 2015 yılında kaygılı, tasalı ve huzursuz bir ruh hali içinde olabileceğiniz için aşk ve ilişkiler anlamında zorlanabilirsiniz. Satürn’ün etkisiyle hayatınızdaki tüm gereksiz ilişkileri temizleyeceğiniz için bu yıl yalnızlık duygusu hakim olabilir.

AY & YÜKSELEN KOVA BURCU

2015 yılında iş hayatınızda çalışma ortamlarınızda teste tabii tutulacaksınız. Fazladan sorumluluklar, zor işler, iş partnerleriniz, patronlarınız … Uzun vadede sabır ve dayanıklılık gösterdiğinizde kazanan siz olacaksınız. Yılın ikinci yarısından sonra tüm bu alanlarda rahatlama olacağı gibi yeni iş fırsatları da yakalayabilirsiniz. Yine yılın ikinci yarısında yapacağınız iş seyahatleri verimli olacaktır. Bu yıl evli Kovalar için eşleri ile ilişkilerinde bağları güçleneceği gibi bekar Kovalar içinde acele karar vermedikleri takdirde potansiyel aşk hayatları olumlu geçecektir.

AY & YÜKSELEN BALIK BURCU

Bu yıl kariyer hayatınızda hedef belirlemek, işinize konsantre olmak adına iradeli ve güçlü olacaksınız. Genel olarak 2015 yılında iş hayatınızda doğru iş planı, stratejik adımlar sizi ileriye taşıyacaktır. Yılın ilk yarısı fırsatlar ve yeni projeler için olumlu olacaktır. Yılın ikinci yarısı kariyer hayatınızda ödüllendirilebilir, ek bir iş veya yan gelir elde edebilirsiniz. Fakat sağlığınıza dikkat etmeli vücudunuzdan gelen sinyalleri dikkate almalısınız. Bu yıl mevcut aşk ilişkilerinde ilerleme kaydedileceği gibi, partnerlerinizin  duygularına karşı da  duyarlı olmanız gerekiyor. Ruhsal anlamda büyüme yaşayacağınız bu yıl  hayatınızdaki gereksiz ve anlamsız şeyleri kesip atmanız gerekiyor.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir