Yay yeniayı

13 Aralık gecesi 02.32’de Yay Burcunun 20 derecesinde bir Yeniay gerçekleşiyor. Aynı gün içerisinde de Merkür Retro yani geri hareketine başlayacak. Yay enerjisi gördüğü her şeyde ilahi bir hikmet arayan, bilge ve iyimser bir enerjidir. Her şeyin iyiye gideceğine dair mutlak inancı onu gözü kara bir adalet savaşçısına dönüştürebilir.

Yay yeniayı

Bu tanımlamaya alt metinde eşlik eden şans, yüksek bilgi, felsefe, gezme aşkı ve vizyonerlik gibi daha pek çok özellik ekleyebiliriz. Ancak Yeniay haritasında bunlardan bir tanesi daha güçlü bir şekilde öne çıkıyor. Mars’ın mücadele etmeyi anlatan pozisyonu kılıçlarımızı kınından çıkarmamıza sebep olacak. Ve evet adaleti tesis etmek için harekete geçeceğiz. Buradaki adalet arayışı hiçbir zaman fanatizme kaymamalı ve inanç savaşına dönmemeli. Yani öyle olmasını umuyorum.

Mevcut gökyüzü pozisyonuna bakılırsa, kökü eskiye dayanan artık kangren olmuş sorunları çözmeye fokuslanacağız. Finans, evlilik, ortaklıklar, yurtdışı, eğitim ve miras konularında bazı yasal süreçlerle uğraşmak durumunda kalabiliriz. Buralardaki mücadelemiz sözlü, yazılı detayları kapsadığından ve Merkür de geri harekete geçeceğinden ekstra dikkatli olmakta fayda var. Zira Neptün’ün kafa yapan doğası yüzünden hata yapabiliriz. İyimserliği abartabilir, gerçekçi olmayan tavırlar gösterebiliriz.

Yay Yeniayıyla birlikte, uluslararası konular, iş birlikleri, havayolu seyahatleri, üniversiteler, anayasa, dini liderler ve mekanlar gibi konularda da gelişmeler, agresyonlar, fanatik eylemlere şahit olabiliriz. Sulardan, kimyasallardan, alkol ve benzeri yasaklı maddelerden gelebilecek tehlikeler söz konusu. Karaciğer, uyluk, lenf bezleri ve epifiz hastalıklarına karşı hassas olacağımız bir dönem. Yeniayın herkese ihtiyacı olanı getirmesi dileğiyle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x