21 Ocak, 2019

Büyük Değişime Doğru, Tamamlanma Haftası

8 Mayıs haftası, hayatımızda 7 yıllık bir dönemin kapanışını yapıyoruz. Nedir; Uranus Boğa burcuna geçerek, maddi ve manevi güvence bulduğumuz konulara yeni bir akış getiriyor. Toprak elementinde, Uranus son derece çılgın çalışacağından, sabit, tutarlı yapılarda önemli kırılmalar bekleyebiliriz.

Dolayısıyla bu hafta önceden kalan işleri tamamlamak, teslimiyet geliştirmek, yeni bir yön almadan önce rahatlatan, dinlendiren çalışmalar içinde olmakta yarar var. Rahat akışın hâkim olduğu bir hafta, dolayısıyla önceden belirlenmiş programları uygulamakta destek verirken, gerçekten istediğimiz şeyleri de fark ediyor olacağız. Bugüne kadar belirlediğimiz kuralların, sınırların dışına bir davet;

Bu haftanın en olumlu ilerleyen günleri, Çarşamba ve Perşembe olarak dikkat ediyor. Bu iki gün önceden kaçırdığımız şansları yakalayabilir, maddi ve manevi huzur ve rahatlık yönünde hareket edebiliriz.

Dolayısıyla sonuç almak istediğimiz konular varsa, ayın kapanış yapacağı 13 ve 14’üne getirmemekte yarar var. Yeni taze başlangıçlar için ise 15 Mayıs haftası uygun görünüyor.

15 Mayıs’da ise Boğa burcunda bir YeniAy gerçekleşiyor. Yılın bu zamanı sabit – güvenilir başlangıçlar yapmak, finans, toprak meseleleriyle uğraşmak için tercih edilir. Bu hafta ekim – dikim işleriyle uğraşmak, doğaya dönmek yılın tamamında yarar getirecektir.

Büyük Değişime Doğru, Tamamlanma Haftası

17 Mayıs Perşembe; Hilal-Venüs kavuşumu gerçekleşiyor. Hande, evlilik teklif edeceğim ne zaman edeyim, buyrun, çok güzel bir zaman. Gönül almak, hatır sormak için de değerlendirilebilir.

Aynı zamanda eğitim, seyahat, iletişimle ilgili işler, duyurular – anonslar yapmak için de 17 Mayıs Perşembe gününü değerlendirebiliriz. Bu etki akşam saatlerine kadar devam ediyor. İkizler burçları ve yükselen İkizler, bu etkiden stil, sağlık konusunda yararlanabilirler. Ön planda yer alabilirler. Hepimiz içinse, aşk ve dünyasal keyifler zamanı.

Uzun vadeli hedeflerimiz için ise tohum ekme, önceden aldığımız sorumlulukları iyileştirme ve hayatı sorgulama zamanlarındayız. Sorumluluk dediğimiz günlük hayatın içinde ciddiyetle yöneldiğimiz konu neyse o konuda derinleşiyor olacağız. 07 Eylül haftasına kadar odaklanmak ilginç algılar yaratabilir. Zaten 13 Temmuz – 11 Ağustos tutulma zamanları olduğu için bu konuda bol bol fırsatımız var.

07 Eylül’e kadar devam retro sezonu “dışarıda” ne kadar koştursak da aslında içe dönük enerjilerin hâkim olduğu bir zamanda olduğumuzu gösteriyor. Bu nedenle zamanlar arası “karmik” katmanlarda yolculuk edip, kişisel hikâyemizi seyreltme ve yepyeni bir algı temasını, bugüne kadar aşamadığımız krizleri aşmak, hayatın içinde yeni bilinmedik güzel odalar keşfetmek için değerlendireceğimizi gösteriyor.

Özellikle iş ve proje geliştirenler için Jüpiter retrosu 13 temmuzda, Satürn retrosu 07 Eylül’de bitiyor bu süreçte ektiğimiz her tohum, retro bitince oldukça hızlı ve bereketli ilerleyecek, diyebiliriz.

Hayatta kök salan atılımlar yapmak 2018 yılının ana teması, 15 Mayıs haftasında bu konuda gelişim gösterebiliriz. Uzun vadeli planlarımızda bir düzenleme aşamasındayız. Hazır elimizde şanslı günlerin olduğu, fark etmeye ve sadeleşmeye izin veren bir hafta varken, değerlendirebiliriz.

 

Sağlıklı, huzurlu Günler olsun.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir