Çiçeklerin terapik gücü

Çiçeklerin terapik gücü, yüksek frekanslı titreşimleri, kimi zaman tohumlarında kimi zaman çiçek ve yapraklarında, kimi zaman da kabuklarında bulunur. Doğada titreşim değeri en büyük mucizelerden birdir Çiçekler. Onlar doğru ve farkındalıklı kullanıldığında, ruhsal iyileşme için, zihin ve beden sağlığı için önemli bir tedavi kaynağı olurlar. Ruhsal rahatsızlıklarda, psikolojik bozukluk ve depresyon anlarında, birçok terapötik tedavi biçimi ile derin bir arınma ve temizlenme yaşatırlar.

Çiçeklerin kokuları yanı sıra o muhteşem titreşim güçleri, bizim çakra alanlarımız üzerinde etkilidir. Ekstra bir çaba sarf etmeye gerek yoktur, onlar uykuda bile çalışırlar.  Renkler ve Çiçekler titreşim anlamında doğada ki en büyük değerlerdir. Onları sadece farkındalıklı kullanmaya başlamak demek bu enerji kanalını, yaşam biçiminiz haline getirmek demektir. Çiçekler koku molekülleri ve yüksek titreşimleri ile doğru ve farkındalıkla kullanıldığında, koku duyusunun etkin ve doğru kullanımına hizmet eder. Hormonal sistemin denge kazanmasında etkin bir rol üstlenirler. Beynimizin duygu, hafıza ve yaratıcılığını etkileyen kısmın adı; KOKU algısıdır. Koku alma duyusu 24 saat boyunca hiç durmadan çalışır. Hiçbir zaman kapanmayan tek duyu olması da onu mühim kılmaktadır.

çiçeklerin-terapik-gücü

Kokular günlük yaşantımızın yüzde yetmiş beşini kaplar ve hafıza koku ile hareketlenir. Beynimizde bulunan koku reseptörleri koku moleküllerinin içeri girmesiyle çalışmaya başlar, Limbik sistemde bulunan koku alma merkezine bilgileri iletir. Limbik sistem, hafıza ve duyuları kontrol etmesinin yanı sıra iştah, sinir sistemi, vücut barometresi, konsantrasyon ve stres seviyesini etkileyen hormonların salgılanmasını kontrol eden, hipofiz bezi ve hipotalamus alanı ile bağlantılıdır. Farkındalıkla kullandığınız çiçek özlerini derin nefeslerle difüze etmek demek, işte bu sistemin, bu şifa kanalının harekete geçmesini sağlamak demektir. Duke University Tıp Merkezi’nde doktorlar, menopoz döneminde ki kadınlarda depresyon ve ruhsal çalkantıları hafifletmek için çiçek özleri ile tedavi yöntemi kullanılmaktadırlar. Ruhsal durum ve davranışları etkilemek için çiçek özlerinin üzerimizde nasıl çalıştığını tanımamız, farkındalıkla kullanmamız gerekir kanımca. Koku bir sır bir şifre gibidir, çiçekler ise onların çözücüleri, aydınlatıcı bilgilerini taşır üzerlerinde.

Çiçek özlerini Likit (içilebilir) olarak kullanmak içten çalışmayı başlatır, bedensel anlamda şifa kanalı açılır. Bedene absorve edilme ve masaj yöntemi ile de dıştan çalışmayı başlatan çiçek özleri 7 Çakra alanının üzerinde doğru vibrasyonu yöntem ve tekniklerle bedene aktarır. Dokunma Terapisi ve Bioenerji gibi diğer kanallarla destekli, titreşim bedene aktarılır. Her Çakra alanının kendine has çiçek özleri vardır. Çakra alanı ile ilgili çiçeğin özü, esans ve yağı ile o alana aktarılır. Nefes (pranayama) yolu ile koku duyusu üzerinde çalışılarak, zihnin rahatlamasına, hormonal sistemin uyarılmasına neden olur. Bach Çiçek Likitleri bu anlamda hazırlanmış özel çiçek özleri ve ağaç kabuklarından oluşan özel preparatları, 38 farklı psikolojik durumun anahtarı olarak hazırlanmıştır. Aromaterapi yine bu anlamda güçlü bir tedavi kanalı olup, çiçek özlerinin bedensel alanda çalışmasına izin veren terapötik bir destekçidir. Korkularımız, endişelerimiz, uykusuzluk ve ağrılarımız daha ileri seviyede ankisiyete bozukluklarında dahi çiçek özlerini farkındalıklı kullanmak, bunu beden, zihin ve ruh üzerinde çalışmasına izin vermek, kanımca güçlü bir şifa kanalını harekete geçirmek, iyileşmeye başlamak demektir.

Enerji temizliğinde oldukça önemli bir yer tutan Çiçekler ve özleri, eski Mısır Medeniyeti zamanlarına kadar uzanan bir tarihe sahiptir. Şamanizm ritüellerinde özel olarak kullanılan Çiçek türevleri ve meyveleri, kılavuzluk anlamında her türlü çalışmaya ve uygulamaya dâhil edilmiştir. Orta Asya şamanlarının bir çok ağaç kabuğu ve meyvesi ile yaptığı ezoterik ritüellerin en büyük amacı; ruhu acı ve ıstıraplardan temizlemek, şimdi ki anın içinde kalabilmesini başarabilmek ve zihni temizlemek üzerine kuruludur. Birçok hastalık ve rahatsızlığa iyi gelen Çiçekler, hemen hemen tarihin her döneminde kültürlere girmiştir.

Çiçekler şimdiden hepimize şifa getirsin…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir