fbpx

Seçimsel Astroloji ve Astrolog’un Sınırları

Hayatı yaşarken, ilişkilerimiz, işimiz, sağlığımız bir bütün olarak gelişir. Bir noktada işleri resmiyete dökmek, somutlaştırmak ve başlangıç yapmak isteriz. Sevgi, güven ve ortak hedefler ilişkilerimiz için belirleyicidir. Hayatın öngörülemez ve gizemli yapısını somutlaştırırken, o anın kalitesi bize eşlik eder. Bu bazen destekleyici olarak hissedilir bazen de bir mücadele gibi gelir. Ama aslında yaşam her an ve her koşulda bizi desteklemektedir. Bu desteğin görünür olduğu yerlerden biri astrolojik haritadır. Gökyüzünün konumu, içinde olduğumuz ve bizim içimizde olan prensiplerin yapısını gösterir.

Başlangıçlarım beni destekliyor mu?

Bu yapacağım başlangıç, uzun ömürlü ve güvenilinir mi?

Bu hareket özümden mi geliyor, yoksa bir illüzyon mu?

Doğru sorumluluğu alarak nasıl özgürleşebilirim?

X ile olan ilişkimin yapısı, yönü ve doğası nedir?

Hangi tarihte başlangıç yaparsam, evrensel düzenle uyumlu hareket ederim?

Yaşamı belirleyen faktörleri, daha iyi değerlendirmek için hangi tarihler uygun?

Seçimsel Astroloji ve Astrolog’un Sınırları

Bu ve benzeri soruları sorsak da aslında olan, son derece net ve yorumdan, istek ve korkulardan bağımsız, saf ve keskin bir prensipler bütünüdür. Bu bütünün bir yerinde yer alırız. Bu bütünü kapsarız. Dolayısıyla bu ilişkiyi görmek, anlayış geliştirmek, uygun zamanda uygun hareketi yapmak, hayat kalitemizi yükseltir. Olası engelleri öngörmemizi ve düzeltmemizi sağlar. Böylece yanlış zamanda harekete geçmekten doğacak kayıpları önlemek ve uygun zamana kadar geçen sürede zemini hazırlamak mümkün olur. İnsan ömrünün sonsuza kadar devam etmediğini düşünürsek, zamanı iyi değerlendirmek, işte bütün mesele, bu.

Satürnyen bir disiplin olan Astroloji, kadersel planı göstererek, özgür iradeyi kullanabilmemiz için alan verir. Bu anlamda kader ve özgür irade bileşiktir.

Seçimsel Astroloji’de amaç, niyeti doğru zamanda somutlaştırmaktır. Yapmak istediğimiz hamlenin, bütündeki yerini görerek, kendimizi gerçekleştirebiliriz.

Evlilik tarihleri, önemli niyet ve proje başlangıçları, iş kurmak, marka yaratmak için uygun tarih seçiminde Astroloji’ye danışabilirsiniz.

( Çocuk doğumu için tarih seçiminde gün vermiyorum. Haddim değil. Hocam Öner Döşer de bu konuda görüş bildirirken, kadere saygı duymanın öneminden bahsetmiştir; Eski astrologlar William Lilly ve diğer üstad’lar da kaderin yönetmek için değil, anlamak ve saygı duymak için gözlemlenebilir olduğunu metinlerinde belirtmişlerdir. )

Bu minvalde yapacağımız işlerde gökyüzünün fikrini alabilir, sınırlarımızı en iyi şekilde değerlendirebiliriz. Ancak bu kaderi değiştirmek değil, anlamak ve en iyi şekilde gerçekleştirmektir.

Satürn Oğlak döneminde Seçimsel Astroloji’nin önem kazandığı bir süreçteyiz. O’na layık olduğumuz günler olsun. Bu vesileyle hocalarımı saygıyla anıyorum.

Sevgiler.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir