Hayat Eve Sığar

26 Mart öğleden önce, Ay Mars ile kare açı yapacak ve öğleden sonra, Ay Boğa Burcu’na geçiş yapacak.3025

Devekuşunun kafasını kuma gömdüğü gibi, farkındalıklı duygularımızı yastık altında saklamayalım. İdrak ve farkındalığa en ihtiyaç duyulan zamanlardan geçiyoruz. Ruhen de kendimizi ve sevdiklerimizi korumamız, güçlendirmemiz gerekiyor. Ruh sağlığımız normal olmayabilir bu normal çünkü bilinmezlik var anormal günlerden geçiyoruz. Kolay değil ama zorunlu da olsa, en güvenli yerde evlerimizdeyiz.

Hayat Eve Sığar

25Gölge yanlarımızı, içsel dünyamızı, duygularımızı Ay temsil eder. İç sesimizdir, ruhsal yol göstericimizdir, bazı mitlerde Cebrail’i temsil eder. Yüceldiği yani gücünün en yüksek olduğu burç Boğa’dır.

Mars ise cesaretimiz, mücadelemiz, fiziksel enerjimiz, gayret sarf ettiğimiz, güç kullandığımız alanlarımızdır ama en keskin korkularımızı da barındırır, savaş tanrısıdır. Bazı mitlerde Azrail’i sembolize eder.

Boğa; somut materyallerimiz, güvenlik arayışımız, sağlamcılığımız, kendimizi garanti altına alma isteklerimizdir. Huzur ve her alanda güvence arayışımızdır. Yöneticisi olan Venüs nezakettir, sevgidir, naifliğimizdir.

Şimdi beraber birleştirerek çok detaya girmeden devam edelim.

Kare açı gerginlik açımızdı. İçimizdeki Cebrail ve Azrail arasında tam olarak bir gerginlik yaşayacağız. Mars zorlayacak ve korkularımız, endişelerimiz, bastırdığımız içgüdüsel tehlike çanlarımız çalacak, agresifleşebiliriz. Korkularımız endişelerimiz yüreğimizi sıkıştırabilir. Bu noktada önemli olan farkındalıktır. Evet tehlike var ama farkında olabilirsek tedbirler alarak korkularımızı yenebiliriz, üstesinden gelebiliriz.

Ay Dünyamızın burcu ve yüceldiği yani en rahat ettiği Boğa Burcu’na geçiş yapıyor ve barıştan yanadır. Ay; Yin enerjidir, annesel koruyuculuğumuz duygusal farkındalığımızdır.

Tüm Dünya insanları, zorlu sınavlardan geçtiği değişimsel bir döngü yaşıyor. Kalplerimizi sevgi ve şefkatle donatıp, yitirdiğimiz unuttuğumuz farkındalıklarımızı hayata geçirme zamanıdır Yıllardır Dünya’yı Sevgi Kurtaracak diyoruz, neden hiç düşündük mü? Sevgi ilahidir, birleştirir, Bir O’lana yürütür, din dil ırk ayırmaz…Dilediğimiz, umut ettiğimiz huzur ve güvenli günlere ancak bu farkındalıkla ulaşacağız. Maddi ve manevi tüm değerlerimizi içsel farkındalığımız ile koruyacağız.

Evet farkında olalım ve Yeniden Hatırlayalım

Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti güçlüdür ve güçlü kalacaktır.

Türk insanı vatanını, milletini çok sever ve sayar.

Türk insanı cesurdur, gerekenleri yapar ve tevekkül etmeyi bilir.

Türk insanı büyüğüne saygıda, küçüğüne sevgide harikadır, kusur eylemez.

Yarınlara ulaştıracağımız, gözleri ışıl ışıl parlayan evlatlarımız var,

Torunlarının, mezuniyet törenlerini, ilk aşklarını, nişanını düğünü görecek Dedelerimiz, Anneannelerimiz, Babaannelerimiz var.

Gücümüzün, sorumluluğumuzun, sevgimizin farkında olalım.

Daha sağlıklı, daha huzurlu, daha bereketli aydınlık günlerimiz olacak. Musmutlu kahkahalarımız bu gökyüzünde daha çok yankılanacak.

Geçici bir süre, Hayatlarımız Evlerimize Sığabilir, bu zor değil sadece zorunlu.

İnsan olduğumuzu, insan gibi davranmayı, nereden gelip nereye gideceğimizi hatırlayalım… Sokaklarda yaşayanlarımız var, bir ekmek almak için günlük çalışanlarımız var, onlar ne yapacaklar? Sahipsiz sokak hayvanları aç mı kalacaklar? Kepenkler kapanıyor, bize muhtaç olanlar ne yapacak?

Hepimiz hepimizi düşünmek durumundayız…

Umudumuz, hayallerimiz, gelecek güzel günlerimiz için, bir ve birlik olmaya devam ederek atlatacağız. Belki aynı şeyleri sık sık yazmaya başladım ama, benim burada elimden gelen yazmak, sizlerle içimdeki duyguları paylaşıyorum ve ailem ile beraber evde kalmaya devam ediyorum.

Hepimiz hepimizi çok özledik.

Sabır

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x