1 Mayıs : Hasat Zamanı

1 Mayıs 2018, Hasat Zamanına giriyoruz. Geçmişte verdiğimiz emeklerin karşılığını almak, dinlenmek, maddi ve manevi güvence ve huzur bulmak için, 15 Mayıs haftasını değerlendirebiliriz. Öncesinde ise Nisan ayında ortaya çıkan yoğunluktan kalan yorgunluğu atacağımız bir 15 gün var.

Nisan’ın ilk yarısı dinlenme, tazelenme, bırakma, detox etkisi verirken, ikinci yarısında güvenli ve istikrarlı başlangıçlar için uygun etkiler var.

Jüpiter retrosu, 13 Temmuz’a, Satürn Retrosu ise 06 Eylül’e kadar devam ediyor.

Gerçekliği belirleyen ekonomik ve duygusal sınırların, kuralların yeniden yapılanacağı dört aylık bir süreçteyiz. Önemli olayların ortaya çıkacağı İki Güneş tutulması bu araya denk geldiği için bir yapılanma ve ustalaşma yılı olan 2018’in en sıcak günlerine hazır olmalıyız. Özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları, 2018’in tüm rengini ortaya çıkarıyor.

1 Mayıs 2018: Hasat Zamanı

Geçmişten Gelen Şanslar 

Bu dönemde 13 Temmuz’a kadar önceden niyet edip de yapamadığımız iş ve girişimlerden olumlu sonuç alacağımız bir süreçteyiz. Yarım kalmış projeleri tamamlamak, ürün geliştirmek, marka yapılandırmak, önceden gelmiş ama değerlendirilmemiş fırsatları yakalayabiliriz.

07 Eylül’e kadar ise hayatımızın hedefi dediğimiz konuda hangi sorumlulukları fazladan almışız, hangilerini atlamışız, süreç içinde önemli farkındalıklar yaşayarak, derinleşeceğiz. Detayları bulup, düzeltmek için kullanabiliriz. Geliştirdiğimiz önemli sorumluluklar yokmuş, ilerlemiyormuş hissi verebilir, çok çalışsak da yetmiyormuş gibi gelebilir, bunların hepsi retrodan, çok çalışmak yerine hataları elemek yeterli olacaktır.

Bu nedenle Mayıs ayında tazelenmek, güç toplamak ve dinlenmek oldukça önemli.

Her ne kadar yaşantımızda günlük rutinlerde birçok farklı olay gerçekleşse de bu süreçte son yönetici Satürn, yani bütün yollar Roma’ya çıkıyor. Bu nedenle sorumluluklarımızın, sınırlarımızın, çalışmalarımızın biraz üzerinde durmak gerekiyor. Önceden almadığımız sorumlulukları almak, aldığımız fazla yükü bırakmak ve hayatımıza yeni bir form vermek için, tutulma süreci boyunca, Satürn retro hareket ediyor ve diğer her şeyi organize ediyor. Bu da aslında bugüne kadarki hedeflerimizi başarırken, yeni bir hayat biçimi organize etmeye başladığımızı gösteriyor.

Tüm bu sürecin farkında olmak ve radikal bir dönem – bilinç – mod değişimini karşılayabilmek için bedenimize, evimize ve kaynaklarımıza iyi bakmalıyız.

Haftanın genelinde fazlalıkları bırakma ve gelen çözümü kabul etme teması hâkim.

Salı ve Çarşamba günleri ateş elementiyle sıcak, motive ve neşeli enerji bir modda geçirirken,

Perşembe ve Cuma günleri pratik, çalışkan ve organize biçimde elimizdeki işleri tamamlayabiliriz.

Cumartesi ve Pazar günleri ise hayatımızın ciddi meselelerine eğilerek tamamlayabiliriz.

Ay’ın gittikçe küçüleceği bu hafta, önceden belirlediğimiz işleri kolayca tamamlayabilir, Nisan ayında yaşadığımız krizlerin sebeplerini iyileştirebiliriz. Pratik olmakta zorlanmayacağız.

1 Mayıs 2018: Hasat Zamanı

 

15 Mayıs Haftası Gelecekten Kesitler 

15 Mayıs’da ise bu hafta boşalttığımız alanı yepyeni mavi enerjilerle dolduran Uranus zamanı başlıyor. Önemli yön değişikleri bu tarihten itibaren ufukta belirliyor. İş kurmak, evlilik, ani hamilelikler, – bir anda yaptım oldu’lar, iş değişikliği gibi beklenmedik – hızlı atılımlar için değişken bir zemine giriyoruz. Bu süreçte geçtiğimiz 7 yıl geride kalırken, yaşadığımız krizlerin nasıl bir çözüme ulaştığını ve nereye geldiğini görüyoruz. Bu nedenle Mayıs ayı, Ağustos sonuna kadar ortaya çıkacak çılgın ruh halleri ve olayların kapısını açıyor. Bu ay ortaya çıkan gelişmeler konusunda, öngörülü olmakta yarar var.

07 Eylül’e kadar Sorumluluklarda derinleşme – Yapılanma

07 Eylül haftasından itibaren ise, kalıcı iş ve ilişkiler kurmak, yeni iş yeri açmak, marka duyurusu yapmak, inşaata başlamak, evlenmek, düzen geliştirmek için uygun bir zemin olacak. Bu durum Bir sonraki Nisan’ kadar devam ediyor. Önemli başlangıçlar için uygun zaman seçimini astarolojiye danışabilirsiniz.

İçinde olduğumuz anı iyi değerlendirmek dileğiyle,

Mutlu bir hafta olsun.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x