Cüneyt Çubukçu

EGOSKOP öğretisinin yaratıcısı, yönetim danışmanı, eğitmen ve koç Cüneyt Çubukçu, 1968 yılında Samsun’da doğmuştur. Fenerbahçe Nurettin Teksan İlkokulu, Kadıköy Anadolu Lisesi ve ardından Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirmiştir.

1991’de başlayan profesyonel kariyer yolculuğunda, önceleri yazılım ve teknoloji, daha sonra da yönetim ve liderlik alanlarında birçok firma ve kültürle birlikte çalışma ve projeler yürütme imkanı olmuştur.

Yaratmayı ve yapılmamışı ortaya çıkartmayı kendine felsefe edinen Cüneyt Çubukçu Türkiye’de ve dünyada ilk defa uygulanan birçok teknolojinin yaratılış süreçlerinde görev almış, bazılarına da liderlik etmiştir. Temsil ettiği kurumlar adına, satış, pazarlama ve pazar araştırma saha otomasyonlarındaki ilklerin, ilk yerli çağrı merkezinin, ilk yerli ERP uygulamasının, Internet üzerinde güvenli olarak çalışabilen ilk global bankalararası para işlemleri yazılımının tasarım, kuruluş ve pazarlamalarını üstlenmiştir. Internet’in Türkiye’deki penetrasyonun arttırılmasında, yerli teknoloji şirketlerinin global markalar arasında güçlenmesinde ve kamu kurumlarında gerçekleşen birçok teknoloji atılımında önemli roller üstlenmiştir.

Yönetim ve liderlik yolculuğunda, Procter & Gamble, Dow Jones ve Hewlett Packard şirketlerinde proje ve iş geliştirme yöneticisi olarak, Novell ve Intel Türkiye ofislerinde de genel müdür olarak çok uluslu organizasyonlara liderlik etmiş, birçok yerli ve uluslararası proje yönetmiştir.

Bu dönemde, hem teknoloji hem de yönetim ve liderlik alanlarında birçok farklı sertifikasyon ve eğitim programı tamamlamış, birçok eğitimcinin eğitimi sertifikası almış, uluslararası platformlarda ödüller kazanmıştır.

2001 yılında Türkiye’yi etkileyen ekonomik kriz sırasında, kariyer ve ilgi rotasını çok farklı ve daha önce oldukça ihmal ettiğini farkettiği bir alana; kendini, insanı ve insanları anlamaya yöneltmiştir. Mutlak gerçeği, varoluşu ve varlığın kaynağını aradığı, insanlara ve kendine doğru olan bir arayış yolculuğuna çıkmış, bu yolculukta dünyanın birçok ülkesini dolaşarak insan ırkları, farklı kültürler, yaşam biçimleri ve inançlar üzerine çalışmalar yapmıştır. Bilinç, farkındalık, zihin, ego ve benlik kavramlarının derinliklerini araştırmış, meditatif uygulamalar ve enerji çalışmalarıyla, bilincinin derinliklerine doğru daha önce hiç farkında olmadığı kapılar keşfetmiş, farklı uyanışlar yaşamıştır.

Hayatını varoluşun sırlarına ve insana olan merakına adadığı son 20 yıllık bu dönemde, yurtiçi ve yurtdışında 25,000’den fazla kurumsal çalışana insanın sahip olduğu özgürlük, sonsuz hayal kurma, yaratma ve değiştirme güçleri ile yapabileceklerini paylaştığı eğitimler vermiş, yüzlerce profesyonel yönetici ile koçluk çalışmaları gerçekleştirmiş, yine farklı meslek ve profillerden yüzlerce kişiyle bireysel farkındalık ve yaşam koçluğu çalışmaları yürütmüştür. Aynı dönemde lansman, konferans ve zirvelerde konuşmalar yapmıştır.

2016 yılında ortaya çıkardığı EGOSKOP öğretisi ise, kendisi, farklı kültür ve profillerden bireyler, takımlar ve organizasyonlar ile yürüttüğü çalışmalar sayesinde keşfettiklerini ve geliştirdiği metodları insanlarla paylaşmak, onlara ulaştırmak ve onların hayatlarını da olumlu yönde farklılaştırmak arzusu ve heyecanının eseridir.

Cüneyt Çubukçu, kurucusu olduğu Pulse Academy Danışmanlık, Eğitim ve Koçluk merkezi bünyesinde, insan ve sonsuz potansiyeli, farkındalık, bilinç ve yaratıcılık platformlarında farklı bakış açıları ve metodlar sunduğu eğitim, koçluk ve seminer çalışmaları yürütmektedir.
Liderlik, Yönetim, Kurumsal Yönetim Stilleri, Organizasyonel Gelişim, Kurumsallaşma, Değişim Yönetimi, Organizasyon Koçluğu, Bireysel Koçluk ve Kişisel Gelişim, uzmanlık alanları arasındadır.

Gerçek bir deniz aşığı olan Cüneyt Çubukçu’nun 30,000 deniz milini aşkın açık deniz seyir ve yelken tecrübesi vardır. Wind surf, scuba dalış, kayak, motosiklet, fotoğrafçılık, uzaktan kumandalı model uçaklar ve şarkı söylemek en sevdiği hobileri arasındadır.

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Cüneyt Çubukçu