Zeki Uyar
Zeki Uyar

Manisa’nın Akhisar ilçesinde doğdu. Eskişehir’de işletme okudu. 2002-2005 yılları arasında İzmir’de bulundu. Aynı zamanda 1,5 sene Tömer Dil Kursunda Japonca dil eğitimi aldı. 2005 yılında hem araştırma yapmak, hem de dilini geliştirmek için Japonya’ya gitmeye niyetliyken birden rota değişti ve kendisini Avustralya’da buldu.

2005-2011 yıllarında Sidney’de 1 sene İngilizce dil eğitimi aldıktan sonra, 4 yıl içinde 2 ayrı kolej bitirdi. Birincisi Business diğeri ise Marketing Bölümü’dür. Ama kendisinin hayatını asıl değiştiren şey ise Sidney’de çok değerli bir ekiple çalışması oldu. Yaklaşık 6 yıl boyunca çok yoğun bir araştırma programına katıldı. Kendisi bu süreci şöyle tanımlıyor: “Eğer Harvard Üniversitesi’ne gitme şansım olsaydı, öğrendiklerimin %10’unu belki alabilirdim. Ayrıca bu orandan da emin değilim.”
2011 yılında Türkiye’ye temelli dönüş yaptıktan sonra ilk iş olarak uzun süredir eğitim sebebiyle ertelemek zorunda kaldığı askerliğini yapmak oldu. 2012 yılında kısa dönem asker olarak vatani görevini Muş’ta tamamladıktan sonra, 2013 yılının başında İstanbul’a gelip seminer çalışmalarına başladı.
Şu anda çeşitli kurum ve kuruluşlarda “Vizyon Akademisi”, “Kalite Akademisi”, “Beyin Dersleri”, “Profesyonellik Dersleri” ve “Binicilik Dersleri” adı altında eğitimler ile bireylere ve şirketlere özel danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor. Şu anda Tatbak ve Hakmar Grubu’nun resmi eğitmenliğini de yapıyor.

Yazarımıza ait tüm yazılar;