Çiçeklerle ezoterik çalışma biçimi

Mısır medeniyetinin büyücüleri, çiçeklerin dillerini biliyorlardı, kaynatma, buhar, demleme gibi basit formlarda Çiçeklerin yüksek ruhları ile temasa geçiyorlardı. Sorunun kaynağına Çiçek annenin kılavuzluğunda katılıyorlardı, bu bir ritüel bu bir sistemdi. Onları iyi şans getirmesi için kullanan Aborjinler ise yüksek ruhlar olduklarını biliyorlardı. Ayurvedik tıbbın bir parçası olan Çiçekler, değişik sistemlerin kombinasyonları ile çalışırlar. Kokular ve desen hafızaya nazikçe girerken, nefes yenilenip, tekrar tekrar, çiçeklerle beraber içerilere yol alır. Yüksek bir meditasyon da saf enerjileri ile, tüm iyi ve güzel dileklerin mantraları olurlar. İçme onuruna erişen beden, sakince yudumlarken çiçeklerin özünü, şefkatle sarmalanan zihin kendini serbest bırakır. Şimdi de Çiçek ve siz varsınız. . .

Dairesel olan evrensel döngünün sembolüdür, dünya üzerinde her şey yuvarlak formlardadır, insanlar köşeleri oluşturmuşlardır. Enerji akışı dairesel alanda daha yüksektir, kaçma, saklanma ya da birikme gibi durumları oluşturmaz. Ana rahmine dairesel düşer, yine dairesel döngülerde doğarız. Çiçekler dairesel mandalalardır, mantralardır. Çember beden ile çalışır ilk bu 20 dakikalık bir süreçtir. Beden gevşemez ise zihni rahat bırakmaz, konsantrasyon sağlanamaz. Beden gevşemesi ve birikmiş enerjileri temizlemek üzere Beyaz Lotus Çiçek özü,

Çiçeklerden oluşan, şifa çemberinde bulunan çiçekler, Yeni ay döngünde dengeleyici, cesaretlendirici ve uyumlayıcı olurlar. Tıpkı bir katalizör rol oynarlar, koku, desen, suyun hafızasına bırakılan titreşimleri ile çakralarla ilişkilenirler. Enerji akışının dengesini yavaş yavaş korurlar, huzur içinize yayılırken, Çiçek annenin molekülleri, titreşimleri sizinle birlikte olmaya başlar. Negatif enerjilerden ruhu korumak için çember içine girilir. Bu yavaş, sakin ve telaşsız olmalıdır. Çiçeğin uyarım gücü, eterik bedenimizi canlandıracak kadar güçlüdür. Evrenin var olduğu günden bugüne hep açmaya, ışık kılavuzu olmaya devam ederler. Döngü bellidir, Dolunay ile yükselen, kabaran tüm suların enerjisi, çiçeklerin müthiş bedenlerine taşınmıştır bile, şimdi o enerjiyi, o frekansı, titreşimi almanın ve ruha vermenin nezaketli zamanıdır. Ritüel çemberin çiçeklerle donanımı ile başlar. Kılavuz, çembere eşlik edip yol gösterirken, bilginin iyi niyetine ve sonsuzluğuna taşınır. Yollar çiçek kokuları, renkleri ile titreşmelidir. Eliksir için zaman çalışır, zihin susar, gözler kapanır, derin nefesler halinde tüm alanı kaplar Çiçek titreşimleri. Görselliği ile, suya aktarması için tüm enerjisini izin alınır Çiçek ruhlarından tek tek. Önceden Şifa Çiçek annelerle temizlenen alan, negatif enerji akışına engel olacak güçte aktarılmalıdır. Çiçeğin ruhuna dokunabilecek benzerlikte olan ruhum ile onun titreşimlerinin yanımda olmasına, beni koruması ve kollamasına izin veriyorum, etrafa yayılan çiçek kokularının farkındalığım için gerekli olan frekansları açmasını diliyorum.

cicek-terapi

Ezoterik çemberin içinde yer alan çiçekler, majikal titreşimler barındıran iri gövdeleri ile coşkulu titreşimleri ile büyük bir duaya başlarlar hep bir ağızdan. Bugün Çiçek Terapiler içinde Şamanik Çiçek Esansları adı ile ya da Alaska Çiçek esansları ile meditasyon ve yüksek benlik çalışmalarında kullanabilirsiniz. Onlar titreşimleri ile size kılavuzluk ederler. Çember içine tek tek geçişler ve tek tek çiçek özleri soluklanır, derin nefeslerle alınan Çiçek molekülleri, zihne gerekli sükuneti verirken, bedene gevşeme, ruha sakinlik vererek başlar çalışmaya.

Çemberde geçen 90 dakika oldukça kıymetlidir, onların titreşimleri ile şifalanmak, meditatif kılavuzluklarında yol almak, inanç, amaç ve niyetin Çiçek ruhları ile buluşturulmasına izin verir. Her yeni ay döngüsünde nice Çiçek çemberlerini oluşturabilmek dileğimle. . .

İlk Çakra: omurganın tabanından ve diz arkasında yer alır. Onun Sanskrit ismi Muladhara, anlam, “kök destek”tir. Kırmızı renk, toprak elementi ve koku duyusu ile ilişkilidir. Bu çakra yeryüzüne bir bağlanır ve güvensizlik, korku, hırs, güvenlik ve refah konularla ilgili kalıpları ortaya koymaktadır. Kırmızı hayatta kalma, istikrar ve topraklama temsil öz-farkındalık ile ilgilidir. Kırmızı renk, tüm nörolojik sistem boyunca enerji uzanan, dünyanın çekirdeği erişilir güç sağlar. başladı edilecek her şeyin kırmızı yaşam canlılığını ihtiyacı var.

Çiçek Özleri: Hibiscus, Nar, Fulva Kırmızı Iris, Douglas göknarı, kızılçam Çam, elma çiçeği, Gül ve Angelica, Dağ Gurur, Star, Aloe Vera ve Manzanita Çekim.

İkinci Çakra: kasık kemiğine ve deniz arasında yer almaktadır. Onun Sanskritçe adı Svadhishthana “kendini yere konut” anlamı, bu renk turuncu, eleman su ve tat duygusu ile ilişkilidir. Bu çakra doğurgan organlar, pelvis, sakrum ve ayak tabanları olan bir kişinin hizalar. Bu enerji merkezi ile ilişkili dengesizlik desenleri yaratıcı durgunluk, korku, sterilite, şehvet, atalet ve bilinçsiz somatik anıları vardır.

Portakal başarı, tutkuların, cinsellik ve yaratıcılık rengidir. Duygusal bir uyarıcı, portakal inhibisyon ile yardımcı, duyu bireyi hizalar. Kişinin evrensel hayat akışına dokunulduğunda uyum, bağımsızlık, sosyal cesaret, yaratıcılık ve özgürlük artırılması bireysel mıknatıslar.

Çiçek esansları: Hibiscus, Zinnia, California Haşhaş, Doğu Haşhaş, Fireweed, Fuşya, Hint Paintbrush’nı İris ve Mimulus,

Üçüncü Çakra: solar plexus, lomber omurga ve göbek yer almaktadır. Onun Sanskrit ismi anlamı, Manipura olan “mücevher şehri. ” Bu sarı renk, eleman yangın ve görme duygusu ile ilişkilidir. Bu çakra aynı zamanda sindirimi ile ilişkilidir. Dengesizlik kilit desenler öfke, kendini inkar ve bütünlük, atalet, güven ve liderlik almak için bir yetersizlik eksikliği vardır. Dengede, üçüncü çakra kendi bireyselliğini kabul etmek ve yeryüzünde ‘evde’ hissetmeye yardımcı olur zaman.

Sarı kendine değer ve nasıl kendimiz hakkında hissediyorum ve diğerleri bizi nasıl algıladıkları ile ilgilidir. Bu ego ve irade alandır. Sarı, düşünce netlik sunuyor farkındalığını artırır ve merakı uyarır.

Çiçek Özleri: Böğürtlen, Ayçiçeği, Buttercup, Karahindiba, Hardal, Çuha Çiçeği, buzul Lily, Çayır Blend, Duvar Çiçek ve Bezelye.

Dördüncü Çakra: Bu enerji merkezi kürek kemikleri, kalp bölge ve avuç arasında yer almaktadır. Onun Sanskrit ismi Anahata, anlamı olan “unstruck” çoğunlukla Kalp Çakrası olarak bilinen ve renk yeşil ile ilişkili, dokunma duyusunu harekete geçirir. Bu çakra duygusal enerjiler ile solunum ve dolaşım sistemlerini hizalar. Dengesizlik, desenler oluşturmak, aşırı bağlanma ve muhtaçlık, almak için bir yetersizlik, duygusal felç, terk, cinsel tatminsizlik ve koşullu sevgi duygularını eşit vermek, koşulsuz alma yeteneği ve sevgi ile ilgilidir. Bu çakra yenilenme duygusu restore edilebilir, burada aurik alanı temizler.

Çiçek Kalp, Mor Crocus, Beyaz Crocus, Apple Blossom, Beyaz Manolya, Lavanta, Floksa Kanama esans, Nootka Gül, ve Forget Me Not.

Beşinci Çakra: Bu enerji merkezi boyun ve boğaz bölgesinde arka kısmında yer almaktadır. Onun Sanskrit ismi anlamı, Vişuddha ise “saf” çoğunlukla Boğaz çakra olarak bilinen ve renk mavi ve eleman eter veya alanı ile ilişkili, bu işitme ve konuşma duyusunu harekete geçirir. Bu çakra iletişim ve konuşma kalıplarını arındırır. Dengesizlik Desenler çözülmemiş keder, yargı korkusu, konuşma engelleri, tereddüt, karar verme ve kendini ifade etme ve ilham ilgili tüm engelleri bulunmaktadır.

Mavi kendini ifade, konuşma ve iletişim ile ilgilidir. Bu Hakikat ve Amaç Ruhu harekete geçirir. Zihinsel rahatlatıcı renk mavi sinir sistemi üzerinde yatıştırıcı etkisi vardır ve uyku sorunları, hiperaktif çocuklarda ve sinir enerji konusunda yardımcı olabilir. rengi mavi bütünsel düşünce ilham; konuşma yoluyla bilgelik, netlik ve kendini ifade ilham insani gelişmenin yönü.

Çiçek Özleri: Snap Dragon, Morning Glory, Leylak, Meleğin Trompet, Hodan, Dev Blue Iris, Larkspur ve Violet.

Altıncı Çakra: Bu enerji merkezi alında ve kaşlar arasında yer almaktadır. Onun Sanskrit ismi Ajna, “komutunu” ya da “algı. ” Üçüncü Göz olarak bilinen, yani renk indigo / kobalt kozmik uyumlanma için kapısını açan, elemanları aşar ve fiziksel duyuları harekete geçirir olduğunu. Bu beyincik canlandırır. Dengesizlik Desenler vizyon eksikliği, hayal gücü ve bağlılık ve yüksek sevgi ile bağlanmak için bir yetersizlik sayılabilir.

Indigo sorumluluk ilgilidir; Kişinin Yüksek -099 Understanding ve İlahi Rehberlik sorumluluğu. Bu çakra enerji merkezi, denge, birini motive zaman güven ruhun yolunu takip etmek. anahtar çalışma sezgi; Bir ‘yüksek’ bakış açısından ziyade arzu ego aracılığıyla şeyler görmek için yeteneği. indigo enerji bilinçsiz öz ile bireysel bağlar ve Evrensel Bütünlüğün deneyimi sunuyor. dengede bir sezgi, hayal gücü, psişik güçler ve artan rüya aktivitesi ile donatılmış zaman. Çiçek Özleri: Kedi Kulak, Mor Nilüfer, Sagebrush, silversword, Pansy, Passion Flower, Gece Kraliçesi ve Ashley Michelle Iris.

Yedinci Çakra: Bu enerji merkezi başının üst kısmında yer alır. Onun Sanskrit ismi bu çakra rengi mor ile ilişkilidir, Taç çakra olarak bilinen “. Bin yapraklı lotus” anlamına Sahasrara ve sonsuz ve ebedi yüksek alemlerine uzay ve zaman ötesine ulaşır. Bu serebral korteks kontrol eder ve bir çok yüksek manevi titreşimler açılır. Dengesizlik Desenler kendini sanrı, kaçma, netlik eksikliği ve ruhsal dünyayı süslüyor ya da ruhsal materyalizme şımartmak için bir eğilim bulunmaktadır. Denge bireysel sezgisel rehberlik ve hediye ile aydınlanmıştır ‘görüyorum. ‘

Violet kendini tanıma ve ruhsal farkındalık ile ilgilidir. Bu enerjinin en yüksek potansiyeli Işık Beden ile birliktir. menekşe enerji odak ve meditasyon, yoga, rüyalar, ve evrensel bir anlayışla bağlantı artırabilir bizim ruhsal arınma için bizi bağlar.

Çiçek Özleri: Lotus, Orkide, İrlanda, Şekil, silversword Bells ve Kedi Kulak.

Şifa Olsun. . .

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir