Astroloji Danışmanlığı

Astroloji Nedir?

Astroloji, hayatın içinde yolumuzu yaratmamızı destekleyen kişiye özel yol haritasıdır. Görünmeyen zamanı görünür hale getirir. Önemli dönemeçleri ve eylemlerin hangi zamanda yapılırsa doğru olacağını gösterir. Bu anlamda kendimize yaptığımız en önemli yatırım, ömrümüzü bilmek ve zamanı iyi değerlendirmektir.

Hande EdremitAstrolojik Danışmanlık Nedir?

Astrolojik danışmanlık, kişinin kendi haritasıyla hayatını keşfe yönelik bir okumadır. O yıl karşımızda hangi olaylar var? Neler bekleyebiliriz, nelerden kaçınabiliriz, hangi tarihler stres hangi tarihler şans ve ilerleme gösteriyor? Bunlara bakıp, merak ettiğimiz soruları takip ederiz. Kendi hayatımız hakkındaki temel bilgilere sahip olmak, seçimlerimizde daha özgür, kaderimizle daha bütün bir ilişki kurabilmeyi sağlar. Hayatımızı yaratmak için kaderimizi bilmekten başka bir yol yoktur.

Çünkü Zaman bazen destekleyici ve akışkandır, bazen de zorlayıcı ve geliştiricidir. Kendimizle ilgili ustalık kazanabilmek için bu iki kalite arasındaki tepkilerimizi ve zamanın gelişimini görebilmemiz gerekir.

Astrolojiyi Nasıl Yaşıyoruz?

Kafa Karşılıkları, Kader ve Özgür İrade Arasında Çelişkiler, İnsan Olmanın Hengamesi

İçinde bulunduğumuz dönemde, hayatımızın hangi aşamasındayız. Hangi dönemeçten geçmekteyiz. Bunu görebilmek için astrolojik haritalardan yararlanırız. İlişkilerimizde, kariyerimizde ve hayattaki amacımızda nasıl ve nereye doğru gittiğimizi gösterirken, uygun zamanda uygun hamleyi yapmamızı sağlar. Bu açıdan Astroloji, kişinin kendine ve kaderine güvenmesinin anahtarıdır.

  • Özgür ve bağımsız olabilmek için Zaman’la barışmaya ihtiyacımız var. Zamanla barışabilmek için onu ne hale getirdiğimizi, astrolojik haritadaki – bedenimizdeki – tepkilerimizdeki belirleyici unsurları açık ve net görebilmeye, yüzleşmeye ve doğru zamanlama dediğimiz kendimizle barışık bir hale gelmeye ihtiyacımız var. Bu bir süreç, bir ömür sürüyor ve buradaki yolculuğumuzun belirleyici unsurları da gezegenler, kişiler ya da olaylar olarak içimizde/ karşımızda duruyor. Bunu görebilmek, gerçek maceranın başlangıcı.

Bu nedenle Astrolojik haritalardan korkup kaçınmaya ya da göksel cisimlerin bizi belirlediğini sanmaya gerek yok; Çünkü belirleyici olan –daha ziyade, bizim anlayış kapasitemiz. Bu anlayışı kazanabilmek için tabi ki çok çalışmak ve sonra bu çalışmadan özgürleşmek gerekiyor. Haritaya bakmak, kader dediğimiz koşullara bakmak, gökyüzündeki bedene – yeryüzüne bakmak, bir noktada bu bakışın neyi nasıl getirdiğini görebilmek gerekiyor. Bu nedenle biraz esprili bir dille korkunun ecele faydası yok, diyebiliriz. Bir noktada kaderle yüzleşmek ve seçimlerimizi yeniden düzenlemek durumundayız. İçinde bulunduğumuz Retrolar dönemi de bu yeniden düzenlemelerin yapılma zamanında olduğumuzu gösteriyor. Bunu hissediyoruz, yaşıyoruz, deneyimliyoruz. Ve mümkün olduğunca paylaşıyoruz.

Bu açıdan astroloji, hem yaşadığımız olayların kökenlerini görmek, hem de gelecek süreçleri desteklemek için gerekli olan zemini sağlar. Astrolojik öngörülerin amacı, geleceği öngörmekten çok onu yaratan anlayışı geliştirmektir. Bu anlamda karşılabileceğimiz zorlukları ve destekleri görmek, bunlara karşı olan tepkilerimizi yeniden düzenlemek için bir fırsat verir.

  • Peki Hande, bunu da mı ben seçtim, kader yok mu o zaman ben mi belirliyorum?

Kader tabi ki var, kader ve özgür irade birbirini yaratan, bizim zıt algıladığımız bütünleşik bir yapı. Burada kaderi bilmek, özgür irade için alan açıyor, ve mümkünse daha iyi koşullarda ve dengede yaşamamız hedeflenir. Ama o dengeyi arayış sürecimizde, zamanı ve kendimizi bilmezsek, bizden önceki nesillerin yaşadığı karmaşaya kapılıp gidebiliriz. Bugün, anlayış geliştirmek için tüm araçlara sahibiz, kendimizi yeniden organize etmek, bizi yaratan, buraya getiren kaynağın farkında olarak yaşamak için. Kader, her şeyi kontrol edemeyiz, demek. Dünkü Mars- Satürn kavuşumu gibi, ama o kontrol ihtiyacını neyin yarattığını görebiliriz de demek. Bu zorlayıcı durumu yaratan nedir, bunu görürken, aynı anda geçmişteki konumumuzda kalamayız. Bu da bizi zamanla barışık bir noktaya getiriyor. Haritasına bakınca umutsuzluğa kapılmayan ya da korkuya rağmen seçimleriyle yüzleşebilen bir noktaya. Senaryodaki olası bir değişim böyle mümkün oluyor.

Astroloji Danışmanlığı - Astroloji Eğitimleri
Astroloji Danışmanlığı

Örneğin bu yıl Satürn son derece güçlü çalışıyor, bu da demektir ki hepimizin hayatında gerçeklik konusu büyük önem kazanmış durumda. Onu nasıl yaratıyor, neyi seçiyorum, nereye gidiyorum. Geçmiş 29 yıl boyunca herkes, yaşamında arayış içinde olduğu bir süreçten geçti ve belli konularda önemli dersler aldı, çıkarımlar yaptı ve seçimlerini yeniden düzenledi. Ya da biraz da bunlar hayat tarafından yapılmış olarak algılandı ve “başıma geldi,” oldu. Oysa göksel bir bakışla olaylar olduğu gibidir. Ama bu perspektifi kazanabilmek için, önce yarattığımız gözlük camlarından tek tek kurtulmamız gerekir. Bu gözlük camlarını biz çıkarabiliriz, astroloji, yoga, meditasyon gibi pratiklerle ya da zamansal olarak büyük irade zaten çıkarmaktadır ve kendimizi maruz kalan konumunda görebiliriz. – Bu da ancak belli bir süre olabilir.

Satürn güçlü çalışıyor’a dönersek demek ki sorumluluk alıyoruz; İşe vaktinde yetişmek, faturaları ödemek yada kirli sepetini boşaltmak değil, gerçekten şuan ki konumumuzun sorumluluğunu alıyoruz.

Bu bizi anın içinde olan şeylere olan memnuniyetsizliğimiz ya da mutluluğumuzdan sorumlu kılıyor. Bir kişinin yaşamındaki Satürn Oğlak neredeyse, o tepe neden zorluysa, bunlarla yüzleşilen bir yıl. Bu anlamda 2018 gerçekler, demek. Bir halden diğerine geçiş yılı. Nisan’daki retro bize biraz daha zaman veriyor, bünyemizi, hayatımızı yeniden organize etmek ve o gözlük camlarını çıkarmak için. Bunu Nisan ayıyla birlikte güçlü biçimde hissedeceğiz. Son derece derin kazıların süreceği 2 yıllık bir dönem, diyebiliriz. Astrologların söylemlerinden bu nedenle korkulur, gökyüzünde felaket yazmıyor, derin kazın falan yazmıyor, zorlanma prensibi var, bu da haritayla kişinin kendi yapısıyla hayatını oluşturan etmenlerle uyumlu gidip gidememesinden kaynaklanıyor. Yoğun Retrolar var, demek ki hepimiz bu sorgulamaları bol bol yapacağız.

Mars prensibinden payıma düşen nedir, Satürn’den payıma düşen nedir, bunlarla ne yaptığımı görmek için vakit tanıyor. 2018 yılını tanıdıkça ona olan korkum azalır. Çünkü korktuğum şeyin, kendim olduğunu başıma gelecek en büyük felaketin de yine bunu felaket olarak gören kendi bencilliğim olduğunu görebilirim. Gerçeğimle arama senaryolar koymadan yaşayabilirim. Ya da zevk için koyarım, çok istiyorsam.

Önemli olaylar ne zaman gerçekleşecek?

Evlilik, iş kurmak, önemli bir yatırım yapmak, kronik bir sorunu çözmek gibi önemli tarihlerin zamanları, olayların başarısı için esastır. Bu zamanların tercih edilmesinde, göksel kaliteler seçilir.

  • Evlilik için hangi tarihler uygun?
  • Başkasının yanında mı çalışmalıyım, kendi işimi mi kurmalıyım?
  • Finansal olarak rahatlatıcı yol hangisidir?
  • Hangi alana yatırım yapmalıyım?
  • Bu dönem aldığım haber ve teklifler hayırlı mı?
  • Karşılaştığım olayların sebebi nedir? İçinden nasıl ve ne zaman çıkacağım? , gibi

Hayatın içinde kafamızı karıştıran, güvensiz hissettiren ya da çözmeye uğraştığımız pek çok olay, aslında, kaderimizle karşılaşmamız için birer fırsattır. Bu fırsatları görmek, değerlendirmek, ancak daha üst bir perspektiften bakışla mümkündür. Astroloji bu anlamda üst bakışın rehberliğini sunar. Anlayış geliştirmeye ve özgürleşmeye yardımcı olur.

  • Bu kadar çok soru, kendimizle aramıza koyduğumuz mesafenin uzun oluşundan kaynaklanır. Basitçe bir harita, bir gerçeklik ve yaşayabileceğimiz tek bir beden vardır. Belli bir amaç doğrultusunda, belli bir yöne akarız. Ama sonsuz ve sayısız olasılık yaratma kapasitemizle, yaratıcılığımızı kendimizi karmaşaya sokmak için de kullanabiliriz. Yine burada kendimizi bilmek, haritamızı bilmek ve mümkün olduğunca gelişim yönünde hareket edebilmek, akışı netleştirecektir.

Hayatınıza olduğu gibi bakmak, önemli olayları, nedenleri ve tarihlerini bulmak için beni arayabilirsiniz.

Hande Edremit

ASA, Dip.

0532 594 84 39

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir