Çiçeklerin enerjisine uyumlanmak

Her bir titreşim değeri birbirinden özel olan Toprak Ana’nın şifacı kızları; ÇİÇEKLER.

Başaramadıklarımızın şifa annesi. Acı çekmek, fazla düşünmek, çok yargılamak, yaşamı anlamsızlaştırmak gibi konularda, farkındalık kapısını açan çiçek anneler. Zor zamanların, uykusuz gecelerin, kafa karışıklığının şifa annesi. Sorunu yüzeysel değil çözümsel olarak sizin çözmenizi titreşimlerin gücü ile sağlayan Çiçekler.

Uyumlanmak ve değişimlere daha esnek olabilmek, yargılamanın olmadığı, direnç göstermeyip, uyumlanarak yol aldığımız yaşamlar. Yaşamı olaylar, kişiler ya da durumlar yüzünden alt üst olduğunu düşünen bir sürü insan tanıdım. Alışkanlıklarından ve kurdukları düzenden asla taviz vermek isteyen insanlarla tanışırken, bedenlerinde ki soluk, cılız ve cansız soluklamalarını mış gibiler içine biriktirdikleri ama taşıyamadıkları dünyalarını gördüm. Çevresine güçlü frekanslar yaşatan, ışık gibi parıldayan insanlarla tanıştım, cesur, kararlı, her yönlü ve fleksi insanlar. Dirençleri neredeyse yok gibi, savunma kalkanları yok çünkü yargılamadan yaşıyorlar. Hepsinin gözlerinde, yaşam enerjileri parıldıyor. Hiçbir Konuda direnç taşımamak, değişimin koşullarında huzurla yol almayı sağlar. Önce dirençlerimizi, filtrelerimizi tanımakla başlamak, kanımca en büyük farkındalığa adım atmak.

Hepimiz doğuştan yetenekli, doğuştan sosyal ve doğuştan zeki olarak var olduk. Meziyet ve yeteneklerinin farkında olmak, kendini tanımanın ve ne istediğini bilmenin adı gibidir. Adınız ve soyadınız gibi. Bunun kapılarını ardına kadar açan en iyi sistem; sanatla başlar. Yaratım denilen o büyük ve sancılı sürecin ağrıları zaman zaman acı verse de doğum tamamlandıktan sonra müthiş bir ödüllendirme, müthiş bir haz gelir. Bu durumdan bedende, ruhta, zihin de son derece keyiflidir. Üçünün bir araya geldiği en doğru zamanı yaratır; sanat. Holistik yani bütüncül olan bu sistem, amaçları, enerjileri, uyum ve dengeyi en iyi kuran çalışma biçemidir. Renkler ve Çiçeklerle çalışmak, doğada ki en saf enerji ile çalışmak demektir. Çalışma biçimi, yaşam biçimini doğurur. Yaşam doğumu adınızı koyar, amaç ve hedeflerinize samimiyet, ruhani boyutlar getirir.

ciceklerin-enerjisine-uyumlanmakÇiçekler coğrafik ve yaşamsal koşulları ile Çiçeklerin ruhunu betimler. Akdeniz sahillerinin tüm coğrafyasında, Likya topraklarının neredeyse tamamında, rakım ne olursa olsun Çiçekler hep var. Her bahar ve sonbahar da karşıma dikilen, sıcak yüzlü kara hindibağlar, sarı coşkulu titreşimleri ve renkleri ile yaratımda ne kadar cesur olduklarını her mevsimde kanıtlıyorlar. Solarizasyon yöntemi ile elde ettiğim çiçek özleri, bir sonra ki yaşam döneminde yanı başımda olmaya hazırlanıyorlar. Çiçeğin özü ile çalışmak, uçucu yağ ya da esansını kullanmakla oldukça farklı çalışma yöntemleridir. Hele ki karşınızda 3 elementli bir çiçek duruyorsa, bir kez daha düşünmek de araştırma yapmakta fayda vardır. Water Violett (dere menekşesi) adı ile de bilinen Bach Çiçek Terapisinin bu güçlü şifa annesi, 3 elementi taşır ruhunda, izafi konuların değil, spritüel boyutun eğitimine destek olur. Toprak, hava ve su elementlerini taşıyan bu çiçek aynı zamanda ezoterik çalışma biçiminde de etkin bir ruha sahiptir. Tıpkı Budizmin Lotusları gibi.

Yüksek meditasyon ve inziva çalışmalarında en saf kılavuz. Onunla yol almak, göremediğiniz renkleri, kokuları tanımak gibi, kendinize açılan o büyük, ruhani kapıların farkındalıkla çalışmasıdır. Çiçek sistematiğini geliştiren Edward Bach İngiliz bir bakteriyolog, aşı uzmanıydı. Homeopati o yıllarda, çoktan sisteme destek veren, bir tedavi biçimidir. Doğa tıbbının, doğadan gelen her titreşimin evrende birbirini sarmalayan ve tamamlayan bir enerjiye denk gelmesi kanunu ile çalışır. Çiçeklerle homeopatik çalışmaları yapmanın, Çiçek sistematiklerinin ve çakralarla çiçeklerin enerjilerini nasıl uyumlandığını anlamak için gerekir Çiçek Terapi. Sistem, Holistik bir anlayışa sahiptir. Çiçek kombinasyonları tıpkı bir eliksir gibi hazırlanırken, çiçeklerin ruhlarına tek tek selam vermek, niyetlenmek, saf enerji ile istemek de oldukça mühimdir. Ezoterik yönü ile çiçekler, her bir ruhun muhteşem frekanslarını taşır, aktarır, yansıtır. Bu çalışma sistemi Asya şamanlarının ritüellerinden gelir. Kötü enerjilerin ortalıkta dolaştığı zamanları, zihnin sisteminden, vizyonundan kaldırırken, bedeni toksinlerinden de arındırır Çiçekler. Yüksek titreşimli, kutsal çiçekler ya da Magical Çiçekler adı ile tanıdığımız bu büyük ailede, herkesin sıralaması farklıdır. Kılavuz bu sıralamayı iyi bilen ve hangi çiçek ruhuna ihtiyaç duyulduğunu bilen kişidir. Eliksir bu aşamada hazırlanır, ihtiyaç, ilerleme, farkındalık, uyumlanma ve denge, özümüzde olan yeteneklerimizdir. Bu yeteneklerin tekrar hatırlanması ve üzerinde çalışılması gerektiğini anlatır Çiçekler. Kılavuz bu amaçla, bu güzel niyetle, çiçeklerin titreşimlerinin en yüksek olduğu zamanlarda çalışır. Onların muhteşem simyalarını, bizi evrenle uyumlandıran birer katalizör gibi birbirine bağlatır. Hiç almadığınız kokular, hiç görmediğiniz yaşam yönleri açılı verir. Bu koca evrende nasıl da bir olma arzusu taşıdığınızı anımsarsınız. Ben buna uyanma diyorum. Kimilerimiz hala derin uykular içindeler, beşikleri oldukça rahat, karınları tok, egoları kocaman. Tekrar tekrar gelmenin hiç bir mahsuru yok onlar için, hatta bu konu konuşulacak bir mevzu değil, dine teslim edilmesi gereken bir, ölüm ve doğum geleneklerini devam ettiren toplumlar. Sorgulamayan insanlar, hatta düşünmeyen sadece otomatik pilotla yaşayanlar. Zamanın geçmiş ya da gelecek halkalarına tutunmaya çalışanlar, bir de şimdide kalabilmenin tadını alanlar.  Şimdiki An

gulÇiçekler, başaramadıklarımızın anahtarlarını bize geri verirler. Birçok psikolojik rahatsızlıkta ki sorunlara nasıl da şifa verdiğini 80 yılı aşkın süredir yapılan araştırmalarda görebilmek mümkün. Onların Şifa anneliklerini Evren onamış, görevlendirmiş, bize ise onların bir üst Level de algılamak olmalıdır. Farkındalıkla kullanmak, algı boyutunu bir üst levele taşımak gibidir. Sıkı sıkıya tuttuğumuz alışkanlıklardan ve zaman kavramından çıkmak, yaşamın bir parçası olmak için mücadele etmek yerine, daha ayık ve uyanık kalmayı sağlar Çiçekler. Sevgi yolu ve ışık yolu ile kılavuzluk ederler. Nezaketli, anlayışlı, sevgi dolu, neşeli, bilgece dengelidir titreşimleri.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir