11 Şubat 2017 Aslan Burcunda Ay Tutulması Ne kadar Çıplak Olabiliriz?

11 Şubat Cumartesi günü saat 03.32’de Aslan burcunda Ay Tutulması meydana geliyor. Bu Ay Tutulması hem bir tamamlanma hem de bir yenilenme durumunu ifade ediyor. 09 derece Yay burcunun yükseldiği haritada, son iki yıldır gündemimizde olan sorumluluklarla ilgili bir netleşme ve ortaya çıkış yaşıyoruz. 2015 – 2016 yıllarını tatlıya bağlayan bir sürecin giriş kapısında duruyoruz. Burası Aslan’lı Yol. 22 derece Aslan’ın Sabian Sembolü;

A bareback rider in a circus thrills excited crowds.

Sirkte eyersiz at binicisi, heyecanlı kalabalıkları coşturuyor.

Zamandan nasıl özgürleşeceğimiz, kalbimizde gizlidir ama onu gizlenerek bulamayız. Gerçeği arayanların yolu, Güneş tarafından aydınlanıyor ve Ay’ın rehberliğinde değiştiriliyor; Bugünlerde kalbimizden özel bir rehberlik alıyoruz, dolayısıyla sağlığımızda ve günlük yaşantımızda önemli değişimler olabilir. Geleceğimizi aydınlatan olaylar yaşayabiliriz. Hayatımızda yönettiğimiz alanları, baba ve aile ilişkilerini aydınlatan, bazı sırların gün yüzüne çıkacağı ve gölgelerden arınacağımız bir tutulmanın içindeyiz. Yüzleşmeler, keşifler, şaşırtıcı haberler. Önümüzde Retro’lar Zamanı var. Her şeyi gözden geçirip, anlayış geliştireceğiz. – Ama önce Şubat’ı hızlı çekimde bir Şubat var.

2017 Aralık’da tamamlanacak olan bu süreç, Terazi’deki Jüpiter ve Yay’daki Satürn’le birlikte İlahi Adalet kavramının bireysel yaşamlarımızdaki tecellisine dikkat çekiyor. Kalbimizin vurgulanmasıyla, nabzımız ve dolaşım sistemimizde gerçekleşen yenilikler önem kazanıyor. Her bir nefes alışın yaydığı duygu ve titreşimlerin yaşantımızı etkilemesine izin veriyor ve Seçim yapma gücümüzü geleceğimizi yaratmak için kullanıyoruz. Güneş bu dönem güçlü ve öngörülemez hareket edecek; Her hissimizi yaratan ve algılayan Işığın bedenimizdeki dolaşımını ve hayatımızdaki varlığını daha geniş bir perspektiften keşfedeceğiz; Spotlar üzerimizde. Yaşamın kıyısından geçme, ıskalama şansımız yok. Kalbini dinlemenin netliği, rahatlığı içinde Güneş’le yeni bir ilişki kuracağız.

11 Şubat 2017 Aslan Burcunda Ay Tutulması Ne kadar Çıplak Olabiliriz?
                     11 Şubat 2017 Aslan Burcunda Ay Tutulması – Ne kadar Çıplak Olabiliriz?

Bu tutulmayla öne çıkan konular: Güven, Kalpten Gelen Hisler, Öngörü ve Bilme Yeteneği, Yaratıcılık, Mutluluk, Çıplak Kalmak, Görülmeye İzin Vermek, Samimiyet, Bilgelik, Aşk, Kendine Çıplak Kalmak. Kendini Kabul.

Güneş’in ışığı bölünmüş, hayatta kalmak için mücadele eden kimliklerimizi yakıp, kül ediyor ve Kalp’den gelen çıplak, samimi yeni bir öz –suret oluşuyor. Yoğun Bir Solar Enerji, Zamanı keyifli – neşeli bir deneyime dönüştürmek için geliyor. Bu yıl önemli Yaratımların yılı ve işte Rahim yatağı, bu tutulmayla hazırlanıyor.

Goethe’nin Dediği Gibi : Yarat Ey Sanatçı

Doğu ufkunun yöneticisi Jüpiter Retro olduğundan, bu dönem daha önce parlamış ama alev almamış olan genişleme ve bolluk fırsatlarını değerlendirebiliriz. İş hayatı, finans ve hukuksal süreçlerde yarım bıraktığımız konular tekrar gündeme gelebilir. Geçmişten gelen davalar, miraslar ve eğitimler 10 Haziran’a kadar gündemde ama sonuç alması gecikebilir. Yine de konular son derece destekli ve olumlu göründüğünden, sabretmekte yarar var. Aynı zamanda ilişkilerde de adaletin önem kazandığını, ruhsal ve fiziksel olarak bir denge yaratmakta olduğunu görüyoruz. Tutulma sırasında bir arada olan Mars ve Venüs, tutkularımız konusunda eyleme geçmek için girişimleri destekliyor. 04 Mart’da Venüs’ün gerileyeceğini hatırlayalım. Bu dönem gözden kaçırdığımız ilişkilere dair hangi konular var, 04 Mart – 15 Nisan arasında değerlerimizi gözden geçireceğiz ve ilişkilerde sevgi ve tutumlarımızı iyileştirmek için öz sevgi ve değer anlayışını kalple hizalayacağız. Belki ruhumuzun sanatını ilişkilerimize ve yaşamımıza nasıl daha iyi işleyeceğimizi keşfedebilir, önceden yarım bıraktığımız bir sanatsal projeye dönebiliriz. Mesela yarım bıraktığınız örgüye başlayıp, hızla ilerleyebiliriz. 15 Nisan sonrası ise bu dönemde gözden geçirilen, sevdiğimiz her şeye bir kalıcılık ve istikrar kazandırmak için yıldızlar destek veriyor olacak.

9.bölgedeki kalbi tutulma, dünya görüşümüzü Sevgi’den yana ortaya koymayı ve irademizle barışmayı getiriyor. Bu dönem itibariyle sevmediğimiz, görmezden geldiğimiz yanlarımız ve başkalarının da bu yanları gözümüze oldukça net çarpıyor olacak. Örneğin “Yalan hiç sevmem,” diyen biriysek, söylediğimiz yalanları görmek, kendimizi nasıl kandırdığımızı gözlemlemek, iyileşme ve mutluluk getiriyor olacak. Her şeyden önemlisi, gezegenler Retrolarken, Kalp bu kadar yaşamı ele geçirmişken, mutluluğun nasıl içeriden geldiğini iyice net bir şekilde keşfedip, kalıcı hale getireceğiz. Bu kendimizle ve yaşamla biraz daha samimi bir ilişki kuracağımızı gösteriyor ki boyutları kişilerin cesaretine bağlı. İşte bu yüzden Mars, Koç’dayken Şefkat ve Sertlik arasında denge yaratacak olan kendini bilme – tanıma çalışmalarına yönelmekte yarar var. Hayatımız yalnızca biz değiştiğimizde değişebilir ve Ay Tutulmaları bu yönde bize müthiş bir içsel güç, gerçeklerle çarpışma, özgürleşme ve arınma fırsatı verir.

Bu Ay Tutulmasının Muhteşem bir Güneş Tutulmasına zemin hazırladığı görülüyor. Aynaya bakığımızda, sevdiklerimizin gözlerinde gördüğümüz Tutulmalar; Bir prizma gibi ışığı kırıp, içimizdeki yaşamın tüm renklerini ortaya çıkarabilecek, duru bir bedenzihinruh yapısı kazanabiliriz. Süreç içinde bize rehberlik eden bir astrolog, danışman ya da öğretmen hayatımıza girebilir. Yoga, meditasyon, astroloji pratiklerine, dinsel yerlere önem verebiliriz. Ya da dualarımız oluşabilir. Yurtdışı, eğitim ve hukukla ilgili konularda olumlu sonuçlar alabiliriz. Bu tutulmanın amacı çıplak, kalbimizle yaşamak. Sevgi’nin bizi böyle görmesine izin vermek; Yaşamımızı sağlıklı geçirmek için bizi akort ediyor. Doğu’nun ve Batı’nın, Kuzey’in ve Güney’in gözcüleri üzerimizde/ içimizde. Onları Dürüstlük, Sadakat, Merhamet ve Güven’le biliriz. Bu tutulmada da başroldeler.  Arı, sevinçli bir yaşam için. . .

Kalbimiz, eylemlerimiz ve sözlerimizle Bir olduğumuz günler olsun.

Işık Olsun.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x